Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Skusiłem się na promocyjny zestaw Canal+ za 20/mc z umową na 24/mce z modułem CAM CI+. Moduł działa w telewizorze bezproblemowo. Duże było jednak moje rozczarowanie gdy okazało się że moduł CAM jest jednostrumieniowy (i że Canal+ nie ma innych) i nie mogę nagrywać czegoś innego niż to co oglądam...

Moje pytanie jest takie (przy założeniu, że nie zamierzam nigdzie udostępniać sygnału itp. i nie chcę żadnych dodatkowych urządzeń) czy istnieją jakieś techniczne możliwości aby udało się wykorzystać jakiś moduł dwustrumieniowy CAM który udało by się sparować z kartą NC+? Wiem że karty i moduły z NC+ są parowane ale może istnieje jakaś alternatywa? W TV mam wbudowane 2 gniazda na karty CAM więc może jest opcja zamówienia drugiego takiego modułu w  ramach tego samego abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek dotyczący sprzętu oferowanego przez operatora, a to o czym piszesz bardziej nadaje się na jakieś inne forum dla wiecznych kombinatorów i nieustająco poszukujących dziury w całym. 

 

W ramach jednego abonamentu nie ma możliwości otrzymania od tego operatora dwóch modułów. 

Edytowane przez Marcin_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greglow123 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów

Skusiłem się na promocyjny zestaw Canal+ za 20/mc z umową na 24/mce z modułem CAM CI+. Moduł działa w telewizorze bezproblemowo. Duże było jednak moje rozczarowanie gdy okazało się że moduł CAM jest jednostrumieniowy (i że Canal+ nie ma innych) i nie mogę nagrywać czegoś innego niż to co oglądam...

Moje pytanie jest takie (przy założeniu, że nie zamierzam nigdzie udostępniać sygnału itp. i nie chcę żadnych dodatkowych urządzeń) czy istnieją jakieś techniczne możliwości aby udało się wykorzystać jakiś moduł dwustrumieniowy CAM który udało by się sparować z kartą NC+? Wiem że karty i moduły z NC+ są parowane ale może istnieje jakaś alternatywa? W TV mam wbudowane 2 gniazda na karty CAM więc może jest opcja zamówienia drugiego takiego modułu w  ramach tego samego abonamentu?

Przeczytaj co napisałem wyżej. Jesteś pewny, że telewizor potrafi dekodować dwa strumienie jednocześnie ?Niestety temat powinieneś zgłębić przed zakupem oferty a nie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Wątek przeniósł admin z innego tematu poza tym, uważasz, że to że chciałbym być traktowany na równi z osobami które mają urządzenie od Canal+ jest kombinatorstwem?  Nikt poza mną nie ma modułu cam więc uważałem to za naturalne, że będę mógł nagrywać i oglądać co innego.

Co do możliwości TV: to chyba moduł ma odszyfrować 2 strumienie a TV je zdekodować? Jeśli tak, to w tej chwili mogę jednocześnie oglądać np program z astry i nagrywać szyfrowany z Canal+ jednocześnie.

Edytowane przez greglow123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greglow123 napisał:

... uważasz, że to że chciałbym być traktowany na równi z osobami które mają urządzenie od Canal+ jest kombinatorstwem?  ...

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tym kombinatorstwem. Możesz sobie chcieć być równo traktowany ale to operator decyduje jaki sprzęt "puszcza" w obieg.

Co do możliwości TV.Moduł owszem ma odszyfrować ale to soft telewizora obsługuje moduł a nie odwrotnie.I to on jest kluczowy. Nie jest to też takie proste jak Ci się wydaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem było tak, że byłem po prostu sobą. Mniej więcej z początkiem roku zaczęli do mnie dzwonić z propozycją przedłużenia umowy, a przede wszystkim z ofertą na swój STB, strasząc mnie, iż po nowym roku (2020) mogę mieć problemy z odbiorem niektórych kanałów z oferty. Więc, aby nie stracić możliwości bezproblemowego korzystania z oferty muszę (podkreślam - muszę) wziąć od nich dekoder.

 

Ja jak to, jak zawsze odpowiadałem kategorycznie nie, ponieważ nie macie dekodera, który spełniałby moje podstawowe oczekiwania, co do funkcjonalności (własna lista kanałów). Jeżeli dojdzie do tego, iż rzeczywiście nie będę mógł w pełni korzystać z opłaconej przeze mnie oferty kanałów, to po "nastu" latach rozstaniemy się. Jak wam nie żal moich blisko 200,00 złotych co miesiąc, to trudno. Wasza strata.

 

I tak wyglądała każda z nimi rozmowa (około 7). Aż przyszedł sądny dzień i kolejny telefon "przedłużeniowy" i oczywiście wynajem STB, a ja z uporem godnym tylko mojej osoby - nie, ponieważ nie mogę ułożyć własnej listy kanałów, co dla mnie jest podstawową funkcjonalnością STB.

 

Oczywiście rozmowa z kierownikiem i ... mamy dla pana ofertę z modułem za free (bez dzierżawy).

 

W skrócie tak to wyglądało.

 

Życzę cierpliwości, uporu i powodzenia w negocjacjach.

Ja troszkę inaczej zdobyłem moduł. Przy przedłużaniu umowy 30 grudnia twardo próbowałem wydębić moduł CI. Niestety nie dało się, do pakietu dodali praktycznie wszystko, prócz fikołków, bo nie chciałem. Na odstąpienie od umowy miałem tradycyjnie 14 dni, ale cały czas myślałem o module. Zaraz po świętach kupiłem TV Sony 55XG9505, jego menu i obsługa bardzo mi się spodobała. Zapragnąłem moduł. W ostatnim możliwym terminie złożyłem rezygnację z przedłużenia i zadzwoniłem do BOK. Akurat byłem wtedy w centrum handlowym i zapytałem na wyspie PC+ o moduł i akurat mieli. W BOK mówię panu o całej sprawie, że wycofałem aneks i chcę moduł, pan mówi "nie". To pytam, czy jak wezmę nową umowę z modułem to czy jest możliwość przeniesienia usług z mojej poprzedniej kończącej się umowy. Pan mówi, że tak, jest taka możliwość, żebym wziął nowa umowę i do mnie za godzinę oddzwoni, jak tylko na moim koncie pojawi się moduł. I wiecie co? Nie do wiary, ale oddzwonił i odtworzył cały pakiet na module. Starą umowę kazał wypowiedzieć zgodnie z czasem jej zakończenia. I tak oto zdobyłem moduł. Ale ile to ja razy wisiałem na telefonie to moje.

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przeniesienie oferty, która ma nastąpić do piątku. Oczywiście nie omieszkałem czterokrotnie się upewnić, że wszystkie kanały zostaną przeniesione, łącznie z 4K. Dostałem zapewnienie, że tak to będzie wyglądać. Nawet odczytał mi cenę pakietu z c+4K jak i bez niego. Na karcie działa Comfort+, oprócz HBO i Canal+, na które czekam na przeniesienie. Wszystkie, ale to wszystkie inne kanały już działają. Co dziwne, na Comfort części kanałów nie powinienem mieć, a mam. Może to za sprawą modułu i własnej ułożonej listy. Być może dlatego nie chcą dawać modułu?

Obecnie chyba coś grzebią na moim koncie bo w strefie abonenta nie mam wykazu kanałów

 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mikoko napisał:

Co dziwne, na Comfort części kanałów nie powinienem mieć, a mam. Może to za sprawą modułu i własnej ułożonej listy. Być może dlatego nie chcą dawać modułu? emoji3.png

 

 

Zapewne włączyli Ci dopełnienie do Extra+ do końca lutego br. 

Na pewno nie jest to związane z ułożeniem własnej listy kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 15:50, mikoko napisał:

Czekam na przeniesienie oferty, która ma nastąpić do piątku. Oczywiście nie omieszkałem czterokrotnie się upewnić, że wszystkie kanały zostaną przeniesione, łącznie z 4K. Dostałem zapewnienie, że tak to będzie wyglądać. Nawet odczytał mi cenę pakietu z c+4K jak i bez niego. Na karcie działa Comfort+, oprócz HBO i Canal+, na które czekam na przeniesienie. Wszystkie, ale to wszystkie inne kanały już działają. Co dziwne, na Comfort części kanałów nie powinienem mieć, a mam. Może to za sprawą modułu i własnej ułożonej listy. Być może dlatego nie chcą dawać modułu? emoji3.png

Obecnie chyba coś grzebią na moim koncie bo w strefie abonenta nie mam wykazu kanałów

 

A wcześniej miałeś ultraboxa 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś porównać szybkość CAM w stosunku do Ultraboxa po tych kilkunastu dniach użytkowania? Warto przejść na CAM, czy lepiej jednak wypada Ultrabox?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzysta się z instalacji jednokablowej (antena) na dekoderze to szybkość przełączania kanałów jest taka sama. Pewnie zależy to także od samego TV. Sam moduł działa bardzo fajnie i szybko. Kupiłem na przełomie roku TV Sony XG9505 i bardzo fanie nawiguje mi się po kolorowym EPG. Ułożyłem sobie sam listę jak chcę. W EPG jak sobie coś zaznaczę to TV sam mi się przełączy na dany program o zadanej godzinie. Podłączyłem pod TV dysk 2 TB do nagrywania. Nagrywa nawet przy wyłączonym TV, ale jest na Androidzie. Jednej rzeczy mi tylko brakuje: timeshift. Ale mając te wszystkie inne udogodnienia olewam. Nie wspomnę o poborze prądu przez dekoder.

Ja na dekoder nie chcę wracać, a kanałów na module jest tyle, ile na sat, a nie tyle, co pozwala dekoder.

 

A wiec właśnie przed chwila cały pakiet VIP+ został przeniesiony na moduł CAM wraz z C+ 4K. Piszę, bo były takie pytania.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wedle uznania. Ja nie po to kupowałem nowy TV ze świetną obsługa, fullem innych serwisów i EPG, by co chwilę przełączać się między TV, a dekoderem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję moduł od początku umowy z Canal + czyli od prawie 3 lat. Opłata za niego wynosi 0 PLN.

Telewizor wisi na ścianie, obsługa jednym malutkim pilotem.

Telewizor 4K, ilość kanałow i ich kolejność ogranicza wyobraźnia i portfel użytkownika :-). Mam podpięte 4 konwertery satelitarne i TV naziemną ze stacji czołowej DVB-T. W menu telewizora są 4 satelity + TV naziemna.

Do tego usługi internetowe : Smart TV (HBO GO, czy inne usługi...).

Kanały na module przełączają się tak samo jak bez modułu (FTA) i tak samo jak w naziemnej TV.

Telewizor to Samsung z systemem Tizen.

Nagrywanie na dysk i time shift działają bez problemu. Praktycznie nie korzystam z tych funkcji bo w TV są same powtórki i jest to zbędne. Nagrany materiał na dysku jest zdekodowany przez moduł i taki pozostaje. Można oglądać po wygaśnięciu pakietu na dany kanał ( u mnie np. nagrania z Canal + są ciągle dostępne pomimo że nie mam obecnie dostępu do tych kanałów w abonamencie).

Jedynym ograniczeniem jest moduł jednostrumieniowy - co oznacza że jak trwa nagrywanie to nie można oglądać innego kanału. Dla mnie to jednak nie kłopot. Sa w domu inne telewizory a w telewizji ciągłe powtórki więc i tak w kółko to samo jest do oglądania.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli takie pytanie już było, ale ja nie znalazłem na nie odpowiedzi.

 

Noszę się z zamiarem przejścia z dekodera Mediabox+ na moduł. Interesuje mnie, czy będę mógł wtedy samodzielnie nadać/ zmienić numery każdego z kanałów (tak, aby np. TVP1 było na kanale nr 1).

Zaznaczam, że chodzi mi o zmianę numeracji, a nie o zmianą kolejności, którą mam dostępną już teraz w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raf_ww

To już zależy od odbiornika, w którym moduł ten będzie pracował. Wszystkie tzw. odbiorniki niezależne, nieoferowane przez operatorów platform oferują totalną "wolność", jeśli chodzi o układanie własnych list kanałów.

Tak więc, nie będzie z tym żadnych problemów. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...