Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tweed77 Skoro zgodzili się rok temu na udostępnienie modułów CAM dla klientów Multiroomu z dawnej Cyfry+, to niech zaistniałą nową sytuację jakoś rozwiążą w bardziej akceptowalny sposób dla klienta, a nie poprzez wymuszanie przejścia na Multiroom na ich dekoderach lub podział umowy na dwie osobne. Nikt nie spodziewał się, że zaraz firma zmieni zdanie. Wielu klientów po wprowadzeniu tej możliwości modułów CAM w Multiroom zainwestowało pieniądze w nowe prywatne dekodery i telewizory. Tacy Abonenci raczej nie przejdą z CAMa nagle na dedykowane dekodery operatora i nie będą płacić podwójnie za wszystko, jeśli korzystają z usługi Multiroom zgodnie z regulaminem w jednym gospodarstwie domowym.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilkanaście lat używam tylko i wyłącznie własnego dekodera i nie mam zamiaru korzystać ze szrotów operatora.Powinni dać wybór, a nie narzucać swoje beznadziejne dekodery.Tak więc @lukx95 po raz kolejny trzymam kciuki za Ciebie.Znając Ciebie jestem pewien, że coś tam dasz radę załatwić w kwestii dalszego użytkowania modułu.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukx95 napisał:

Skoro zgodzili się rok temu na udostępnienie modułów CAM dla klientów Multiroomu z dawnej Cyfry+, to niech zaistniałą nową sytuację jakoś rozwiążą w bardziej akceptowalny sposób dla klienta, a nie poprzez wymuszanie przejścia na Multiroom na ich dekoderach lub podział umowy na dwie osobne.

Jeżeli chcą zmieniać warunki umowy w czasie jej trwania to niech do proponowanych opcji dodadzą możliwość rozwiązania umowy dla abonentów, którzy nie akceptują zmian. Bez żalu oddam im oba moduły i przeznaczę kwotę z obecnego abonamentu na 2 wybrane oferty streamingowe. Jeszcze zostanie coś w kieszeni. 

Przy ostatnich rewolucjach w zeszłym roku nie można było się z nimi dogadać. Mam nadzieję, że nie będę tego musiał przerabiać ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, meckbar napisał:

wszystko rozbija się o koszty. Operator chce jak najmniej inwestować i jak najwięcej zarabiać, a abonent chce mieć dużo i nie płacić zbyt wiele. Moduły CI+ECP są dość świeżą inwestycją, która chyba najpierw musi się zwrócić.

Jakież to koszty. Moduły ECP sprzedają za 169-199 zł. W tym jest zarobek sklepu i cena pakietu Start+. Załóżmy że przy cenie 169 sklep zarabia 25 + pakiet 25  zł, to za sam moduł wychodzi 120 zł. Przypuszczam że znalazłoby się wielu abonentów którzy za jednorazową opłatę 120 wzięliby do multiroomu moduł zamiast darmowego dekodera. Zwłaszcza osoby z takimi wynalazkami jak DSI 83 czy WiFi Boxy których działanie bardzo irytuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał:

Jakież to koszty.

Odniosłem się do możliwości wprowadzenia do oferty nowych modułów z WiFi, które spełniałyby tak pożądaną przez operatora funkcję kontroli odległości. Na obecnych CAMach operator na pewno nie traci, a wręcz przeciwnie, zarabia sprzedając ofertę TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mam telewizor LG 43un73003LC, a w nim moduł cam CI+ 4K Canal+ z ecp. Od chwili zakupu pod koniec maja br do ostatniej aktualizacji 2 tygodnie temu moduł dekodował kanały z pakietu start+hbo i paczki canal+. Od jakiegoś czasu moduł miałem włozony do gniazda CI w ax hd51, gdzie dekoduje do dnia dzisiejszego, ale w telewizorze już nie. Podczas procesu uwierzytelniania modułu w telewizorze moduł dochodzi do 90% po czym się zatrzymuje i wyskakuje komunikat "błąd uwierzytelniania pomiędzy odbiornikiem TV, a modułem: 11". Co jest grane? Wersja softu mojego tv LG 43un73003LC to 03.25.45. Czy u was występuje też ten sam proces, jaki tu opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mirkoz napisał:

Witam

Panowie, mam telewizor LG 43un73003LC, a w nim moduł cam CI+ 4K Canal+ z ecp. Od chwili zakupu pod koniec maja br do ostatniej aktualizacji 2 tygodnie temu moduł dekodował kanały z pakietu start+hbo i paczki canal+. Od jakiegoś czasu moduł miałem włozony do gniazda CI w ax hd51, gdzie dekoduje do dnia dzisiejszego, ale w telewizorze już nie. Podczas procesu uwierzytelniania modułu w telewizorze moduł dochodzi do 90% po czym się zatrzymuje i wyskakuje komunikat "błąd uwierzytelniania pomiędzy odbiornikiem TV, a modułem: 11". Co jest grane? Wersja softu mojego tv LG 43un73003LC to 03.25.45. Czy u was występuje też ten sam proces, jaki tu opisałem?

 

Z autopsji wiem, że LG ma problemy po aktualizacjach oprogramowania. Przywróć TV do ustawień fabrycznych i moduł znów zadziała z TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też w trakcje dzisiejszego meczu na C+ 4K (Barcelona – Granada) wyświetlał się na środku ekranu nr karty ?

 
To jest normalne. Zabezpieczenie antypirackie, żebyś nie streamował z wyjścia HDMI przez Internet. Między innymi dlatego operator moduły oferuje, a nieparowane karty nie. Bo na module też działa ten feature.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dr.STech napisał:

Wydaje mi się, że jeśli robi się cyklicznie aktualizacje to jest ok ale wystarczy jakąś pominąć i później są straszne cyrki i tylko ustawienia fabryczne pomagają.

 

LG na bieżąco aktualizuję i żadnych problemów więc moim zdaniem dobrze myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 13:21, aro napisał:

Przez kilkanaście lat używam tylko i wyłącznie własnego dekodera i nie mam zamiaru korzystać ze szrotów operatora.Powinni dać wybór, a nie narzucać swoje beznadziejne dekodery.

Dla pocieszenia użytkowników dekoderów operatora-ultrabox jest już urządzeniem z którego da się "bezproblemowo" korzystać, ale z dekoderami Linux/E2 nie sposób porównywać (to zupełnie inny komfort użytkowania sprzętu/optymalizacji do własnych potrzeb...), opcją pośrednią są nowe smart TV i moduł CAM. Upieranie się operatora do używania własnych tunerów jest próbą "cofania Wisły kijem" i niepotrzebne zniechęcanie abonentów do platformy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomych klientów owszem, tzw. Kowalskiego już niekoniecznie. Jego wiedza z zakresu obsługi dekodera ogranicza się do włącz/wyłącz i zmień kanał. 

Do tego dochodzą obowiązki wynikające z umów, licencji, itp. Niemiecka Sky nie ma obecnie w ofercie modułów CI, ale HD+ tak. Mimo pojawienia się na rynku CAMów z ECP nie słyszałem o ich wprowadzeniu do oferty Sky (być może się to zmieni).

A abonent chcący koniecznie oglądać swoje ulubione "meczyki" jest skłonny do ustępstw, w tym wzięcia dekodera jak się nie da modułu. 

Wydaje mi się, że liczba abonentów korzystających z modułu w Polsce nie jest mała, skoro operator zdecydował się na wprowadzenie nowego CAMa z ECP, a nie całkowite odejście od modułów, jak ma to miejsce w Sky DE. Być może potencjalna utrata zysków wykazała niebezpieczną wartość. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli dogadać się z jakimś producentem telewizorów i sprzedawać tv + moduł + abonament. Mam tv Philipsa. Na pilocie są przyciski Netflix i Rakuten TV. Netflix jest u nas popularny ale Rakuten TV chyba nie bardzo. Gdyby się dogadali np. z Philipsem to ten przycisk mógłby być oznaczony Canal+. Cyfra+ kiedyś miała promocję z telewizorem.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cyfra-rozdaje-telewizory-w-promocji

Teraz mogliby zrobić promocję - jesteś abonentem, kupujesz danym model tv to dostajesz z nim moduł do multiroom. I wszyscy są wygrani. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne i w cenie TV pakiet Superpremium 4K z pełną ofertą na 2 lata 🤣

Żaden operator czy to tv / internetu / telefoniczny nic nie daje za darmo.

 

Na poważnie to lepiej niech PC+ nie myśli za dużo bo im jeszcze do głowy wpadnie coś takiego jak w HD+ swego czasu:

 

images?q=tbn:ANd9GcR3w51aeGhXWntYKJ9_2C9

 

Działało to w miarę jako tako tylko z TV Samsung.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał:

Teraz mogliby zrobić promocję - jesteś abonentem, kupujesz danym model tv to dostajesz z nim moduł do multiroom. I wszyscy są wygrani. :)

Zapomniałeś o jednej rzeczy, że nie tak dawno oferowali i chyba nadal oferują zestawy CAM CI+ ECP z możliwością przejścia na abonament z tym że jednocześnie próbując się z tego wycofywać. Ludzie pokupowali moduły do telewizorów po czym nagle operator sobie wymyślił że będą korzystać z tunerów - paranoja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego przejścia potrzebują odpowiedniego sprzętu. Jeżeli to ma wyglądać w taki sposób jak obecnie oferuje to Viaplay, to zmiana z deszczu pod rynnę.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...