Skocz do zawartości

HBO Max - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, spotify napisał:

 

Skończyły się czasy eldorado. Teraz czasy wydawania kasy rozsądnie. To nie czasy, że jest jedna platforma. To czasy, gdy jest wojna na streaming. Jedni są na etapie wydawania rozsądnie (WBD) czyli to co ma sens a nie na ślepo, inni są na etapie cięcia kosztów (Netflix) (może przyjdzie czas na wydawania rozsądne a nie przepalanie w setki paździerzy). Każdy ma inną strategię wydawania kasy. I każdy tak naprawdę zmierza do oszczędzania czy też rozsądnego wydawania - wcześniej czy później.

Więc dalej sobie nadinterpretujesz po swojemu a wystarczy czytać ze zrozumieniem i być na bieżąco.

Zgadzam się.

 

Najgorzej wyglądała sytuacja z uniwersum DC.

Nie miało to ani ładu ani składu czy koncepcji spójnej jak ma np. Marvel.

Pełny bałagan. 

Mam nadzieję, że teraz to ogarną i będzie jakiś rozsądek przy tworzeniu nowych projektów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam nowe "Fantastyczne zwierzęta". 

To kolejny film ze skopaną polską ścieżką dźwiękową. 

Dialogi są za cicho, a podkład muzyczny za głośno. 

Aby zrozumieć dialogi pogłaśniam. Z kolei jak nagle wystąpi efekt dźwiękowy, to kolumny aż się trzęsą. 

Zmieniam tą samą scenę na angielską wersję, wszystko idealnie wyważone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym było info, że HBO Max kupiło prawa do nominowanego do Oscara japońskiego filmu "Drive my car" (https://pressroom.warnermedia.com/us/media-release/warnermedia/warnermedia-onefifty-acquires-academy-award-nominated-feature-film-drive-my-car-hbo), ale wygląda na to, że oczywiście nie u nas. Film w Stanach jest dostępny od 2 marca, u nas w końcu dziś zawitał, ale w serwisie Nowe Horyzonty ;).

Z kolei dokument "Nawalny" o którym pisałem jakieś 2 tygodnie temu został dziś dodany także do Player.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 19:24, radef napisał:

Na szybko sprawdziłem, ale wersję stereo, i wszystko brzmi git.

W stereo gra ok. Zestaw 5.1 już gorzej. 

Wersja angielska jak pisałem ustawiam głośność np. 22 i słyszę wyraźnie dialogi oraz nie trzęsą się szyby od efektów muzycznych. 

W wersji polskiej dialogi muszę dać na 25 aby je zrozumieć, a efekty specjalne i muzykę ściszać do 19 aby mi szyby nie drżały. Zamiast się skupić na oglądaniu filmu, trzymam w ręku pilota i raz w górę, raz w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 21:53, dvbtowiec napisał:

Oglądam nowe "Fantastyczne zwierzęta". 

To kolejny film ze skopaną polską ścieżką dźwiękową. 

Dialogi są za cicho, a podkład muzyczny za głośno. 

Aby zrozumieć dialogi pogłaśniam. Z kolei jak nagle wystąpi efekt dźwiękowy, to kolumny aż się trzęsą. 

Zmieniam tą samą scenę na angielską wersję, wszystko idealnie wyważone. 

Niestety to standard w polskim dubbingu. Czy na Netflix czy na HBO wygląda to tak samo.

W dniu 1.06.2022 o 18:18, Pawop napisał:

Tak powinno być. Nie może być głos aktora głośniejszy od wybuchu
 

Z tym że w polskich dubbingach jest to na maxa przerysowane. Dialogi trzeba podkręcać na max a jak są efekty dźwiękowe to trzeba ściszać bo jak walnie z głosników to szyby wybija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany w WBD a dokładnie w spółce WB.

Nowy CEO David Zaslav dalej robi porządki.

Przede wszystkim - z MGM po przejęciu przez Amazon odchodzą Michael De Luca and Pamela Abdy, którzy mają zasilić szeregi WB.

Cytat

Toby Emmerich’s exit as chairman of the Warner Bros. Pictures group, and the ascension of former MGM film leaders Michael De Luca and Pamela Abdy, are just the latest instances of upheaval in what is already shaping up to be a tempestuous new era at the studio behind Harry Potter and Batman.

W kwestii wydatków, to Zaslav ich nie ogranicza. Szuka talentów wszędzie a to oznacza wydatki. Budżet na streaming to maks 50milionów na film. Ma być więcej produkowanych filmów do kina, gdzie kina obecnie mają drugie życie. Zresztą filmy do kina docelowo i tak na platformę HBO MAX wylądują, co uzupełni ofertę.

https://variety.com/2022/film/news/warner-bros-leadership-shakeup-toby-emmerich-exit-michael-de-luca-pam-abdy-1235282831/

 

Poza tym nowy CEO chce przebudowac również DC

https://naekranie.pl/aktualnosci/szef-warner-bros-pictures-odejdzie-joker-dc-1654156772

 

Trudno powiedzieć, czy ten "biznes plan" przyniesie duże zmiany na lepsze. Nie mniej nowy szef ma wizję i plany na zmiany. Nie bez powodu WB przechodził ostatnio z łap do łap, a żeby "uzdrowić" całe WB trzeba mieć plan. Wydatki na treści będą i to niemałe ale niewydawane na ślepo.

Na papierze zmiany wydają się ciekawe a efekty będą widoczne dopiero za parę lat. W każdym razie nie tną wydatków ale przebudowują całą strukturę i nie chcą wydawać kasy na wszystko, jeśli nie widzą w tym sensu. Szkoda wydawać kasę na projekt, który już na papierze wygląda słabo. Zaslav był wściekły na byłych włodarzy za to, że pozwolili Nolanowi odejść do Universala (swoją drogą czy będą walczyć o  powrót Nolana?) czy też za to, że ktoś zatwierdził kiepski film "Cry Macho" - bo jak stwierdził "to biznes a nie świadczenie usług"

Zobaczymy na ile na te zmiany będą właściwe. Jedno jest pewne - w najbliższych latach czeka wydawanie kasy w "sprawdzone" i "bezpieczne" projekty. Może za jakiś czas, jak WB wróci do czasów świetności wrócą do jakiś eksperymentów (bo będzie stać ich na jakieś wybryki czy też - nie będą  żałować wydanej kasy). Na razie przy "racjonalnym" i "rozsądnym" wydawaniu na eksperymenty się nie zanosi.

Zresztą obecną drogą idzie np Disney, który wydaje krocie na SW i Marvela (bo cokolwiek wyprodukują z tymi markami, zarabia dużo więcej niż wydali a w streamingu ma oglądalność) a inne projekty są w szafie

https://naekranie.pl/aktualnosci/tron-3-disney-mcu-star-wars-1654235808

I wygląda na to, po ostatnich posunięciach i planach, ze NF tez idzie w tym kierunku - czyli bez wydawania na wszystko jak leci „i być może coś się uda” 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 14:23, dvbtowiec napisał:

Zestaw 5.1 już gorzej. 

Wersja angielska jak pisałem ustawiam głośność np. 22 i słyszę wyraźnie dialogi oraz nie trzęsą się szyby od efektów muzycznych. 

W wersji polskiej dialogi muszę dać na 25 aby je zrozumieć, a efekty specjalne i muzykę ściszać do 19 aby mi szyby nie drżały. Zamiast się skupić na oglądaniu filmu, trzymam w ręku pilota i raz w górę, raz w dół. 

Ja podniosłem o kilka dB lektora i jak tako można słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, najwyrażniej "nie widzą w tym sensu". Ale pamiętaj, że "nie tną kosztów" :)).

Przewidywania są takie jak pisałem - cięć będzie znacznie więcej. "Wychowane przez wilki" mogą zostać kupione przez inny serwis, który widzi sens ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał:

Nie będzie 3 sezonu serialu "Wychowane przez wilki".🙁

Szkoda..

https://naekranie.pl/aktualnosci/wychowane-przez-wilki-kasacja-koniec-serialu-1654281918

Dla mnie to ok. Już takie męczenie buły było.

 

Mnie zastanawia co innego. Jak można było dopuścić do produkcji taki film jak "Matrix Zmartwychwstanie".

Przecież to jest nieporozumienie totalne. 

Film na poziomie Netflixa.

Wydaje się, że tam był jakiś sabotaż, żeby tak ukoronować cały cykl. Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując nawet od ceny, to HBO jest super. 19,99 zł za 3 kanały stacjonarne i HBO Max?
Jakościowo w porównaniu z konkurentem oceniam tak:

 

Filmy

- HBO Max: 8/10

- Netflix: 3/10

 

Seriale

- HBO Max: 9/10

- Netflix: 6/10

 

Edytowane przez Kazekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście HBO max nie stawia tylko na superprodukcje i nadal można znaleźć fajne, niszowe kino. Polecam choćby "Ostatnią wyprawę" opowiadającą o godzeniu się ojca z synem. Ode mnie 7/10. Oczywiście też rewelacyjny drugi sezon serialu "Hacks", moim zdaniem nawet lepszy niż pierwszy. Niesamowite jest to, że mam HBO od lat i ciągle znajduję ciekawe pozycje, a teraz jeszcze w dużo lepszej jakości i naprawdę super cenie. Ja porównam do Viaplay, które kosztuje sporo więcej i przez kilka miesięcy udało mi się tam obejrzeć 1(słownie jeden) niezły serial. To jest najgorszy serwis, bez wątpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, domin107 napisał:

Dla mnie to ok. Już takie męczenie buły było.

 

Mnie zastanawia co innego. Jak można było dopuścić do produkcji taki film jak "Matrix Zmartwychwstanie".

Przecież to jest nieporozumienie totalne. 

Film na poziomie Netflixa.

Wydaje się, że tam był jakiś sabotaż, żeby tak ukoronować cały cykl. Szkoda

Przecież to nie było ukoronowanie. Włącz końcówkę jak końcowe napisy się kończą. Będzie jeszcze "Miautrix" kręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizior89 napisał:

Przecież to nie było ukoronowanie. Włącz końcówkę jak końcowe napisy się kończą. 

Nie wiem. Ja po 30 min wyłączyłem bo nie byłem w stanie dłużej patrzeć.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domin107 napisał:

Tak, tylko jednak Viaplay bardziej stawia na sport i trudno porównać obie usługi.

Ja mam nadzieję, że to się zmieni i treści eurosportu wylądują w hbo max.

Dzięki czemu np. IO będą dostępne.

W HBO Max cały czas można coś oglądać, a tam tylko w miesiącach kiedy grają ligi piłkarskie. To niech rozdzielą sport od filmów i seriali i będzie spokój. Na razie reklamują się właśnie różnymi produkcjami, a tak naprawdę nawet Amazon za 4 zł miesięcznie bije ich na głowę jakością seriali, ale też jakością nadawania.

Edytowane przez Kiler
Usunięto część niezwiązaną z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arkon napisał:

Tylko co ze sportu teraz tam jest? W HBO Max cały czas można coś oglądać, a tam tylko w miesiącach kiedy grają ligi piłkarskie. To niech rozdzielą sport od filmów i seriali i będzie spokój. Na razie reklamują się właśnie różnymi produkcjami, a tak naprawdę nawet Amazon za 4 zł miesięcznie bije ich na głowę jakością seriali, ale też jakością nadawania.

Wiadomo, że tego nie zrobią bo wiadomo, że na pakiet "niesportowy" mało kto byłby chętny. Jeszcze przy takiej konkurencji.

Sezon piłkarski trwa dość długo więc to daje jakąś gwarancję.

Teraz faktycznie nieco pusty okres. Ale ile on trwa ? czerwiec- lipiec 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam jako prezent od Vectry i oglądałem tylko 2 minuty Pudziana z Materlą. :) Wracając od tematu, to HBO Max ma obecnie chyba najlepszą ofertę serialowo- filmową ze wszystkich serwisów. Pewnie niektórzy powiedzą to o Disneyu, ale on po pierwsze jeszcze nie wystartował, a poza tym jednak opiera się na Marvelu i Star Wars, a na szczęście nie wszyscy są fanami takich produkcji. Oczywiście pewnie będzie trochę produkcji dla dorosłych, ale z zapowiedzi nie wynika, że jakaś duża liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...