Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając średni bitrate dla kanału HD ~8Mb/s to zapis 2h programu powinien się zmieścić na 16GB pendrive. Ale po zamontowaniu dysku automatycznie jest uruchamiany bufor live pause, który zajmuje miejsce na na dysku dla 3h, stąd pendrive musi mieć przynajmniej dwa razy taką pojemność czyli 32GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie obsługuje, ponieważ sprawdzałem i nie działa. Nawet jest napisane, że "Nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie stwierdzenie "w ogóle nie obsługuje" jest tożsame ze zdaniem: "Nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder"?

 

Poza tym jaką masz wersję oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja może być różna. Ja interpretuję to tak, że nośniki danych typu "Pendrive" w ogóle nie są obsługiwane, dyski SSD w ogóle nie są obsługiwane, dyski twarde (HDD) są obsługiwane o pojemności 16GB-2TB. I po sprawdzeniu tak jest.

 

Wersja oprogramowania 3.84.1.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, mój dekoder znajduje się w grupie, zaktualizował oprogramowanie do wersji 3.84.1.20 i nie obsługuje dysków SSD oraz nośników pendrive.

 

A Wy czytać potraficie? Przecież jest napisane, że nowy soft poszedł do ograniczonej liczby userów i Wy mogliście nie dostać tego softu a co za tym idzie nie macie nadal możliwości obsługiwania pendrive. Nie wpadliście na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zarejestrowałem jak czytam te głupoty :) Napisali w komunikacie wyraźnie "Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”. Dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania. Dyski twarde 2,5” o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder".

Przecież to oczywiste, że pendrive'y, dyski SSD nie są obsługiwane.

Obsługiwane są dyski twarde 2,5 cala i dyski 3,5 cala (z własnym zasilaniem jeśli mają więcej niż 7200 obr/min albo pobór większy prąd wyjściowy na USB) między 16gb a 2tb (czyli wszystkie mniejsze i większe nie)

 

W skrócie.

TAK:

- dyski HD 2,5 cala (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

- dyski HD 3,5 cała (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

 

NIE:

- pendrive'y

- dyski SSD

- dyski poniżej 16gb i powyżej 2tb

 

Ale zmiana jest na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie.

TAK:

- dyski HD 2,5 cala (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

- dyski HD 3,5 cała (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

 

NIE:

- pendrive'y

- dyski SSD

- dyski poniżej 16gb i powyżej 2tb

 

Ale zmiana jest na plus.

 

Raczej:

NIE:

- pendrive'y poniżej 16gb i powyżej 2tb

- dyski SSD poniżej 16gb i powyżej 2tb

Co już było wcześniej wyjaśniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, mój dekoder znajduje się w grupie, zaktualizował oprogramowanie do wersji 3.84.1.20 i nie obsługuje dysków SSD oraz nośników pendrive.

Jaki Pendrive i SSD podłączałeś do niego? Do zapisu programów HD pendrive powinien mieć odpowiednią prędkość. O ile w tanich pendrive-ach prędkość odczytu jest całkiem spora to prędkości zapisu mogą się sporo różnić i to może być ew. powód dla którego dekoder nie widzi pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na Pendrive Kingston DataTraveler 64 GB i na Pendrive SanDisk Cruzer Orbit 32GB. Nawet gdyby kanał HD miał bitrate 20 Mbit/s, co daje około 2,38 MB/s, to wymienione nośniki nie mają problemu z zapisem z taką prędkością.

 

Co do dysku SSD, to sprawdzałem na Samsung 250GB SSD 2,5" (MU-PS250B/EU), a ten już ma znaaacznie szybszy zapis.

 

W moim przypadku szybkość zapisu nie ma znaczenia. Moim zdaniem dekodery po prostu nie obsługują nośników pendrive i dysków SSD, tak jak to jest podane w komunikacie CP, ale to moja interpretacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie.

TAK:

- dyski HD 2,5 cala (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

- dyski HD 3,5 cała (niektóre z własnym zasilaniem) między 16gb a 2tb

 

NIE:

- pendrive'y

- dyski SSD

- dyski poniżej 16gb i powyżej 2tb

 

Ale zmiana jest na plus.

 

Raczej:

NIE:

- pendrive'y poniżej 16gb i powyżej 2tb

- dyski SSD poniżej 16gb i powyżej 2tb

Co już było wcześniej wyjaśniane.

 

Ja też interpretuje to, jak @garlik, dlatego wyjaśnienia @swojadroga mnie zbiły z tropu. Zauważ mimin96, że w samym komunikacie jest wymieniony oprócz dysków ssd i penów także dyski twarde (czyli HDD) z określoną pojemnością (więc Twoje zestawienie bierze w łeb). W takiej sytuacji użyliby sformułowania, że urządzenia powinny mieć wielkość pomiędzy 16G a 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą oglądalne, chyba że masz dekoder na własność - nagrania można obejrzeć tylko na tym dekoderze, na którym zostały nagrane.

 

No właśnie mam dekoder na własność i stąd moje pytanie, czy po zakończeniu umowy będę mógł swobodnie oglądać materiały z HDD :?:

 

Ale obawiam się, że to zbyt trudne pytanie dla infolinii CP ...

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy podłączony do portu USB musi mieć rozmiar od 16GB do 2TB.

Dekoder nie obsługuje dysków SSD i nośników typu Pendrive.

Ponadto, zgodnie z instrukcją dekoderów CP:

- dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”,

- dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania

- dyski twarde 2,5” o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB

(określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy podłączony do portu USB musi mieć rozmiar od 16GB do 2TB.

Dekoder nie obsługuje dysków SSD i nośników typu Pendrive.

Ponadto, zgodnie z instrukcją dekoderów CP:

- dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”,

- dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania

- dyski twarde 2,5” o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB

(określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania

Jeśli się nie mylę to instrukcje dekoderów CP były napisane przed "najnowszą" aktualizacją,pozwalającą podłączyć własne dyski - więc nie koniecznie są aktualne jeśli chodzi o "nie dedykowane" nośniki pamięci zewnętrznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...