Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, polarnik29 napisał:

@PanKazio

Myślę, że warto na Ultraboxa. Działa szybciej, większy dysk i przy konwerterze Unicable możesz nagrywać kilka kanałów na raz.

Promocja: Aktywacja dekodera 0zł, opłata miesięczna 5zł.
W przypadku skorzystania z oferty z dyskiem twardym 1TB, opłata miesięczna wzrośnie do 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem którym Was wcześniej zanudzałem, w zasadzie został tymczasowo rozwiązany, więc wypada napisać kilka słów.

 

Odwiedził mnie wreszcie "kompetentny szpec" od hdmi, hdcp i niespodzianek związanych z aktualizacjami i załatwił problem wymieniając mój kabel hdmi na taki który, zawartym w nim przekaźnikiem zasilanym z usb telewizora rozłącza w kablu coś tam, coś tam... w efekcie czego włączenie tego kabla do dekodera, nawet przy wyłączonym dużym telewizorze, nie blokuje sygnału na EURO,nie powoduje wyświetlania na tym wyjściu planszy o błędzie - reasumując, na obu wyjściach  dekodera jest sygnał którym można wyświetlać obraz na obu telewizorach, w dowolnych kombinacjach na tym z HDMI i na tym z wejściami av.

 

Oczywiście wszystko tak działa przy ustawieniu niskiej rozdzielczości dekodera na HD dlatego nazywam to rozwiązaniem tymczasowym bo "Szpec" zapowiedział również następne odwiedziny z jakimś sprzętem który spowoduje że będzie to działać również przy dużej rozdzielczości na wyjściu HDMI. - o czym Wam kiedyś oczywiście napisze.

 

@kodiften rozdzielacz nie obsługuje prawidłowo sygnału HDMI wychodzącego z mojego dekodera PremiumBox ADB , to samo dotyczy rozdzielaczy z Media Expert - SPRAWDZONE PRAKTYCZNIE - komunikat "błąd hdcp"

@apjbardzo proszę napisać mi to jakimś zrozumiałem dla laika językiem, jak będzie potrzeba odpowiedzieć na coś weterynaryjnego to chętnie się zrewanżuję - co to jest, gdzie wyłączyć to  HDMI-CEC ?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanKazio napisał:

 

witam 

 

posiadam dekodery Box+/HD SAGEMCOM DSI83 

chcę wymienić na nowy dekoder i tu pytanie ... który ? 

 

- DEKODER 4K ULTRABOX+

czy 

- DEKODER WIFI PREMIUMBOX+

Tsn pierwszy droższy. Aktywacją i dzierżawa.

 

3 godziny temu, polarnik29 napisał:

@PanKazio

Myślę, że warto na Ultraboxa. Działa szybciej, większy dysk i przy konwerterze Unicable możesz nagrywać kilka kanałów na raz.

 Dysk możne swój podłączyć, nawet 4 T. Żaden atut.  A ile zostanie miejsca przy dysku 1T od operatora, gdy wrzuci automatycznie do niego swoje śmieci typu VOD ? 500GB? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dekoderem nc+ ADB NCP-4740SF. Brak dzwieku na wszystkich kanalach, nie pomaga przywrócenie ustawien fabrycznych, wyłączenie z prądu i ponowne włączenie. W momencie restartu dekodera po komendzie boot pojawia się 1080 i mute. Na identycznym dekoderze wszystko dziala prawidłowo, jest dźwięk, także nie jest to wina tv lub kabla hdmi. Problem pojawil sie po ostatniej automatycznej aktualizacji dekodera. Prosze o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.Ja mam taki problem że czasami mój router muszę zresetować bo jest zanik wifi a wtedy dekoder nie może połączyć się z siecią.Wtedy muszę robić rest fabryczny dekodera a co za tym idzie na nowo ustawiać listę kanałów.Ktoś miał podobny problem Można zapisać jakoś listę kanałów albo połączyć dekoder z siecią bez resetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótkie pytanie bo posiadam ten dekoder wifi premium box+ od kilku dni i zauważyłem że często (choć nie zawsze) głośno pracuje w trybie wyłączonym (na czuwaniu w stand by). Wydaje dźwięki przypominajace pracę dysku twardego. Podłączony jest standardowy dysk od operatora (500gb). Dodam że w tym czasie nic nie jest nagrywane ani zaprogramowane do nagrywania. Dzieje się tak nawet jak dysk jest pusty bez żadnych nagrań. Czy ten model tak poprostu ma czy mi się trafił jakiś felerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Wifipremiumbox z dyskiem twardym i umowa była aktywna (jest to moja druga umowa z Canal+) do 31.12.2020. Obecnie mam wyłączony sygnał i mam 14 dni na zdanie sprzętu. Czy ktoś się orientuje czy wraz z wyłączeniem sygnalu tracę dostęp do moich nagrań na dysku twardym? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem ponieważ wcześniej w Pace PVR nigdy nie było takiego problemu. Wszystko działało nawet bez karty. Obecnie nawet w menu nie mam opcji "moje nagrania". Czy to możliwe, że Canal+ wylaczyl dostęp do nagrań na dysku? Czy to jakiś błąd dekodera?

Edytowane przez Gustav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, polarnik29 napisał:

Tak, to normalne po wygaśnięciu uprawnień na karcie w tym dekoderze.

@polarnik29 dzięki za odpowiedź ale muszą sprostować. Rzeczywiście wraz z wygaśnięciem uprawnień Canal+ blokuje dostęp do nagrań na dekoderze (pomijając w menu "moje nagrania" - nie ma tej opcji). Jednak wystarczy odłączyć kabel sat i wszystko wraca do normy. To dla osób, które nie przedłużyły umowy, a chcialby cos jeszcze obejrzeć z kolekcji swoich nagrań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z telewizorem 4K Xiaomi mi LED 55" .. po podłączeniu HDMI w czasie bootowania dekodera wyświetlana jest plansza z logo Canal + po czym telewizor traci sygnał. Na dekoderze wyświetla się 1080. Na innych telewizorach z rozdzielczością FHD działa normalnie. Czy da się z pozycji pilota wymusić zmianę parametrów sygnału na HDMI? Czy miał ktoś podobny problem? Czy do o obsługi telewizorów 4K konieczny jest ultrabox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wymagany ultrabox. Powinien działać bez problemu z każdym dekoderem. Masz podłączony dekoder bezpośrednio z telewizorem ?Sprawdzałeś na innym wejściu w telewizorze czy tez jest ten problem ?Sprawdzałes na innym kablu HDMI ?Spróbuj zmienić rozdzielczość klawiszami OPT+3 lub OPT+4. Nie wiem czy ten sposób działa w wifipremium ale można sprawdzić. Ewentualnie inna kombinacja klawisza numeracyjnego z OPT np. OPT+1.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...