Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz co zaskakuje obecnie w ofercie operatorów jeśli chodzi o odbiorniki ?   Poza tym  ze to sprzęt zwykle stary ( produkcja 2-3 lat temu ! ) a jedyne co nowe to oprogramowanie. 

Poza tym co normalnie w standardzie zwykłych tunerów umożliwiał by taki tuner bez  softu operatora jest zwykle blokowane przez operatorów albo nie wspierane porównując do np. tunerów na enigma2. Kto by kupował multiroom mając streaming z tunera. 

Operator nie stawia na nowoczesność tylko na bezpieczeństwo swojej własności.  

 

Nawet wypuszczając moduł CI+ ECP wszystko jest w nim ograniczone tylko do jednego strumienia a w praktyce moduł obsługuje wiele strumieni.  Praktycznie tak po prawdzie  to nawet nie ma tunerów które by go obsłużyły wszystko co dostępne na rynku jest po prostu stare dla tego modułu, na  świecie może z 4 modele tunerów dopiero obsługują i kosztują tysiące.  

 

p.s. Jak by się kto uparł i wykonał dobry jakościowo tuner  to nowoczesny odbiornik był by wielkości pudełka od papierosów do zamontowania za TV  albo normalnie wpięcia pod HDMI, nawet miał by więcej możliwości niż pudełka operatorów.  Małe jest piękne ale po prostu niektórym nie wygląda na to czym jest. :) 

Znając życie większość woli widzieć co ma i żeby inni widzieli. 🤪

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalni użytkownicy płatnej TV biorą pudełko czyli dekoder od operatora, podłączają i oglądają. Na tym cały proces się kończy. Nas interesujących się tematem, znających się nieco na ofercie i sprzęcie jest nie wielki procent. Z punktu widzenia operatora czy warto się wysilać i dawać wypasiony sprzęt dla tego procenta klientów? Myślę że nie. Dlatego mamy sprzęt jaki mamy.

 

PS. Liczę na jakąś prezentację tego 4K dualboxa na YouTube.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ozzy666 napisał:

Normalni użytkownicy płatnej TV biorą pudełko czyli dekoder od operatora, podłączają i oglądają....

 

Dokładnie. Im więcej funkcji,  tym większy kłopot dla operatora, bo z byle błchostki w dekoderze robi się ogromny problem ma infolini.  Dlatego dekoder ma przełączać kanały, coś tam nagrać. A dla uciechy dodana aplikacja Netflixa, biednego Playera i być może Viaplay...który może się pojawi.... jak HBO Max.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam ultraboxa i konwerter unicable spiety z dekoderem jednym kablem (wszytkie funkcje działaja w pełni).

Czy dobrze rozumiem jesli kiedyś operator wymieni mi tekoder na ten cały duo coś tam to ten system unicable będzie działał inaczej albo wcale? Jakie są różnice-jesli są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ten dekoder nie ma nagrywania 3 kanałów jednocześnie i sygnał z wejścia Unicable w konwerterze trzeba rozdzielić za pomocą rozdzielacza i podłączyć dwa kable od niego do dwóch wejść antenowych w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekj66 napisał:

Czy dobrze rozumiem jesli kiedyś operator wymieni mi tekoder na ten cały duo coś tam to ten system unicable będzie działał inaczej albo wcale? Jakie są różnice-jesli są.

Unicable działa tak jak zawsze działał na każdym sprzecie. 

Nowy box jak widać ma zwykłą głowicę Twin tylko. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, piotrekj66 napisał:

Czyli jest gorzej, jak myślicie czy przy przedłużeniu umowy w tym roku pozola zostawić ultraboxa ?

Z podawanych informacji wynika, że nie będą wydawać do nowych ani naprawiać/odświeżać, więc zapewne w dającej się przewidzieć przyszłości nie będą wycofywać sprawnych egzemplarzy, czyli możesz na razie spać spokojnie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z obsługi Dualboxa+ mam dość mieszane. Nie jest to już ten klimat znany z Ultraboxa+. Tuner jest według mnie zdecydowanie wolniejszy, szczególnie kiedy chcemy sprawdzić EPG, ma takie jakby kilkusekundowe stopklatki. Potrafi się też zawiesić przy próbie nagrania na dysk zaprogramowanego wcześniej programu. Wtedy nie ma ani nagrania, ani oglądania, do czasu wyjęcia wtyczki z prądu. Natomiast nagranie tworzone od początku przez użytkownika nigdy nie powoduje zwiechy tunera i zawsze jest OK.

Co do softu to jest to faktycznie, zgodnie z komunikatem, to samo cudo co w Ultraboxach. No i tak samo nie ma, że wszystko pięknie będzie działać przy dobrze ustawionej antenie. Komunikaty o złym lub braku sygnału to tutaj standard, jak w poprzedniku.

Dodam, że zacnie działa natomiast funkcja dostępu do oferty internetowej i to zarówno z podpiętą, jak i odpiętą anteną SAT. Tutaj zdecydowanie na plus.

Pewnie to nie ostatnie moje spotkanie z Dualboxem, ale to pierwsze zniechęca do niego zdecydowanie. Zdjęć nie zamieszczam, bo szczerze mówiąc szkoda mi czasu na robienie prawdziwego testu tego pudełka.

Chętnie poznam Wasze opinie na temat tego cudu techniki, ale swojej długo nie zmienię.

 

EDYCJA: Po zmianie kabla do dysku zauważalnie lepiej działa sam tuner. Nie ma już przycięć przy przeglądaniu EPG. Dodatkowo nagrania zaprogramowane wreszcie idą i kończą się sukcesem. Czyżby kabel dodawany do zestawu był takim gniotem? Ten, który podłączyłem był mój, kilkuletni, a działa lepiej niż ten niby nowy. A wpadłem na taki krok kiedy odłączyłem dysk i tuner stał się zdecydowanie szybszy w działaniu No cóż, nie wiem teraz już totalnie jak się ustosunkować do tego sprzętu.

Teraz pytanie czy kabel, który otrzymałem faktycznie był nowy i czy jest on w zestawie z dyskiem, czy to była uprzejmość APSu użyczającego mi sprzętu do testu, że jakiś tam kabel dali? Ale jeśli byłaby to wina kabla, to słabo wygląda na starcie jakość tego wszystkiego

Edytowane przez Urkisat
  • Dzięki 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wrazenie, ze tak sie bardzo nie grzeje ale moze dlatego ze go mam na szafce odkrytej. Jest cieplawy, ale nie goracy. A sam dysk jest bardzo cichy jak na moje ucho.

Dodam, że jakoś tak się dysk uspokoił jak zmieniłem kabel z zestawu na swój domowy. Teraz nagrywa wszystko i EPG już nie ma zwiech przy podłączonym dysku. Czyżby kabel siał zamęt? Swoją drogą nie wiem czy to fabryczny zestaw, bo całość mam od znajomego z APSu. Także ciężko mi teraz wyrokować, czy możliwe, że kabel był wadliwy, czy też może  nie był wcale od tego zestawu.

 

19 godzin temu, Ktosiu napisał:

Tylko ciekawe czy działa. 

Na razie mam go pod jednym kablem zeby tez mi smigal Vu+ Duo 4K SE. Ale pewnie kolejnym krokiem będzie sprawdzenie tego jak śmiga z SAT1 i SAT2.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pawel napisał:

Dualszrot jednym słowem. Godnie zastąpi wifisszrota :D Zasada, że każdy kolejny dekoder jest gorszy od poprzednika zachowana.

Dziwne, że jakoś cicho siedzą "zachwalacze" sprzętu z pierwszych stron wątku :D

Dualszrot🤣

W punkt. Nazwałeś go tak jak ja podobnie Wifibox- Wifiszrot 

 

@Urkisat jest na naklejce jakiej produkcji to cudo jest? Kraj pochodzenia. Obstawiam Tajwan, Wietnam, Chiny.

Co do kabla, to może być,  że coś wadliwego w kablu. Swojego czasu zakupiłem dysk i miał problem. Zmiana kabla i wszystko grało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ircios napisał:

Dualszrot🤣

W punkt. Nazwałeś go tak jak ja podobnie Wifibox- Wifiszrot 

 

@Urkisat jest na naklejce jakiej produkcji to cudo jest? Kraj pochodzenia. Obstawiam Tajwan, Wietnam, Chiny.

Co do kabla, to może być,  że coś wadliwego w kablu. Swojego czasu zakupiłem dysk i miał problem. Zmiana kabla i wszystko grało. 

Ja dostałem sprzęt bez pidełek i naklejek więc nie odpowiem na to pytanie. Ale znając życie CHINA górą.

 

Za to z Dualboxem+ bez problemu działają dyski o pojemności 1TB i 2TB. Oczywiście muszą być w odpowiedniej obudowie. I moim zdaniem własny dysk to jest lepsza opcja niż ten z zestawu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Urkisat napisał:

Za to z Dualboxem+ bez problemu działają dyski o pojemności 1TB i 2TB. Oczywiście muszą być w odpowiedniej obudowie. I moim zdaniem własny dysk to jest lepsza opcja niż ten z zestawu.

Co do dysku, na oryginalnej obudowie jest plomba?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Urkisat napisał:

Ja dostałem sprzęt bez pidełek i naklejek więc nie odpowiem na to pytanie. Ale znając życie CHINA górą.

 

Za to z Dualboxem+ bez problemu działają dyski o pojemności 1TB i 2TB. Oczywiście muszą być w odpowiedniej obudowie. I moim zdaniem własny dysk to jest lepsza opcja niż ten z zestawu.

Też tak myślę, że to Chińczyki za kilkanaście złoty.

Dobrze wiedzieć,  że nawet 2 TB pójdzie. 

 

@escapers jak może być pilot BT, jak pilot jest ten sam co od ultrabox 4k.

To nie Android 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...