Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, leszek1976 napisał:

Na telewizorze 4K. Moje urządzenia z Androidem mają rozdzielczość 2K.

U mnie Mibox automatycznie przypisuje rozdzielczość. Np. Gdy podłączę pod tv HD Ready to podaje w 720p. Gdy natomiast podłącze pod FHD to jest 1080p.

Podobnie dzieje się na urządzeniach mobilnych.  Na starym Tablecie 720p, a na telefonie z ekranem FHD 1080p.

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną maksymalną jakość i tam, gdzie jest dostępna rozdzielczość 1080, kanał na żywo lub materiał VOD jest odtwarzany w tej maksymalnej rozdzielczości. Natomiast gdy maksymalna dostępna rozdzielczość to 720, tam nie da się ręcznie wybrać wyższej rozdzielczości niż 720.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, praspp napisał:

chyba w ramach oszczędności zmienili na Eleven Sports 4 z 1080p @ 50fps (8 Mb/s) na 1080p @ 25fps (8 Mb/s) 😞

 

Od początku coś jest nie tak przy Eleven Sports 4. Może się mylę, ale wydaje mi się, że przy ustawieniu 1080p (4,9 Mb/s) jest 50 fps, zaś przy 1080p (8 Mb/s) jest 25 fps. Jakby pomylili w ustawieniach i 50 fps włączyli nie na tym progu jakości co trzeba. Ale mogę się mylić, bo oceniam na oko na smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest skopane. U mnie na Android TV 7, po zmianie z profilu 1080p (8 Mb/s) na profil 1080p (4,9 Mb/s) zaczyna się klatkowanie i po kilkunastu sekundach ustawia się samoistnie rozdzielczość 1024x576 @ 25fps (1 Mb/s). Na Android 9 jest dokadnie tak jak to opisałeś Tak, że tak. Ten serwis żyje swoim życiem.

P.S.

@WebMatoko masz jak przyrząd pomiarowy. 😃

Edytowane przez praspp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są takie jaja, że przy światłowodzie 200 mbps pokazuje mi w przeglądarce (Informacje o debugowaniu), że mam przepustowość od 8 (w przypadku materiałów na stronie głównej) do 12 mpbs (w przypadku kanałów na żywo). Oczywiście taką niską przepustowość mam tylko w przypadku serwerów Canal+ Online. 

Natomiast zauważyłem, że to, co jest dostępne w dobrej rozdzielczość (1080 6-8 mbps), można odtwarzać w tej dobrej rozdzielczość również w przeglądarce. Wystarczy do tego Edge. Jednak są w niej problemy przy przełączaniu kanałów, dwa razy coś się zacięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

U mnie Mibox automatycznie przypisuje rozdzielczość. Np. Gdy podłączę pod tv HD Ready to podaje w 720p. Gdy natomiast podłącze pod FHD to jest 1080p.

Podobnie dzieje się na urządzeniach mobilnych.  Na starym Tablecie 720p, a na telefonie z ekranem FHD 1080p.

To kwestia ustawień miboxa. Możesz mu na sztywno ustawić by wypluwał 1080p na telewizor  HD Ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w tej aplikacji zmienić jakość obrazu na "sztywno" 1080p? Bo jak próbuję to zrobić to po przełączeniu kanału wraca na "automatycznie" dzieje się tak na android tv i w telefonie, wszędzie wraca do automatycznie, druga sprawa czy da się jakoś sprawdzić czy rzeczywiście w danym momencie obraz leci w full HD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze automatycznie ustawia jakość obrazu, potem sam musisz ustawić jaka ci pasuje, wyjdziesz to znowu wraca na automat, i nie da się sprawdzić jakości w danym momencie. Na automacie obraz dopasowuje się do twojego łącza i stąd może być gorsza jakość obrazu, jak dasz samemu na najwyższą jakość a net nie wydoli to będzie mieliło kółeczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewną prośbę. Posiadam Tv LG CX i hm oglądałem euro na TVP SPort 4K oraz inne materiały na YouTube w celach pokazowych. Wszystko ładnie działało ALE odkąd zakupiłem Chromecast 4.0 aby oglądać C+ online to nie jestem w 100% zadowolony. Nie oczekuje od obrazu 4K bo to tylko futbol ALE.. jednak wkurza mnie że przy losowych meczach można doświadczyć że piłka jest zbyt mocno rozmazana podczas szybkiego strzału lub podania.  Wygląda to na problem z odświeżaniem. Nie wiem czy to wina aplikacji? czy Chromecast.. W urządzeniu ustawiłem 4k 60fps i nic innego nie ma ..

Na komputerze jak odpalam mecze to nie widzę problemów z rozmazaną piłką itp. Macie jakiś pomysł? Głownie dotyczy to Eleven bo w C+ Sport 1,2,3,4 jest dużo lepsza jakość i lepiej to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przystawkę Apple TV, a zapomnisz o takich problemach. Mnóstwo ludzi jara się Androidem TV, bo jest to system po części otwarty i można przy nim pokombinować. Problem w tym, że nie jest nastawiony na jakość wyświetlanego obrazu. Aplikacje płodzone na Androida też często nie grzeszą stabilnością i wspomnianą jakością. Jak porównasz np Netflxa z przystawki od Apple z Androidem TV, to będziesz wiedział o co chodzi. Dlaczego na kompie lepiej? Sterowniki i mnogość ustawień, np poprawiających płynność odtwarzanego wideo. Pisałem w którymś z postów, że u mnie C+ online wygląda najlepiej na Windowsie przez przeglądarkę EDGE z wyłączonym Widevine. Dopiero tam widzę prawdziwe 50 fps.

 

 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przystawkę Apple TV, a zapomnisz o takich problemach. Mnóstwo ludzi jara się Androidem TV, bo jest to system po części otwarty i można przy nim pokombinować. Problem w tym, że nie jest nastawiony na jakość wyświetlanego obrazu. Aplikacje płodzone na Androida też często nie grzeszą stabilnością i wspomnianą jakością. Jak porównasz np Netflxa z przystawki od Apple z Androidem TV, to będziesz wiedział o co chodzi. Dlaczego na kompie lepiej? Sterowniki i mnogość ustawień, np poprawiających płynność odtwarzanego wideo. Pisałem w którymś z postów, że u mnie C+ online wygląda najlepiej na Windowsie przez przeglądarkę EDGE z wyłączonym Widevine. Dopiero tam widzę prawdziwe 50 fps.
 
 

Potwierdzam. C+ on line działa na Apple TV bardzo dobrze. Tam nawet w ulubionych można mieć 4 kanały na raz. Taki pip. W androidzie na tv Sony mogę o tym zapomnieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...