Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Włączam sobie dziś telegazetę na TVP 1 i TVP 2, aby szybko sprawdzić program. Strony 301-304 i 311-314 się nie ładują, wybieram zatem stronę główną 300. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem planszę, na której jest napisane:

 

Cytat

 

Przepraszamy za brak programu.

Program będzie emitowany

od 20.04.2020.

 

 

To jakiś żart? Nie ma kto wklepać programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, włączono ponownie, wcześniej już był streaming i na długo znikł. Dodatkowo są e-szkoły, Poland-In, TV Polonia w streamingu.

Generalnie mnie ta strona obecnie podoba. Czytelna, szybka. Tylko nie działa na niższych wersjach HbbTV,  v1.1 np.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 czerwca miną trzy miesiące odkąd p.o. prezesa TVP został Maciej Łopiński, delegowany na to stanowisko z rady nadzorczej. Zapewnia on jednak, że nie wystartuje w konkursie na szefa Telewizji Polskiej, jeśli takowy zostanie zorganizowany.

Kto na jego miejsce?

- Jacek Kurski !

Innego chętnego i tak nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje do kiedy TVP ma tę umowę?

https://satkurier.pl/news/117068

To już prawie 5 lat. W międzyczasie były chyba ze 2 przetargi na nadawanie TVP Polonia. Dlaczego nie dołączyli tego kanału do ww. umowy? Przy okazji mogliby podnieść TVP Kultura do HD. Myślę że to wyszłoby taniej niż kombinowanie  z innym podmiotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda, ale trochę się zmienia sytuacja. Są pozwolenia na emisje eksperymentalne w Warszawie i Krakowie w DVB-T2, być może jeszcze coś zostanie uruchomione. Emisje sksperymentalne miały ruszyć już w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany i ważne wydarzenia sportowe się nie odbyły.

Przejście na DVB-T2 otwiera nowe możliwości. Sądzę że na pewno 4K zostanie uruchomiony, bo będzie na niego popyt w czerwcu przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację zamieszczam tutaj, ponieważ dotyczy ona zarówno Jedynki, jak i Dwójki oraz TVP Info. Jeśli umieściłem ją w złym miejscu, proszę o przeniesienie posta.

Od jakiegoś czasu mówiło się o zmianie oprawy prognozy pogody na tę z wykorzystaniem silnika Unreal Engine. Kilkanaście minut temu przypadkowo włączyłem na Jedynkę po porannych Wiadomościach i zauważyłem, że Pogoda ma już zmienione plansze pogodowe, a czołówkę serwisu dopasowano do tych znanych z Wiadomości i Sportu. Przypuszczam, że zmiany obejmą również popołudniowe i wieczorne wydania. Niestety, na chwilę obecną nie mam na potwierdzenie informacji żadnego zapu, ale jak zauważę na którymś z kanałów prognozę ze zmienioną oprawą graficzną, to zedytuję post.

 

EDIT: Tak wyglądają plansze pogodowe - oto zapy z "Pytania na śniadanie":

vlcsnap-2020-05-29-08h51m54s051.pngvlcsnap-2020-05-29-08h52m02s423.png

Edytowane przez Camilieu
Uzupełniłem informację o zapy, by była ona wiarygodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Kielc na mapach jak nie było tak nie ma.

Kujawy też poszkodowane, ani Torunia, ani Bydgoszczy.

 

Powiem tak: no, fajnie, technologia Unreal itd, ale... co z tego? W prognozie pogody ważna jest treść, a nie to, czy mapa będzie na jakimś nowoczesnym silniku, bo co mi po wodotryskach, skoro nie wiem, jaka będzie pogoda w moim regionie? Mam się sugerować tym, co jest w Gdańsku, czy w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości technologiczne pogody w telewizji już nie zrobią na widzach takiej furory, jak wówczas. Jak dawniej się czekało na prognozę całe Wiadomości, długi Serwis Sportowy, tak dziś wystarczy jeden przycisk na smartfonie i dokładna pogoda jest na wyciągnięcie ręki. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wislok napisał:

Kielc na mapach jak nie było tak nie ma.

Pojawiają się przy podziale Polski na regiony po "Panoramie" w Dwójce. Na ogólnej by się nie zmieściły - co innego Białystok czy Bydgoszcz.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...