Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to, cała ta dyskusja to trochę bicie piany, bo za rok TVP1 HD pojawi się pewnie i u konkurencji. Zresztą nie spodziewam się cudów po tym kanale. Mam nadzieję, że to nie będzie całodobowy upscal :-)

 

To będzie upscal, sama n tak zapowiedziała. Po prostu wezmą jedynkę z astry do reemisji z wyższym bitrate.

 

[beep]yknę mały off-top, ale kiedyś to była Jedynka! Teraz gdzieś od 5(wczoraj 4) latach jest taką jakąś szmirą dla mnie. Min. Wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czołówka nie jest według mnie taka całkiem nowa, bo podobną (też z przelatującymi obrazami) miały pierwsze odcinki "Klanu" (nie pamiętam do którego, ale NA BANK czołówka w tym stylu była w pierwszych odcinkach).

 

W ogóle ten styl czołówki (z portretami bohaterów), to chyba "znak firmowy" seriali Pawła Karpińskiego, bo "W Labiryncie" też taką miał :D .

 

Mi się ta nowa czołówka "Klanu" w każdym razie podoba :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa czołówka Klanu z okazji 2 tysięcy odcinków.

 

Pozdrawiam.

No no,niezła czołówka.Bardzo podobna do pierwszej czołówki PM z Polsatu,tam też były obrazy nieruchome.Ale w sumie,bardzo dobrze zrobiona czołówka (chyba pierwsza czołówka Klanu,w której nie ma napisu Telewizja Polska Przedstawia). :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 29 stycznia br. TVP1 będzie emitować weekendowe wydania magazynu porannego "Kawa czy herbata?". W soboty będzie nazywać się "Kawa czy herbata? - moja sobota", a w niedzielę "Kawa czy herbata? - moja niedziela". Sobotnie wydania poprowadzą Odeta Moro-Figurska i Michał Adamczyk, a niedzielne Iwona Schymalla i Paweł Pochwała. Oba wydania będą trwały od godz. 8:00 do 10:45. Za weekendowe wydania będzie odpowiedzialna Katarzyna Nazarewicz-Sosińska, a wydania od poniedziałku do piątku Paweł Pochwała.

 

Od 24 stycznia "Kawa czy herbata?" będzie miała nową scenografię. Będzie ona multimedialna i jaśniejsza, a program będzie realizowany w sposób bardziej dynamiczny. Zawierać będzie więcej felietonów i łączeń na żywo.

 

Prowadzącymi będą:

- Poniedziałek: Beata Chmielowska-Olech i Paweł Pochwała,

- Wtorek: Odeta Moro–Figurska i Paweł Bukrewicz,

- Środa: Agata Konarska i Grzegorz Miśtal

- Czwartek: Monika Białek i Radek Brzózka,

- Piątek: Paulina Chylewska i Marek Zając.

 

Źródło: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/iw ... zy-herbaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i według mnie to jest BARDZO DOBRE posunięcie, bo będzie W KOŃCU konkurencja dla weekendowych wydań "Dzień Dobry TVN" (aż dziwne, że po tym jak dogadali się z "Nką" na tę "wyłączność" na "TVP1 HD" ośmielają się stworzyć konkurencję dla "flagowego" programu "TVN" :D ), tylko oby właśnie nie chcieli się upodabniać do weekendowego "DDTVN", który jest według mnie za bardzo "gwiazdorsko-showbiznesowy", a za mało w nim tematów "życiowych", a to przecież w weekend więcej ludzi siedzi przed telewizorem i te "życiowe" tematy mogłyby dotrzeć do większej ilości widzów.

 

Ciekawe jaka będzie riposta "Polsatu" :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wersji HD nie tylko brak jakości (typowe dla N-ki i całej Polski sat) ale też TVP się do tego kanału nie przyznaje haha

 

tvsat24.pl pisze:

"Wygląda na to, że abonenci Telewizji nowej generacji N zostali nabici w butelkę, gdyż oficjalnie kanał TVP1 HD nie wystartował - przynajmniej nie przyznaje się do jego startu sam nadawca - Telewizja Polska S.A.

Z kolei N w miejscu TVP1 HD oferuje kopię kanału TVP1, który nawet nie posiada zmienionej wersji logotypu (z napisem HD) - jest ten znany z TVP1 w wersji SD. Na oko abonentów N oraz nasze wrażenia, wygląda to tak jakby N przeskalowała samodzielnie przekaz TVP1 SD do HD, jednak nie do końca sobie z tym radzi. Według informacji jakie do nas docierają, TVP1 HD nadaje w HD tylko przez kilka godzin dziennie. W dniu 11 stycznia br. w HDTV z DD5.1 wyemitowane zostały Wiadomości o godzinie 12:00."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitarne tv podała komunikat TVP w sprawie TVP 1 HD. Ma on wystartować najwcześniej w 2012 roku a moze i 2013 ponieważ maja za malo materiałów w HD a pozatym nadaje Tvp hd i tam nadają najważniejsze programy w HD. A więc n zrobila was koledzy na szaro. Współczuję wam takiej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha czyli wszystko się potwierdziło, skoro jest komunikat TVP S.A.

 

N-ka zrobiła sobie jaja z wszystkich Polaków, że niby na wyłączność ma TVP1 HD, a to zwykłe TVP1 SD przeskalowane przez nich do niby HD, wole oglądać TVP1 SD z Cyfry

 

takie coś to skandal, powinni za to mieć gigantyczną karę z UOKiK

 

kolejne źródło o żartach TVP1 HD:

http://spam.org/index.php?readmore=10653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba ten fragment nie został wyssany z palca???

 

...gdyż oficjalnie kanał TVP1 HD nie wystartował - przynajmniej nie przyznaje się do jego startu sam nadawca - Telewizja Polska S.A. "

 

Może redakcja "Satkuriera" w takim układzie uzyska w tej sprawie oficjalny komentarz rzecznika "TVP" (wtedy będzie wszystko jasne)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę operować faktami - forum to nie Pudelek.

a słynny news na głównej satkurier.pl o dołączeniu Polsatu HD "wg plotek" do Cyfry+ to nie był sat-pudelek.pl ? :jupi: gafa była gruba, dopiero po krytyce na forum sie cofaliście rakiem i news edytowano.

 

 

TVP od razu dodawało swoje nowe programy do oficjalnego portfolio i zamieszczało o nich informacje, teraz nie ma ani informacji o wersji HD ani logo TVP1 HD

http://www.tvp.pl/

 

Swoją drogą ta cała "jakość" i logo na N-ce tym bardziej przekonują, że to wersja "zrób to sam", bo HDTV to tylko rodzaj transmisji, skoro mają TVP1 SD to mogą robić sobie jaja z ludzi legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my się do błędu przynajmniej potrafimy przyznać (i to wcale nie rakiem było - była stosowna wyraźna adnotacja w newsie, wyjaśnienia na forum - w każdym przypadku są gdy cokolwiek z zapowiedzi się nie sprawdzi, a nie palenie głupa) - i to jest zasadnicza różnica. To, że TVP nie dodała kanału na stronę to nie jest komunikat prasowy i to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jakość na TVP1 HQ (bo tak to trzeba nazywać) gdy mają dobry materiał jest znacznie lepsza niż na TVP1 SD. Wczoraj na filmie Trzynasty, wiele osób robiło porównania i osoby z mniejszym telewizorem lub ze "słabszym" okiem nie widziały różnicy między TVP1 HD a TVP HD, gdzie film ten leciał w Native HD. A różnica była. A już między TVP1 "HQ" a TVP1 SD kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVP1 w lutym 2011 roku:

Czysta karta / Tristan i Izolda / Niebo Montany / Śluby / Mordercze żądze / Crash kids: Nie ufaj nikomu / Fale namiętności (2-cz.) / Inteligent w armii / Czas Komanczów (3-cz.) / Żądza krwi (5-cz.) / Upiór w operze / HM&MC: Best of Both World Year / Soraya / Gang dzikich wieprzy / Blow / Zemsta mnicha (2-cz.) / Bez śladu / Przypadek Harolda Cricka / Ukryta tożsamość / W biały dzień / Lekcja grozy / Prawda o Jane / Zorza polarna / Spokojny człowiek / Miłosna obsesja / Król tulipanów / Propozycja nie do odrzucenia / Śnieżne psy / Gambit / Czarodzieje z Waverly Place: Film / Tylko mnie kochaj / Efekt motyla / Fados / Ja cię kocham, a ty śpisz / Intruz / Dziecinne pytania / Dramatyczny lot (2-cz.) / Pomocnik / Triumf pamięci / Marie i Bruce / Dom, w którym mieszka zło / Żmije / Zakręcony piątek / Urwisko / Bernard i Bianka / Eliksir miłości / Next / Czarna dalia / Dead fish / Klimt / Port lotniczy 1977 / Ostatni Mohikanin / Między piekłem, a niebem / Obcy musi fruwać / Wiem, co widziałam / Wybaw nas od Ewy / Noc na bagnach Luizjany / Wielkie życie / Nocny gość / Mroczne miasto / Nieudacznik / Piorun / Zagubiona przyszłość / Szał / Bernard i Bianka w krainie kangurów / Pacyfikator / Kroniki Riddicka / Głosy / Salvador / Wimbledon / Życie / Cud w Krakowie / Daleko od nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że TVP nie dodała kanału na stronę to nie jest komunikat prasowy i to jest fakt.

 

Dlatego ja proponowałem, żeby "Satkurier" uzyskał oficjalną wypowiedź rzecznika "TVP" (i może dodatkowo "Nki") w tej sprawie i wtedy byłaby pełna jasność sytuacji.

 

Na maile od zwykłych widzów "TVP" raczej nie reaguje (sam się o tym przekonałem pisząc jakiś czas temu z prośbą o interwencję w sprawie braku teletekstu na "TVP Sport" na "Hot Birdzie", mimo, że w przekazie na "Astrze" już od kilku miesięcy taki teletekst jest i nikt mi do tej pory nie odpisał, nawet jednego zdania w stylu: "Nie mamy żadnego wpływu na przekaz kanału TVP Sport na satelicie Hot Bird"...), ale na oficjalny mail (albo telefon) z redakcji "Satkuriera" pewnie by zareagowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację od n już mamy i została opublikowana ("Część pozycji programowych będzie w formacie 4:3 z czarnymi pasami (pillar box), a część w 16:9 - w zależności od materiałów, także w natywnym HD.", co powstało na bazie stwierdzenia, że n dostaje sygnał prosto od TVP i nic z nim nie robi), na stanowisko kogokolwiek z TVP czekamy, pytanie poszło, wersje zostaną skonfrontowane (o ile TVP się ustosunkuje). Jeśli będą wnioski - będzie news na satkurier.pl, bez tego na bazie "wydaje mi się, że TVP1 HD ma słabą jakość, może to upscal n, co dowodzi brak loga na stronie TVP" pisać nie wypada. Jakbym chciał takie newsy pisać, to bym się zatrudnił nie tu, tylko w redakcji Faktu lub SE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Mr. Orbita, w takim razie czekam(y) na artykuł, bo ciekaw jestem kto na kogo będzie zwalał winę (według mnie winna jest "Nka", bo na pewno wymusiła, przynajmniej w pewnym sensie na "TVP" sztuczne stworzenie kanału na którego emisję "TVP" nie jest jeszcze przygotowana, tylko po to, żeby naganiać sobie abonentów, nieobeznanych w temacie, którzy pójdą "na nazwę"...), a swoją drogą "Fakt" i "SE" mają (podobno, bo ich nie czytam :D ) całkiem niezłą popularność :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...