Skocz do zawartości

Polsat News Polityka


SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kolos22Proste chcą wykorzystać zasięg wydarzeń 24  bez zmiany nazwy nie weszli by na Mux 1.

@Paweł SzmitZawsze mnie dziwily takie posty, i krytykowanie czegoś co jeszcze nawet nie nadaje, takie typowe marudzenie ja poczekam z oceną do startu bardziej profesjonalnie, niż byle jaka krytyka. To ich kasa ich problem co z nią zrobią. Całe szczęście jest coś takiego jak pilot, który służy do zmiany kanału, i nikt nikogo nie zmusza do oglądania. 

Ja się cieszę że ta stacja powstaje. I jak już było pisane będzie generować minimalne koszty, najpierw było marudzenie ze strony stałych bywalcòw tego forum, że będą same powtórki, prócz samych obrad, teraz wiadomo będzie studio w Sejmie programy publicystyczne, być może w samym studio Polsatu Box, to dalej widzę źle. Powtarzam ich kasa mogą mieć nawet 100 kanałów a nikt im tego nie zabroni, można jedynie ponarzekać na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mati06 napisał(a):

 

@Paweł SzmitZawsze mnie dziwily takie posty, i krytykowanie czegoś co jeszcze nawet nie nadaje, takie typowe marudzenie

W tym przypadku wiadomo co będzie w kanale więc krytyka jest jak najbardziej uprawniona przed startem. Pokazywanie obrad sejmu, senatu, czy komisji sejmowych ogólnie jest nudne i niezrozumiałe dla widza. Atrakcyjne tylko wówczas gdy dzieje się jakiś cyrk. To będzie kanał który z oglądalnością będzie szorował po dnie. Ale z jednym się zgadzam ich kasa ich sprawa ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Pokazywanie obrad sejmu, senatu, czy komisji sejmowych ogólnie jest nudne i niezrozumiałe dla widza.

Tu się nie zgadzam. Możliwe, że przemawia przeze mnie dusza politologa, ale to nie są transmisje nudne, tylko trzeba je rozumieć i odrobinę się orientować. Poza tym jeśli w Europie powstają podobne kanały, to jednak tam nadawcy nie uważają, że widzowie by tego nie zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fanbonda napisał(a):

Fatalną opinię wystawiasz widzom.

Będziesz oglądał z wypiekami na twarzy obrady sejmu, senatu? Wytrzymałeś przy którychkolwiek gdzie przemawiają politycy z trzeciego szeregu przy telewizorze? W samym sejmie jest wówczas pusto. To są same fakty, bo sam nie oglądam, chyba że jest jakaś gorąca debata z udziałem liderów, a te są rzadkością w sejmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast są ludzie, którzy chcą oglądać obrady nie tylko wtedy, gdy jest kwestia medialnie gorąca, ale także w innych sytuacjach, bo interesują się losami kraju, chcą wiedzieć, jak jest stanowione prawo. Często też robią to z przyczyn nie tylko hobbystycznych, ale także zawodowych. Tak więc nie ma powodu, by ten kanał skreślać już na starcie, szczególnie że to jest jednak inicjatywa bardziej wartościowa niż kolejny sezon "Love Island".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są takie osoby. Jednak patrząc na słupki oglądalności kanałów informacyjnych kanały Polsatu są najniżej notowane. Przywołane Wydarzenia 24 nie przekroczyły progu 1% (przeglądam wyniki z marca tego roku, nie wiem czy są nowsze, nie chce mi się szukać).  A są to kanały na pewno ciekawsze niż obrady sejmu.

Czas pokaże, gdzie w zestawieniu znajdzie się Polsat News Polityka, ale wydaje mi się że będzie poniżej Wydarzenia 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecTakiego kanału nie mieliśmy. A często Polsat news musi przerywać swoją ramówkę by pokazać fragment obrad na żywo. Gdy w takim momencie powinny iść wydarzenia o 21:50.🙂

Myślę że kanał bardziej do starszego widza.

@fanbonda Masz rację pisałem o tym w wątku wydarzeń 24 tutaj na forum a jak widzimy kanał się ciągle rozwija

@Kirk100% racji 

@dvbtowiecgdyby wydarzenia 24 tak sobie kiepsko radziły nie wchodzili by do Mux, tylko zostaliby na sat i w kablu ,już nie wspomnę ile osób w tamtym wątku rzucało się że kanał nie przetrwa roku .🤣

Ja wiem że w twoim oczkiem i pempkiem świata i wzorem dla ciebie jest tvn 24 którego w ogóle nie oglądam ale to nie powód żeby skreślać na starcie kanał który jeszcze nawet nie rozpoczął nadawania. Trochę amatorsko to wygląda. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Wydarzenia 24 trzeba brać pod uwagę że budował zasieg bez opłat koncesyjnych naziemnych, bo nadawał cały czas od startu testowo w ramach MUX4. Zatem nie wiadomo jakby sobie radził gdyby startował od początku na MUX jako kanał z koncesją. To nierówna uprzywilejowana pozycja wzgl. konkurencji. Mimo to i tak wyniki oglądalności nie powalają. Jak mówię zobaczy w nowym kanale ile bedzie widowni. Ja nie daję mu zbyt dużo. 

A to że to prywatny nadawca i jego pieniądze, pełna zgoda. Kanał ze stratami mógłby być także długo dofinansowywany, bo na innych usługach grupa zarabia i może te straty wliczyć w koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zapewne koszty Polsatu news polityka będą zapewne minimalne ,tak że nic za wiele nie stracą a mogą jeszcze przy tym zyskać . jakoś w innych krajach takie kanały się sprawdzają nadają.?

No ale Polsat to nie nadawca pokroju Red Carpet tv którego nie stać jest na koncesje naziemna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Będziesz oglądał z wypiekami na twarzy obrady sejmu, senatu? Wytrzymałeś przy którychkolwiek gdzie przemawiają politycy z trzeciego szeregu przy telewizorze? W samym sejmie jest wówczas pusto. To są same fakty, bo sam nie oglądam, chyba że jest jakaś gorąca debata z udziałem liderów, a te są rzadkością w sejmie ;)

Jedna komisja śledcza juz powstała, dwie są w kolejce, obrady Sejmu RP, Senatu RP,  Komisji sejmowych/ senackich, gdyby do tego doszły obrady europarlamentu to byłoby co oglądać. Fajnie jakby Polsat pomyślał tez o takim podsumowaniu- najważniejsze momenty z danego dnia, bo trudno śledzić obrady czy posiedzenia Komisji śledczej od deski do deski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisje Sejmu/Senatu itp. powinny być. Pewnie że oglądalność będzie znikoma ale to nie oznacza żeby tego nie było. Polsat i tak dostał MUX 4...być może taki był zakulisowy warunek...nie bez powodu nagle zmienili zdanie w kwestii czy im przedłużyć koncesję .

Jest poruszanych dużo tematów w Sejmie o których mało się mówi a dla Polski i Polaków są wręcz kluczowe. Tak samo są mniej ważne tematy a np. mnie interesują i też nigdzie w mediach o nich się nie mówi. Tak więc to kanał bardzo potrzebny społecznie.

Edytowane przez Zeusek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...