Skocz do zawartości

Polsat News Polityka


SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ciekawi jak będzie wyglądać ramówka stacji. Osobiście myślę że będzie to poprawiona wersja Polsatu News 2 różniąca się tylko tym że będą też premiery programów publicystycznych a nie tylko powtórki no chyba że Dorota Gawryluk ma jeszcze inny plan na ten kanał. 

Kanał na bank wejdzie do Polsatu Box chociażby na pozycje 66 (za dubel Polsatu News) choć możliwe że na liście będzie też wcześniej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrozio11 napisał(a):

Teraz tak, tylko obawiam się, że to zainteresowanie obradami Sejmu jest chwilowe. Jest powiew zmian, są początki nowego rządu i to może przyciągać uwagę. Pytanie, czy za rok wszystko nie wróci do "normy" i będzie to jednak interesowało nielicznych.

Zależy jakie posiedzenie i czy pod obrady będzie coś ważnego. Ale ogólnie może to być niezła nisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność wzrasta, gdy prowadzi Mistrz Ceremonii Szymon Hołownia. Przy wicemarszalkach od razu spada. Jeszcze nie prowadził wicemarszałek Krzysztof Bosak, więc nie wiemy, czy tu pojawią się emocje.

Dodatkowo zależy od przemawiających posłów. Jeśli pojawiają się bezbarwni, czytający z kartki, drugoligowi politycy, mniej znani, wieje nudą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mamy pewność, nowy kanał będzie zawierał obszerne relacje z obrad parlamentu - podają WM. Czyli w zasadzie kanał na który nie warto zwracać szczególnej uwagi.

Zobaczymy jaką będzie miał oglądalność za rok, dwa, gdy opadnie efekt świeżości powyborczej i ciekawości widzów. Poza tym myślę że Ci co chcą już oglądają transmisje z Sejmu. Komercyjnie ten pomysł moim zdaniem nie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swordfish napisał(a):

Oglądalność wzrasta, gdy prowadzi Mistrz Ceremonii Szymon Hołownia. Przy wicemarszalkach od razu spada. Jeszcze nie prowadził wicemarszałek Krzysztof Bosak, więc nie wiemy, czy tu pojawią się emocje.

Dodatkowo zależy od przemawiających posłów. Jeśli pojawiają się bezbarwni, czytający z kartki, drugoligowi politycy, mniej znani, wieje nudą. 

Wydaje mi się, że tu jest też istotna kwestia tego, nad czym się w danym momencie debatuje.

 

42 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli w zasadzie kanał na który nie warto zwracać szczególnej uwagi.

A tu się głęboko nie zgodzę. W polskiej telewizji brakuje kanału, który pokazywałby obszernie obrady parlamentu, nie tylko w sprawach medialnie chwytliwych. W Europie stacje parlamentarne nie są niczym nadzwyczajnym, więc dobrze, że taka stacja powstaje. Lepiej żeby Polsat inwestował w taki projekt, niż w kolejny bezsensowny paradokument o policji albo reality-show, które spadnie po jednym sezonie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zazwyczaj coś takiego robią stacje publiczne, zakładając kanały takie jak niemiecki Phoenix czy też współfinansując stacje parlamentarne, co ma miejsce we Włoszech (tam osobne kanały ma Izba Deputowanych i Senat) to racja. Ale jeśli w Polsce jest w tym aspekcie nisza, której TVP nie wypełnia w całości, bo istnieje tylko serwis internetowy TVP Parlament, to raczej jest winą telewizji publicznej, że tego nie wykorzystuje niż stacji prywatnej, że chce na tym skorzystać.

Poza tym te koszty i tak nie są zbyt duże, bo najpewniej Polsat będzie korzystać z przekazu udostępnianego przez Sejm i Senat, uzupełniając go o własne kamery, które i tak już są w gmachu parlamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

To jest raczej powinność telewizji publicznej a nie prywatnej stacji. Biznesowo Polsatowi się nie zepnie jestem o tym przekonany.

 

Przecież są w obradach regularne przerwy, a bloki reklamowe nie są teraz ograniczone pełnymi godzinami, tylko porami dnia. Koszt transmisji prawie zerowy, bo realizuje ją Sejm, oni tylko będą retransmitować sygnał. Tu może nie być nawet prowadzących, tylko same transmisje/powtórki przerywane reklamami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłoby podane w jakieś atrakcyjnej formie, np. reporter na miejscu w Sejmie w przerwie prosi o gorące komentarze, do tego ujęcia z różnych kamer, to jeszcze można oglądać. A jeśli wrzucą ze streamu sejmowego suchą transmisję z widokiem głównie na mównicę, to nudziarstwo. Lepiej włączyć wtedy bezpośrednio z YouTube lub z TVP Parlament. Tam przynajmniej łatwiej uniknąć reklam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że w kablu mógłby pojawić się w miejscu Polsatu News 2, a naziemnej w nowym slocie. Z kolei kanał może być ciekawy, obrady sejmu, senatu, instytucji unijnych, europejskich, i innych, programy edukacyjne z wosu, czym jest sejm, senat, jakie ma zadnia, wykładnię konstytucji w ciekawy sposób, i innych nauk prawnych, czym są komisje, historia rządów polskich, wybory, jakie są metody liczenia głosów itd. Można te tematy przedstawić w bardzo ciekawy sposób

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz1122a

@michael112

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem komunikaty prasowe, tego kanału nie będzie w żadnej naziemnej, będzie tylko na sat i w kablu. W NTC będzie ale kanał wydarzenia 24. 

 

Chociaż spotkałem się i z takimi artykułami dwoma w sieci, które twierdzily że kanał wchodzi do NTC, a w rzeczywistości wchodzi inny o nazwie wydarzenia 24 w takiej formie jaką mamy teraz na sat i w kablu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @lukasz1122a

@michael112

3 minuty temu, michael112 napisał(a):

Mówi się że będzie na mux-4.

Owszem który ma ograniczony zasięg. Ja przykładowo nie jestem w zasięgu, dlatego będę miał dostęp z sat.

Ja bym ten Mux przez to że jest prawie cały kodowany nie nazywał naziemna poza samym określeniem go jako Mux. 🤣

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...