Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tweed77

Tak naprawdę największy problem w nieparowanych kartach widzą dostawcy tzw. kontentu, czyli wytwórnie filmowe oraz właściciele praw sportowych. I to oni wymuszają na PC+ tego typu akcje. Trochę osobiście ludziom pracującym w Canal+ łącznie z kierownictwem współczuję, że muszą robić takie rzeczy. Gdyby nie robili. to by stracili tzw. kontent. Co dziwne dostawcom tzw. kontentu przeszkadzają karty Cameleon, ale nieparowane karty w kablówkach już im nie przeszkadzają. Albo moduły CI (bez +) w tychże kablówkach czy nawet w CP. To pokazuje ich hipokryzję. Ktoś zaraz powie, że PC+ jako jedyna ma w.w. kontent w jakości 4K i w HDR. OK, ale co ma jakość do rzeczy? Czemu HBO może puszczać premiery filmowe i jednocześnie hulać na modułach CI w CP? Czemu Canal+ Premium i HBO mogą (w HD) hulać na nieparowanych kartach w kablówkach? A czemu Canal+ 4K nie może? Do tego wszystkie prawa sportowe dostaje obecnie Polsat, który ma moduły CI i nie ma problemu. A w Niemczech, to piłkę nożną puszczają wręcz w FTA. A tu na Canal+ wymuszają CI+ ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Niemcy. Tam jest inna kultura i inne zarobki. Co do C+ 4k, to ta traktują to jak wyjątkową usługę w wyjątkowej jakości na którą to piraci mają chrapkę, bo wiedzą, że za grosze mogą to sprzedać napakeńcom sportu, którzy chcą to widzieć w lepszej jakości.  Bo co do filmu na tym kanale, to to, jest dramat.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, którzy wymienili katę Cameleon na moduł CI+ ECP z kartą Cayman. Po wymianie moduł jest za 0 zł/miesiąc. Czy tylko w okresie oznaczonym umowy, czy również w okresie nieoznaczonym? Można to sprawdzić w zakładce "Prognoza płatności".

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd, a celowe działanie. Oni nie popełniają błędów, tam wszystko jest doskonale obmyślone i robione z pełną świadomością, że to kant, ale oficjalnie twierdzi się inaczej.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ICA mam moduł ECP zrabatowany na zero. Po mojej interwencji robią korektę na zero, ale w nowym miesiącu i tak dodają do rachunku już te wcześniej zrabatowane kwoty i to zsumowane.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 20:51, jarek7714 napisał:

Sam jestem ciekaw czy camel będzie działał z nowym/czarnym modułem 

Ja mam kameleony x2 i tak myślę teraz nad zakupem nowego TV Sony A8G, model z 2019 i chciałbym używać na nim tego nowego modułu tak, żeby nie musieć używać dekodera. Czy orientujesz, się czy jak już będzie trzeba wymienić kamela na Caymana to czy to będzie w czarnym module w tym TV latac, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 10:24, robert451 napisał:

Sklep Canal+ sprzedaje odnowione niebieskie moduły CAM CI+ za 199 zł, a konsultant mówił, że to najnowszy moduł czarny z ECP. Oszukali mnie. Musze to oddać.

W dniu 17.09.2020 o 09:06, szmatt napisał:

A na stronie sklepu Canal jest zdjęcie czarnego modułu. Czyli reklamacja. Wprowadzenie klienta w błąd. Żeby nie powiedzieć oszukanie.

Moduł CAM CI+

 

W sumie to ciekawie to skomponowali - napisane jest "Moduł CAM CI+" ale zdjęcie na stronie pokazuje Moduł "CAM CI+ECP"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 19:28, davidov26 napisał:

Ja mam kameleony x2 i tak myślę teraz nad zakupem nowego TV Sony A8G, model z 2019 i chciałbym używać na nim tego nowego modułu tak, żeby nie musieć używać dekodera. Czy orientujesz, się czy jak już będzie trzeba wymienić kamela na Caymana to czy to będzie w czarnym module w tym TV latac, czy nie?

Ja kupiłem czarny i cameleon działa "od strzału" bez żadnych interwencji w BOK. Dlatego proponuję odwrotne zastosowanie (w przypadku gdyby znowu coś zaczęli kombinować z odbiorem), tzn. kartę sobie zostawić nie aktywowaną (użyć jej wówczas gdy to będzie konieczne).        Niestety po tej pewnej informacji mojej i kolegów moduły się wyprzedały w wielu sklepach i na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal można kupić na Alledrogo za 250

Sklepy internetowe, znane sklepy, też sobie ceny podniosły o 5 dych. 

Operator się pewnie połapał co jest grane, nie wypuszcza do sprzedaży kolejnej partii.  Chcieli wywalić Camele we własnym sprzęcie, a dali możliwość odbioru na najnowszym module. Teraz to raczej operator bedzie musiał przymusowo Cameleony wycofać i wymieniać na Caymany. Jesli tak będzie, albo inny zabieg blokujacy karty po C+ w tym module, co zrobią abonenci , którzy wydali 2 stówki lub więcej na moduł. 

Może być ciekawie.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

7 godzin temu, ircios napisał:

Chcieli wywalić Camele we własnym sprzęcie, a dali możliwość odbioru na najnowszym module

Przecież i tak będą musieli wymieniać. Mam obecnie 2 Cameleony w DSI83. Jak chcę wymienić dekoder to dają wifiboxa. Jak chciałem Ultraboxa to nie chcieli. Przy przedłużaniu umowy pewnie będzie można ugrać UB ale jak będą chcieć opłatę to zostanę przy DSI83. Tym bardziej że raczej 2x UB albo UB+ moduł nie dadzą. Czyli zostanę z Camelonami które kiedyś C+ będzie musiało wymienić.

Nie wiem skąd u nich taka niechęć do modułów. Przy module nic ich nie interesuje. Nie muszą wymieniać pilotów, poprawiać grafik ekranowych, robić poprawek oprogramowania. To wszystko spoczywa na abonencie który ma telewizor czy tuner CI. Przy ich własnym dekoderze to oni muszą to wszystko obsługiwać. Nie wiem, może tam kierownictwo nie ogarnia jak to wszystko działa? Ktoś im tam powiedział że z jakiegoś modułu można wyciągnąć dane do pirackiego oglądania i myślą że wszystkie moduły są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...