Skocz do zawartości

Oferta platformy CANAL+


DamPrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już o matematyce i abonamentach mowa to w:

CP - 3000000 ludzi płaci średnio po 50zl

NC+ - 1500000 ludzi płaci średnio po 100zł

Wychodzi na to samo ?

CP ma mniejszy kontent i pobiera mniejsze opłaty a NC+ ma bogatsza ofertę i płaci się drożej. Inna sprawa ile zostanie firmom po opłaceniu licencji itp...

Edytowane przez kfm877
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myster, daruj sobie te osobiste wycieczki, bo świadczą one tylko o twojej kulturze osobistej.

 

To nie jest takie proste, było już o tym na forum, ale przypomne.

Załóżmy, że jest pakiet za 49 zł, który posiada 40 kanałow, każdy kosztujący operatora 1 zł. W tym przypadku koszt wynosi 40 zł, a dochód 9 zł. Czyli z 2 abonentów płacących 49 zł mają dochód w wysokosci 18 zł. Jeśli ten sam pakiet bedzie kosztowal 79 zł to dochód z jednego abonenta wyniesie 39 zł.

 

39>18 nieprawdaż myster?

Zapewniam cię, że to tak się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop chyba nie masz racji. Są jeszcze inne czynniki. W każdym normalnym kraju szanują każdego klienta. Reklamy lecą wszędzie - nawet na Canal+ (sprytnie nazwana autopromocją) i Planete. Gdybym był reklamodawcą wybrałbym raczej platformę z dużą ilością abonentów. Taki Super Bowl w USA leci na kanale ogólnodostępnym za... darmo.  Ogląda go 111 mln widzów - ile Fox na tym zarobił to tylko domyśl się. I to nie z powodu podnoszenia abonamentu a wręcz przeciwnie. Mechanizm ten dostrzegł Solorz i jak dla mnie triumfuje. nc+ dołuje, bo [beep]y 2x traci. Ja z pewnym żalem zrezygnowałem, choć byłem jednym z pierwszych abonentów platformy n i gorącym jej entuzjastą. Nie było dla mnie pakietu tańszego niż 120 zł. Sam zaproponowałem 100 zł ale nie, nie było takiej opcji (Extra+Canal+MRS). To samo a nawet więcej dostanę jako nowy klient. Ale przekonałem się, że z pakietem za 19,90 i DVB-t można żyć. Do tego z tak niskim poziomem konsultantów nie spotkałem się nigdy. Zapewne z powodu cięcia kosztów i zatrudniania ludzi niepredysponowanych do takiej pracy prosto z ulicy. Polityka błędna.

Jeszcze na koniec:  Polska liga z powodu słabej oglądalności stała się niszowa a stadiony świecą pustkami. Znów błędne koło. Może władze PZPN zastanowią się nad tym. Chcecie wygrywać w przyszłości MŚ jak w 74?  Całe szczęście, że niektóre mecze Ekstraklasy lecą na Eurosporcie...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myster, daruj sobie te osobiste wycieczki, bo świadczą one tylko o twojej kulturze osobistej.

 

To nie jest takie proste, było już o tym na forum, ale przypomne.

Załóżmy, że jest pakiet za 49 zł, który posiada 40 kanałow, każdy kosztujący operatora 1 zł. W tym przypadku koszt wynosi 40 zł, a dochód 9 zł. Czyli z 2 abonentów płacących 49 zł mają dochód w wysokosci 18 zł. Jeśli ten sam pakiet bedzie kosztowal 79 zł to dochód z jednego abonenta wyniesie 39 zł.

 

39>18 nieprawdaż myster?

Zapominasz o jednym pakiet C+ nie generuje kosztów, o których tutaj mowisz, tak samo jak wlasne kanały tematyczne na których i tak lecą reklamy. Idąc dalej im wieksza jest baza abonentów, tym wieksza jest kasa z reklam, bo jest wieksza szansa na to, że ktoś je obejrzy. Nikt nie mówi, że maja rozdawać kanały za darmo, tylko po normalnych cenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o matematyce i abonamentach mowa to w:

CP - 3000000 ludzi płaci średnio po 50zl

NC+ - 1500000 ludzi płaci średnio po 100zł

Wychodzi na to samo ?

Skoro wychodzi na to samo to dlaczego w Cp nie ma nic do oglądania :D? niestety tutaj działa to o co wiele osób ma żal do NC+, CP rozdaje swoje pakiety na prawo i lewo z możliwością niepłacenia przez kilka miesięcy i stąd wyniki ilościowe + opinia bardzo dobra... szkoda tylko że zawartość kanałów jest dosyć przeciętna i co najgorsze już zawsze taka będzie, abonenci nc nawet na bardzo słabej sytuacji związanej z prawami do lig wyszli z pewnego punktu widzenia korzystnie bo dzięki temu otrzymali więcej sportu, niestety w większej cenie. Jest też pewien rodzaju komfort związany z tym że platforma w sytuacji kryzysowej wciąż potrafiła zadziałać i znaleźć rozwiązanie. W tym czasie CP mając okazję wyrwania elevenów dla siebie... śpi snem głębokim i raczej się budzić nie będzie. 

 

Zapominasz o jednym pakiet C+ nie generuje kosztów, o których tutaj mowisz, tak samo jak wlasne kanały tematyczne na których i tak lecą reklamy. Idąc dalej im wieksza jest baza abonentów

Właśnie się srogo mylisz, te kanały generują największe koszty. Takie HBO jest na wielu platformach, rozwijane przez spółkę a nie przez operatorów którzy tylko dogaduje się co do emisji a nie ponoszą kosztów wyprodukowania seriali/filmów/programów tam znajdujących się. Nie mówiąc już o tym że prawa sportowe wcale nie znajduje się w paczce laysów i to one są najdroższe :P Co do reklam, kolejny błąd, 1 wyświetlenie osoby która płaci za telewizje 50 zł miesięcznie nie jest równe wyświetleniu kogoś kto płaci 100zł, ba nawet 2 wyświetlenia 2 osób które płacą po 50 nie zawsze jest równe jednej która płaci 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że nie generuje opłat gniazdkowych, a nie o prawach sportowych ;) bez nich C+ nie mialby sensu istnienia. Skoro ktoś kupił prawa to wiadomo, że każdy chce zwrotu. Dlatego lepiej dla tych kilku osob zmniejszyc abonament niz nie mieć wcal przychodu od takiego Kowalskiego i zwiększyć zysk lub zmniejszyc stratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego najbardziej nie lubimy to podwyżek i to dość znacznych jak to robi obecnie NC+.A tym bardziej nie uzasadnionych jak to jest teraz w NC+.A paczka C+ nie jest obecnie aż tak atrakcyjna by NC+ windowało ceny.Ostatnio dobrego sportu w weekend jest mało by nie powiedzieć bardzo mało utrata 3 lig zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myster, daruj sobie te osobiste wycieczki, bo świadczą one tylko o twojej kulturze osobistej.

 

To nie jest takie proste, było już o tym na forum, ale przypomne.

Załóżmy, że jest pakiet za 49 zł, który posiada 40 kanałow, każdy kosztujący operatora 1 zł. W tym przypadku koszt wynosi 40 zł, a dochód 9 zł. Czyli z 2 abonentów płacących 49 zł mają dochód w wysokosci 18 zł. Jeśli ten sam pakiet bedzie kosztowal 79 zł to dochód z jednego abonenta wyniesie 39 zł.

 

39>18 nieprawdaż myster?

A jeśli będzie kosztował 90 zł to będzie jeszcze większy zarobek.Co w tym dziwnego ?Sztuką jest sprzedać produkt warty 49 zł za 79.Jak jeden z tych dwóch płacących po 49 zrezygnuje zostaje Ci 9 zł zysku.Jak odpadnie ten z 79 nie zostaje nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko zapominacie o kosztach stałych - wynajem pojemności na satelicie - a te są niemałe. I nie zależą od liczby abonentów, a od liczby transponderów. I powiedzcie mi teraz, czy lepiej jest mieć milion abonentów, gdzie te koszty (zakładając, że wszystcy płacą tyle samo) stanowią 50% abonamentu, czy trzy miliony, gdzie stanowią one 33%? I jak myślicie, kogo wtedy stać na niższy abonament, a kogo nie?

 

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że NC+ pozbywając się klientów (nawet tych płacących mało) wpada w spiralę podwyżek, z której będzie jej coraz trudniej się wyrwać - mniej abonentów -> wyższe koszty per abonent -> podwyżka cen -> mniej abonentów.

 

Mieliśmy podobny przypadek - PKP (czyli nasze narodowe koleje). Im się udało wyłgać TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki pieniądzom z Unii. NC+ na takiego sponsora NIE MA CO LICZYĆ.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakty są długoterminowe a platformy wynajmują często całe transpondery - to nie jest jak w przypadku pojedyńczych kanałów

Już pisałem to nieraz- CP najwięcej zarabia na najniższych pakietach - im wyższy pakiet tym mniejszy przychód. W nc+ jest chyba podobnie (jeśli chodzi o pakiety z analogicznym porównaniem do pakietów z samym C+ i  C+ + dodatkowe)

 

 

 

Ja napisałem, że nie generuje opłat gniazdkowych, a nie o prawach sportowych bez nich C+ nie mialby sensu istnienia. Skoro ktoś kupił prawa to wiadomo, że każdy chce zwrotu. Dlatego lepiej dla tych kilku osob zmniejszyc abonament niz nie mieć wcal przychodu od takiego Kowalskiego i zwiększyć zysk lub zmniejszyc stratę.

 

Spółka na pewno na bieżąco monitoruje sprzedaż i uznała, że skoro bilans Abonentów jest w miarę korzystny to nie będzie obniżek. Aczkolwiekdziwne, że nie zdecydowali się np. na jednodniową promocję CANAL+ w celu przetestowania zainteresowania tym modelem. Ale wiadomo, ze to korporacja też częściowo zależna od zagranicy a nie jak CP skupiona w rękach jednego człowieka - inne podejście, trochę zbyt [beep]e - może dlatego we Francji nie najlepiej się z nią dzieje

 

 

Trochę to przypomina PiS (władza w ręku jednej osoby jak w CP) i nc+ (PO - zależne w decyzjach od Brukseli, wręcz poddaństwo+ lobby biznesowe). CP odnosi sukces, a nc+ obrywa - ciekawe czy na polityczny sukces tak samo się przeniesie

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Spółka na pewno na bieżąco monitoruje sprzedaż i uznała, że skoro bilans Abonentów jest w miarę korzystny to nie będzie obniżek...

 

 

Problem w tym, że nie robią tego chyba na bieżąco. Zanim wyciągną wnioski to muszą poprawiać "niezrozumiałą" ofertę.

 

@Pawop - naprawdę myślisz, że 1 klient który płaci sumarycznie mniej niż 2 innych, a zarabiasz na nim  więcej niż na tych dwóch jest lepszy dla twojego biznesu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy w dobrym dziale ale chodzi mi o stan  w zasadzie jakośc kanałów HD z 1 transpondera

Transponder  12265  czyli transponder Polsatu   jednak wszystkie kanały dostępne wszedzie.7 kanałow HD.  Tutaj co niektórzy mówili by przenieść kanał TVP2 HD na inny transponder.    TVP2 HD  razem z kanałem FOXa  i Life to najgorsze jakościowo kanały HD z tego transpondera.   H2  i Polsat HD  jest jeszcze w miare przyzwoity.  Mówie o tym bo widziałem że jest premiera X files  . A to co widać to  nie podlega dyskusji   i ten znaczek HD  .Bitrate  nie przekracza chyba 3mbit?

Czy jakośc  kanału FOXa  HD mogła by być lepsza gdyby ten kanał był na innym transponderze?  Czy ten kanał jest po prostu tak tragicznie nadawany?       

Edytowane przez Mr. Orbita
To nie jest nowość, przenoszę - może bardziej pasuje to do ogólnego wątku oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A na C+ właśnie super Hit ; Speed.Niebezpieczna prędkość :z 1994 r. który leciał już chyba kilkanaście razy na Polsacie-żenada.

No i co w tym dziwnego? Zagraniczne kanały premium, też puszczają starsze produkcje. Jest to uzupełnienie ramówki. Fajnie sobie przypomnieć starszy film.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe skąd mają wziąć te nowe filmy? Zresztą, to że kanał jest "premium", nie oznacza że mają tam emitować tylko same najnowsze produkcje. Starsze filmy też są dobre. No, chyba że ktoś specjalnie wykupuje np. Canal+ tylko dlatego, żeby patrzeć na daty produkcji filmów.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę płacić im za filmy które oglądałem kilkanaście lat temu i które można obejrzeć na innych niszowych kanałach-i to ma być kanał Premium?

 

Pewnie że można pooglądać na niszowych kanałach takie filmy ale ciągle przerywane reklamami i w jakości kaset VHS. Na kanałach premium to bez przerywania reklam i często w dość dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię chodzić do kina z rodzinką - super sprawa  ! ale wypad 5 osobowej rodziny to koszt z wliczeniem ceny za bilety plus popcorn nawet najtańszy około 120-150 zeta - czyli około półtora miesięczny abonament. Wiem powiecie nie stać cie nie łaź i najczęściej tak robię - oglądam filmy w domu na TV ( mam zasadę - nie pobieram z internetu ) . Trudno poczekam czasem na jakąś premierę albo obejrzę starsze kino - a jest co oglądać to tylko zależy od tego czy kocha się kino jako takie czy tylko pewne gatunki filmów lub ich datę produkcji . Każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie NC+ -  ale kino dla mnie to nie tylko nowości bo chętnie obejrzę Polskie produkcje przedwojenne bez efektów specjalnych i 3D :)

Edytowane przez REM.explorer
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko emisji starszych filmów na antenie Canal+, jeśli wszystko ma ręce i nogi :)

 

Niestety coraz częściej zdarza się tak, że łatwiej trafić na powtórkę ich durnych magazynów, starszych filmów, zamiast tych świeższych propozycji. Za czasów "starego" Canal+ było mniej kanałów, były także starsze filmy, ale powtórki nowszych pozycji były bardziej sensowne.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...