Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lukas88 napisał:

i tak nastąpi jego formatowanie i wszystkie nagrania przepadną.

Jest dokładnie tak jak piszesz, bo już kiedyś wymieniłem sam dekoder i musiałem formatować dysk ;)

 

Jeżeli nikt nie miał tego problemu to zostaje mi tylko na stałe podpięcie kablem lub faktycznie wymiana dekodera, bo nie chce mi się wierzyć, że to problem z softwarem i magicznie naprawi się po następnej aktualizacji.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam problem i chciałam się poradzić.

Od 2019 roku mam Wifi Premiumbox+. Do tej pory nie korzystałam z jego pełnej funkcjonalności (miałam podłączony tylko jeden przewód antenowy).

Tydzień temu postanowiłam to zmienić. Zamówiłam instalatora, wymienił antenę na większą ( Corab 80 cm i konwerter twin). Siła sygnału i jakość na mierniku to odpowiednio 100 procent siła i 82 procent jakość (zarówno przy konwerterze, jak i na przewodach koncentrycznych przy dekoderze). Wszystko miało być idealnie. Niestety nie jest.

Dekoder uparcie pokazuję jakość 45-55 procent (w zależności od kanału). Mało tego na każdym wejściu antenowym pokazuję inny wynik. To normalne, że on tak zaniża pomiary?

Od czasu podłączenia dwóch przewodów antenowych cały czas mam problem z poprawnym odbiorem TVN24. Co kilka, kilkanaście minut mam szachownicę na ekranie, a czasem przycina się obraz i dźwięk. Co ciekawe, pozostałe kanały z paczki TVN działają bez zarzutu. Pozostałe kanały HD również.

Kolejny problem, który mam z tym dekoderem jest jeszcze dziwniejszy (występuje od początku): jeśli nastąpi brak zasilania np. z powodu awarii prądu to dekoder po uruchomieniu działa normalnie, ale na drugi dzień po całej nocy w trybie oczekiwania i po włączeniu nie widzi dysku twardego tzn. mogę wejść w nagrania, ale zamiast podglądu nagrania mam czarny kwadracik. Nagrywać też się nie da. Pomaga jedynie tzw. zimny reset.

Dekoder potrafi też zawiesić się w trakcie oglądania i nie reaguję na nic. Jedynym sposobem jest wyciągnięcie wtyczki.

Próbowałam przywracania do ustawień fabrycznych. Szczerze mówiąc, przywracanie do ustawień fabrycznych to ja robię średnio raz na tydzień.

Czy dekoder kwalifikuję się do wymiany? No i co myślicie o tych zakłóceniach na TVN24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to wymień. Format dysku zrób i sprawdź wtedy. Co do siły i jakości obrazu to niestety tak jest. Dekodery ADB mają kiepskie głowice,  choć są egzemplarze gdzie  sygnał  na mierniku pokazuje większe wartości. Kanały są nadawane paczkami. Kilka kanałów na jednej częstotliwości, na jednym transponderze jest. Jeden TP jest mocniejszy, inny słabszy. Stąd te skoki na mierniku dekodera przy różnych kanałach. Najsłabszy TP jest od TVN. Jeszcze ten, tam gdzie jest BBC Erth.

Czasze najlepiej ustawiać na częstotliwości wyżej wymienionych kanałów. Swojego czasu miałem Wifipremiumbox i na TVN nigdy nie miałem jakości większej niż 50% pokazywanej w dekoderze. Na innych sprzętach 89, 85 a tv pokazywał nawet 100. Tak więc nie ma co się zbytnio sugerować miernikiem w Wifipremiumbox. Jednak skoro Ci przycina na TVN, to trzeba jeszcze skorygować antenę lub poprawnie ustawić kąt skręcenia LNB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Coraba 90 cm i na Wifi PremiumBoxie mam poziom 93% i jakość 60% na TVNach. To tak dla porównania. Antenę sam ustawiałem na wskazania miernika w dekoderze. Od kilku ładnych lat zero problemów, poza walniętym konwerterem ale to już złośliwość przedmiotów martwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wygląda na to, że wina leży po stronie dekodera :(

Dzisiaj ponownie był monter. Sprawdziliśmy dosłownie wszystko od konwertera zaczynając na odświeżeniu połączeń przewodów koncentrycznych kończąc. Wszystko jest w idealnym porządku: siła sygnału 100 procent, jakość ponad 80 (na mierniku).

Przypomniało mi się, że na poprzedniej instalacji (antena 60 cm, konwerter full band) też występowały takie kwiatki (wtedy zakłócenia występowały na innym kanale).Nie wspominałam o tym wcześniej, bo myślałam, że to wina małej średnicy anteny. Teraz się okazuję, że niekoniecznie... 

Czeka mnie wycieczka do salonu. Pytanie brzmi czy jest sens wymieniać dekoder na kolejny też używany.

Nie wiecie może czy da się teraz wynegocjować niższą cenę opłaty aktywacyjnej za dekoder 4k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam Wifiboxa premium z dyskiem 500.

Przeglądałem forum i była mowa o głośniej pracy dysku. 

Mój dysk nie pracuje głośno tylko problem jest taki że jak jest dekoder wyłączony to co klika minut słychać z dysku  takie jakby to powiedzieć bzzz. Jest to trochę wkurzające w nocy. Co to może być?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedawno wymieniłem dysk na nowy bo stary szwankował. Dekoder został stary bo wymieniają tylko sam dysk. W międzyczasie nagrałem sporo rzeczy na swój prywatny dysk i teraz pytanie jak odłączę swój dysk i zacznę nagrywać na ten nowy to mogę w każdej chwili podłączyć z powrotem swój dysk i odtworzyć te nagrania czy "poprosi" o format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ktosiu napisał:

Kodowanie będzie raczej  powiązane z ID dysku czyli pewnie ponownie będzie chciał formatować. Dla tunera stary dysk może być rozpoznawany jako nowy a nie już używany. 

 

Zresztą masz dysk to sobie sprawdź. 

Kolego jak bym miał tak zrobić to nie pytałbym na forum 😀 Mam poprostu obawy że nagrania ze starego dysku prywatnego przepadną jak zaraz podłączę ten nowy dysk z punktu 

Edytowane przez kondziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kondziak napisał:

Kolego jak bym miał tak zrobić to nie pytałbym na forum 😀 Mam poprostu obawy że nagrania ze starego dysku prywatnego przepadną jak zaraz podłączę ten nowy dysk z punktu 

Na pewno nie  przepadną dopóki nie zainicjujesz innego dysku.  To pewnie na 100%. 

Pamiętaj że każdy dysk ma swój własny ID i pod niego jest ustawiane szyfrowanie. Tak w każdym bądź razie działało to dawniej, każdy inny dysk niż obecny zainstalowany był zawsze formatowany i mało ważne czy był wcześniej w tunerze używany.   

 

A co do nagrań to nawet serwis stwierdzał że w przypadku padu tunera nie było żadnych szans odzyskać dane z dysku. Nawet jak wracał tuner z serwisu dysk był zawsze czysty i od podstaw formatowany do nowego tunera. 

 

Dlatego podstawą jest sprawdzić podłączając stary dysk, według mnie od razu zapyta o formatowanie i inicjowanie nowego dysku.  

Nie używam tunerów operatora to nie mam problemów z danymi na dysku, działa na każdym dowolnym tunerze jak i na kompie czy laptopie mam dostęp do nagrań i mogę je sobie dowolnie kopiować. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

Na pewno nie  przepadną dopóki nie zainicjujesz innego dysku.  To pewnie na 100%. 

 

Nie używam tunerów operatora...

To skąd pewność stu procentowa ?

W mydelniczce można używać kilku dysków i nimi dowolnie żonglować, więc bardzo prawdopodobne podobnie jest w wifipremium boxie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o możliwościach i zasadach podłączania dysków w boxach. Jeśli nie ruszasz, nie zmieniasz  dysku głównego a podłączasz inne dodatkowe dyski na USB to nie ma problemu potem dodatkowe dyski na USB przepinać i zmieniać jeśli są używane do nagrywania.    Odtworzysz zawsze co na nich nagrasz w tunerze do czasu aż zmienisz dysk główny. Wraz ze zmianą dysku jeśli  zmieni się szyfrowanie dysku jeśli taką funkcję wbudował producent albo się nie zmieni jeśli dekoder używa jednego tego samego sposobu szyfrowania niezależnego od nośnika. 

Zwykle jak dekoder który ma wbudowany dysk na SATA szyfrowanie powiązane jest z tym dyskiem ( w czasie formatowania ustalany jest klucz szyfrowania ).

Jeśli obsługuje dyski podpinane pod USB nie ma problemu wymieniać dyski bo szyfrowanie powinno być powiązane z dekoderem. 

 

Po prostu należy sprawdzić sobie samemu jak działa funkcja albo opierać sie o wiadomości kogoś kto sprawdził i potwierdził działanie. 

Najlepiej dysk kiedyś używany w dekoderze podpiąć przez kontroler  USB do tunera by się przekonać czy go rozpozna i odczyta tuner. Jeśli nie czyta to szyfrowanie jest zmieniane wraz z inicjacją dysku w tunerze. 

 

Nie podpinałem nigdy dysków ponownie używanych w tunerze, jedyne co mi się zdarzyło to wymieniałem dyski które padły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...