Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Informację od n już mamy i została opublikowana ("Część pozycji programowych będzie w formacie 4:3 z czarnymi pasami (pillar box), a część w 16:9 - w zależności od materiałów, także w natywnym HD."(...)

Czyli jak na razie Nka mija sie z prawdą, bo pomimo że TVP HD emitowało zarówno film Trzynasty jak i serial Herosi w Natvie HD to na TVP1 "HD" był zwykły upscal, w dodatku Herosi polecieli tak jak na TVP1 SD czyli w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to dziś za zmiany ramówkowe były i przez co spowodowane bo zamiast serialu Świry o 12:40 został wyemitowany film Narzeczona, który to chyba ma być emitowany dziś o 0:05 w nocy. Film zaczął się o 12:43 i został przerwany po 49min47sek przerywając go w połowie. O 13:38 zaczęła się Plebania odc. 1619.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego, ale jeśli tak było, jak napisał kolega powyżej, to ciekawostka :D . Może zegar w komputerze "emisyjnym" (chyba z czegoś co się tak właśnie nazywa są puszczane programy, tak :D???) im się przestawił i zamiast o 0:05 puścił ten program właśnie w samo południe (takie są skutki nadmiernej automatyzacji :D ) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

19 lutego o godzinie 17.25 - Jak oni mieszkają / MTV Cribs (Natalia Kukulska / siostry Radwańskie)

 

Jak przejrzałem program w pierwszej chwili to postawiłem wielkie oczy... TVP2 emituje Comedy Central - Stand Up, więc może za niedługo nawet Kardashianów ujrzymy na antenie TVP1, albo Szał Ciał przed Wieczorynką... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVP1 w marcu 2011 roku:

Pająki / Andromeda znaczy śmierć (2-cz.) / Nędznicy (2-cz.) / Kamienne serce / Atomowy huragan / Hidalgo - Ocean ognia / Miłość - Zawiłość / Operacja słoń / Wall-E / Pokój na końcu korytarza / Historia Wenedella Bakera / Kudłaty zaprzęg / A właśnie, że tak! / Con Air - Lot skazańców / Narzędzia zbrodni / Rodzinne sekrety / W biały dzień / Port lotniczy 1977 / Miłość i taniec / Królowie Mambo / Czas cyganów / Baryton / El Dorado: Miasto złota (2-cz.) / Łowca jeleni / Ostatni legion / Fałszywe szczęście / Podwodna szarża / Apollo 13 / Więzy miłości / Thunderbirds / Kroniki Narni: Lew, czarownica i stara szafa / Telefon przyszłości / Druhna / Opiekunka 3 / Sprawy życia i serca / Mumia powraca / Bestia / Przebudzona / Dziecinne pytania / Concorde - Port lotniczy / Patrol / Casanova / Wilbur chce się zabić / Amator / Strike Back (3-cz.) / 12 / 3.10 do Yumy / Ostatnie dni planety Ziemia (2-cz.) / Dziennik szalonej gospodyni / Kochaj sąsiada swojego / Bez dowodów / Płonąca pułapka / Kilometr zero / Biograf / Opowieści na dobranoc / Piła 2 / Ta miłość / Potwory i spółka / Miłości wieczna radość / Wróg publiczny / Ucieczka gangstera / Wyścig z księżycem / Obcy musi fruwać / Marco Polo (2-cz.) / W pogoni za rozumem / Człowiek z miasta / Water / Bez końca / Lektor / Zabójczy numer / Kiedy nadejdzie wrzesień / Łańcuch zbrodni / Kosmiczna gorączka / W pułapce wojny / Era Mio Fratello (2-cz.) / Billy Madison / Gliniarz z metropolii / Kroniki Riddicka / Wybaw nas od Ewy / Piotruś Pan / Piekło na drodze / Skarb narodów / Najemnik / Sekret Laury (2-cz.) / Cud w Krakowie / Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny / Zakochany Paryż / Żelary / Podwójne życie Weroniki / Wolność i miłość / Mgła / Częstotliwość / Wódz szalony koń / Druga strona medalu / Paryż 2010. Wielka powódź / Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przed chwilą trafiłem na końcówkę "Klanu" i zauważyłem, że napisy są w safe area. Podobnie logo w "tyłówce" reklamy. Przypadek? Może nie. Może jednak postanowili, że za jakiś czas zaczną nadawać wszystkie programy z safe area, a z nadajników naziemnych obraz będzie kadrowany i powiększany do 4:3. Oj, to by była wielka zmiana na plus i wiele osób by się z tego ucieszyło! :D Jednak może w końcu telewizja publiczna przypomniała sobie, że jest telewizją publiczną, czyli powinna przede wszystkim stać po stronie ludzi :)

 

Co prawda np. TOYA już bardzo sprytnie podmieniła TVP1 z nadajnika naziemnego na satelitarny, od razu, jak tylko zaczęto zmniejszać "Wiadomości" do 16:9. I oczywiście obraz teraz jest z czarnymi paskami lub nawet w kwadracie na środku ekranu. Z Dwójką pewnie jest podobnie, ale na razie nie miałem okazji sprawdzić. Ale wiadomo - TOYA oficjalnie współpracuje ze sklepami sprzedającymi płaskie telewizory (W&W, jeśli dobrze pamiętam), więc trudno się dziwić, że napędza im klientów. Ale może jednak w innych kablówkach nie pracują idioci i tego nie zrobią... Oby! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idiotyczne. Chcesz widzieć na ekranie mniej? Mi nigdy nie przeszkadzały pasy na kineskopowym Samsungu 40", ani nie przeszkadzają mi na panoramicznym tv Manta 19". Jak widać są ludzie tak wybredni, których nie obchodzi, że zobaczą mniej treści, byleby zajmowało pełny ekran ich telewizora.

 

PS: Obraz będzie kadrowany i ucinany do 4:3.

 

Polko, czy ten telewizor jest podobny do twojego? To by wyjaśniało, dlaczego tak cię denerwują pasy umożliwiające zobaczenie całej treści na ekranie:

przenosny-mini-tv-telewizor-czarno-bialy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę widzieć więcej, czyli mieć obraz na całym ekranie, a nie 25% ekranu puste zajęte przez czarne pasy

 

Ale mając obraz "na całym ekranie" widzisz mniej bo masz obcięte boki.

No i zdecyduj się w końcu. Czarne pasy zajmują ci 25% ekranu czy - tak jak wcześniej pisałeś - większość? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą trafiłem na końcówkę "Klanu" i zauważyłem, że napisy są w safe area. Podobnie logo w "tyłówce" reklamy. Przypadek? Może nie. Może jednak postanowili, że za jakiś czas zaczną nadawać wszystkie programy z safe area

 

Ale się rozmarzyłeś! :smile: W bardzo wielu filmach i serialach napisy są w centralnej części ekranu i "Klan" niczym się tu nie wyróżnia. Na pewno nie jest planowane nadawanie "Klanu" w safe area (i bardzo dobrze! :D), o czym świadczy choćby czołówka, która niedawno była zmieniona i która nie jest w safe area! Po obcięciu boków obrazu zostałyby obcięte imiona bohaterów!

 

Tak, chcę widzieć więcej, czyli mieć obraz na całym ekranie, a nie 25% ekranu puste zajęte przez czarne pasy.

 

Mylisz pojęcia! Obraz na całym ekranie i obraz, na którym widać więcej (w sensie: więcej treści) to nie jest to samo! Poniżej zamieszczam dwa obrazki ilustrujące to, co ci tutaj ludzie usiłują wytłumaczyć. Na pierwszym obrazku jest obraz w formacie 16:9 wyświetlony w letterboxie na ekranie 4:3. Na drugim obrazku ten sam obraz, ale przycięty do 4:3 i wyświetlony na całym ekranie 4:3.

 

rys169letterbox.jpgrys43.jpg

 

I teraz pytanie (trochę na poziomie jak dla przedszkolaka, ale cóż): na którym z tych obrazków widać więcej treści?

Jeśli powiesz, że na drugim, uznam, że robisz to specjalnie dla prowokacji.... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po raz pierwszy obejrzałem Teleexpress w 16:9 i 4:3. Safe area wygląda głupio w 16:9 a logo w 4:3 jest zdecydowanie za wielkie. Nie rozumiem też dlaczego w Polsce zapanowała moda na nadawanie w analogu programów informacyjnych w panscanie jeśli inne programy są w letterboksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...