Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ma certyfikat CI+ to powinien jak większość telewizorów z certyfikatem CI+ radzić sobie z programami zabezpieczanymi przez ECP. Może już ktoś testował na tym sprzęcie jak działa czarny moduł na niektórych kanałach Museum 4k ?

Na dekoderach z CI+ (bez certyfikatu) programy z ECP nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @czerstwy ma 100% racji. Kanał Museum 4K jest po prostu źle nadawany. Nie ma tam żadnego ECP ani nic. Tam lecą materiały w pętli i jedne i te same filmy raz działają, raz nie, włosi piszą, że problemy są nawet na TV z ECP https://www.digital-forum.it/showthread.php?203412-Museum-4K-su-Tivusat-(LCN-220)&p=6483882&viewfull=1#post6483882 Na moje oko wygląda jakby grali z jakiegoś media playera w sensie takim, że po prostu każdy materiał jest inaczej nadawany. Na tunerach linuksowych widać, że w trakcie emisji zmieniają się ścieżki audio (np. raz są dwie angielskie, raz trzy i znika rosyjska) i dzieją się inne cuda. To samo jest na 4K Universe z tego transpondera. Raz jest audio undefined, raz angielskie. Pewnie od tego ciągłego mieszania się kaszani odbiór. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby były faktycznie takie TV, które te cuda ogarniają.

 

@mara68 - nie. ECP to rozszerzenie CI+. Jeśli coś ma CI+ to nie oznacza z automatu, że ma ECP. Cała sprawa Museum 4K w ogóle nie ma związku z ECP, ktoś wkręcił fazę, a teraz wszyscy powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pisałem, że ostatnio przez kilka dni Museum "4K" nadawało na HB w 2 Mbps i stąd były te różne problemy. W świetle tego co napisał @catnip może puścili pliki do wersji SD ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shark napisał:

Na moim dekoderze Technisat UHD przeglądając i przełączając na kanał Museum 4K nie napotykam na żadne problemy techniczne - moduł mam nc+ niebieski.

Ciekawe czy w tym momencie działa ci Museum 4k na niebieskim. U mnie na czarnym w ultimo obrazu brak a po przełożeniu do tv. obraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanalu Museum 4K , to faktycznie to sa jakies kpiny . Ten kanal - pomijajac juz jego wartosc tematyczna, bo z pewnoscia ma swoich odbiorcow -  ma praktycznie non stop jakies problemy techniczne , jak na przyklad teraz .  Jesli tak ma wygladac przyszlosc 4K na satelicie , to nie wyglada to optymistycznie .   A ze ta przyszlosc nie jawi sie w rozowych barwach swiadcza zapowiedzi wylaczen takich kanalow jak np RAI 4K , TRAVELXP 4K z Astry , czy Fashion One 4K .  Widocznie nadawanie tego typu kanalow przez satelite po prostu sie nie oplaca .  

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się nie opłaca, bo w miejsce jednego kanału 4K mogą wrzucić z 5 kanałów HD o kiepskim bitrate, które będą bardziej dochodowe ze względu na chociażby same reklamy. 

 

4K na satelicie nie ma przyszłości. Przyszłością są światłowody i 5G. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 00:32, mara68 napisał:

Ja już też wymieniłem niebieski moduł na czarny. Aktywowałem go bezproblemowo na ultimo4k.

Na ten moment działa identycznie jak niebieski. Na ultimo ( wszystko za wyjątkiem wybranych programów w ECP na Museum 4k ). Na  telewizorze wszystko - włącznie z ECP ( podobnie jak niebieski ).

 

 

Jaką masz kartę w tym module NC+ CI+ z ECP - karta czarna czy szara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy u Was w przeglądarkach na stronie Sat Kuriera zniknął artykuł pt. "Nowych moduł CAM CI+ 4K w ofercie Platformy Canal+"? Był pod tym linkiem:

https://satkurier.pl/news/189630/nowy-modul-cam-ci-4k-z-ecp-w-ofercie-platformy-canal.html

Temat był zbyt drażliwy w komentarzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

chcę dokupić nową umowę i chciałbym wziąć moduł CI+, czy ktoś się orientuje czy moduł CI+ ECP z NC jest kompatybilny z telewizorem LG 49UJ635v?

W ogóle czym to się różni od innych modułów i jakie mogą być z tego komplikacje?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mPiter napisał:

Dzień dobry, 

chcę dokupić nową umowę i chciałbym wziąć moduł CI+, czy ktoś się orientuje czy moduł CI+ ECP z NC jest kompatybilny z telewizorem LG 49UJ635v?

W ogóle czym to się różni od innych modułów i jakie mogą być z tego komplikacje?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Tu masz listę http://www.tivusat.tv/pages/_common/pdf/LISTA_IDTV_UHD.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy udało się komuś kupić w opcji prepaid nowy moduł cam ci+ 4K canal+ z ecp? Jeśli tak, to podajcie namiary skąd (linka)? dzwoniłem 2 razy na warszawski numer cyfrowy dom (jest częścią canal+), ale konsultanci są jacyś niezorientowani, nie wiedza chyba co to jest bo idą za każdym razem na jakąś konsultację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...