Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, escapers napisał:

Jak patrzałem w specyfikacji nie widzę aby pilot miał BT - możecie to potwierdzić? Jeśli tak to kolejny powód, aby omijać ten szrot z daleka.. 

Jakoś nie widzę potrzeby by pilot miał BT, to żaden standard tym bardziej w sprzęcie tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaś Fasola napisał:

Jakoś nie widzę potrzeby by pilot miał BT

Niektórym mógłby się przydać BT. Podam mój przykład. Mam turboboxa podłączonego przez rozgałęźnik hdmi do 2 telewizorów, znajdujących się w różnych pokojach i takie sterowanie dla mnie było by bardzo wygodne. W tej chwili wykorzystuję sterowanie dekoderem z drugiego pokoju aplikacją w telefonie po mojej sieci LAN . Wiecie czy dualboxa też można sterować po sieci ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ircios napisał:

Też tak myślę, że to Chińczyki za kilkanaście złoty.

Dobrze wiedzieć,  że nawet 2 TB pójdzie. 

 

@escapers jak może być pilot BT, jak pilot jest ten sam co od ultrabox 4k.

To nie Android 

Z2TB jest tak, że czasem dysk przestaje odpowiadać. Nic się nie wiesza, ale totalnie tuner go nie widzi. Więc ten 1TB to chyba bardziej zalecany. Bo tu idzie OK cały czas. Albo model dysku ma znaczenie 1TB mam po starym lapku chyba Seagate, a 2TB to WD i już nie jest tak fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Urkisat napisał:

Z2TB jest tak, że czasem dysk przestaje odpowiadać. Nic się nie wiesza, ale totalnie tuner go nie widzi. Więc ten 1TB to chyba bardziej zalecany. Bo tu idzie OK cały czas. Albo model dysku ma znaczenie 1TB mam po starym lapku chyba Seagate, a 2TB to WD i już nie jest tak fajnie :D

Może będzie ok z 2TB jak dysk będzie miał swoje zasilanie. Chyba, że pisałeś o takim dysku😇

38 minut temu, atom2020 napisał:

....Wiecie czy dualboxa też można sterować po sieci ?

Raczej tak.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

Jakoś nie widzę potrzeby by pilot miał BT, to żaden standard tym bardziej w sprzęcie tej klasy.

U wszystkich teraz już to jest powoli standard od UPC zaczynając a na Polsacie kończąc.. u mnie ratuje życie sterowanie dekoderem poprzez TV bo niestety jest w takim miejscu że z pilota na podczerwień ciężko obsługiwać.. 

 

1 godzinę temu, ircios napisał:

@escapers jak może być pilot BT, jak pilot jest ten sam co od ultrabox 4k.

To nie Android 

A co ma android do BT?

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz? Przecież system nie ma nic do rzeczy w kwestii BT.

Nie pisz czegoś jako fakt, gdy tego nie wiesz.. bo wprowadzasz potem ludzi w błąd.. np. taki Polsat ma w dekoderach ADB i obydwa wspierają BT, starszy w wersji 4.2 nowy (lite) już w wersji 5.0... 

Edytowane przez escapers
Poprawa
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

Przynajmniej w końcu jest normalna obsługa 2 różnych satelit na unicable. Tylko ciekawe czy działa. 

Wątpię, żeby to działało. Jak dekoder miałby rozróżniać "standardowe" unicable na dwóch wejściach od tego na jednym z Astrą ? Taki sposób połączenia to miały turbdekodery sprzed ponad 10 lat i nie słyszałem, by potrafiły odbierać Astrę w takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Urkisat napisał:

Wygląda mi to na Caymana, taką samą mam w moim module ECP.

 

Dodatkowo dla tych co nie wierzyli w wycofanie 4k Ultraboxa+ screen ze strony C+ - wywalili go całkowicie ze sprzedaży :D. Dualbox+ został jedynym sprzętem poza modułem 4K.

 

303220306_176161398260083_55842757518048

307136129_176163094926580_81347623163348

Wniosek taki, ze dualszrot zastąpił ultraboxa. Po prostu miało być taniej. Reszta dekoderów łącznie z mydelniczką nadal dostępna.  Nie ma tym samym żadnej akcji unifikacji sprzętu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz 4K to nie masz wyboru :D Albo moduł albo Dualbox+. Także cóż. Reszta to złomy nie dekodery :D Także prędzej czy później każdy abonent będzie miał w domu duala bo i tak przyjdzie dzień na wymianę choćby w związku z awarią :D

 

Edytowane przez Urkisat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

Wątpię, żeby to działało. Jak dekoder miałby rozróżniać "standardowe" unicable na dwóch wejściach od tego na jednym z Astrą ? Taki sposób połączenia to miały turbdekodery sprzed ponad 10 lat i nie słyszałem, by potrafiły odbierać Astrę w takiej konfiguracji.

 

Chyba nie  masz pojęcia jak działa unicable. Nic nie musi rozróżniać bo to cały czas to samo  normalne unicable  tylko tuner musiał by  przełączyć się na drugiego satelitę ( komendy diseqc A/B w multiswitchu )  a tego żaden odbiornik operatora odkąd pamiętam w trybie unicable nigdy nie obsługiwał i na sztywno zablokowany był tylko na jednego satelitę.  Przełączanie działało jedynie w trybie legacy z klasyczną instalacją. 

 

W sumie przy dwóch tunerach w boxie  to nie problem jak ktoś nie ma unicable, wystarczy podciągnąć drugi kabel z konwertera podłączyć przez diseqc  i ma sie dwie satelity na obu tunerach.   

Z kolei jak ktoś ma tylko unicable to już jest problemem bo nie przełączy na drugiego satelitę,  o reszcie można zapomnieć całkowicie bo wątpię by nawet potrafił obsłużyć 4 satelity na Unicable. 

 

Jak byś nie wiedział to potrafią bez problemu obsłużyć  wszystkie inne dowolne tunery SAT z obsługą unicable. 

 

@Urkisat może do ludzi w końcu dojedzie że to co mają to już zabytki a problemy jakie mają z odbiorem to głownie z winy starzejącego się sprzętu który w końcu należy wymienić i tak. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ktosiu napisał:

 

Chyba nie  masz pojęcia jak działa unicable. Nic nie musi rozróżniać bo to cały czas to samo  normalne unicable  tylko tuner musiał by  przełączyć się na drugiego satelitę ....

I o tym napisałem. Działanie unicable nie ma nic do rzeczy.  A teraz pomysł logicznie. Skoro lepsze tunery operatora nie obsługiwały funkcji diseqc w trybie unicable, to tym bardziej ten kastrat tego nie będzie potrafił. Zastosowany tryb unicable w tym złomie to cofnięcie się o co najmniej 10 lat wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Urkisat napisał:

Na razie mam go pod jednym kablem zeby tez mi smigal Vu+ Duo 4K SE. Ale pewnie kolejnym krokiem będzie sprawdzenie tego jak śmiga z SAT1 i SAT2.

 

Bardzo jestem ciekawy efektu. Jaką masz instalację pod Unicable?

 

2 godziny temu, Pawel napisał:

Wątpię, żeby to działało. Jak dekoder miałby rozróżniać "standardowe" unicable na dwóch wejściach od tego na jednym z Astrą ? Taki sposób połączenia to miały turbdekodery sprzed ponad 10 lat i nie słyszałem, by potrafiły odbierać Astrę w takiej konfiguracji.

 

Wydaje mi się, że główny problem jest po drugiej stronie instalacji.

 

Przyjmijmy, że mamy dwa konwertery Unicable (HB i Astra) ze zsumowanym sygnałem na jednym przewodzie podłączonym do dekodera. Mocno uproszczając, tuner zgłasza, że chce 11494H (Astra) na 3. kanale 1680 MHz. W normalnej sytuacji konwerter wyśle sygnał wybranego transpondera na zadanej częstotliwości. Problem w tym, że w tym przypadku są dwa konwertery i oba naraz wyślą sygnał 11494H (HotBird) oraz 11494H (Astra) na 1680 MHz. Konwertery muszą być tak zaprogramowane, a dekoder wysłać taką komendę, aby za każdym razem jeden z konwerterów ją ignorował (w tym przypadku HotBird).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeden kabel na dwie głowice to już jest coś.  Bardziej pasowało by niektórym mieć więcej głowic mimo że kompletnie nie korzystają z możliwości nagrywania tych kilku programów na raz. 

Mi wystarczy że nie używam sprzętów operatora poza kartą lub modułem  i nie jestem niczym ograniczony w obsłudze instalacji unicable z 4 sat + obrotnica z jednego tunera 

 

Tak dla ścisłości to każdy z odbiorników operatora obsłuży przełączanie na unicable (według  specyfikacji chipsetów w tunerze  )  tylko jest to zwykle nie używane w sofcie.

 

@WebMat  to nie tak działa, nikt nie robi instalacja na dwóch konwerterach Unicable, zwykle to  multiswitch rozwiązuje problem  i steruje wszystkim.  Na tym samym SCR następuje przełączenie pomiędzy podłączonymi konwerterami zwykle wideband albo quattro .  np. SCR 1210   odbierany HotBird po przełączeniu odbierana Astra.  Działa identycznie jak na klasycznej instalacji z Diseqc tylko nie analogowo ale w pełni cyfrowo. 

 

2008.jpg

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Unicable w Dualboxie nie ma opcji że zadziała pod HB i Astra bo softowo w konfiguracji Unicable szuka tylko HB (przy obowiązkowym rozdzielaczu przed) i obsługuje jak wiemy tylko 2 częstotliwości. Przy mojej instalacji 2xwideband+switch 9734PL mogę osiągnąć pełnię funkcjonalności jednak po przełączeniu obu wyjść w switchu w tryb legacy i podłączeniu przez diseqc w ustawieniach. Ultrabox też nie znajdzie Astry przy Unicable, sam sprawdzałem. Dodam tylko, że vu+solo2, dekoder wypuszczony prawie 10 lat temu nie wymaga rozdzielacza do obsługi Unicable (też na 2 częstotliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...