Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na dobrą sprawę nigdy nie było w pełni obiektywnego programu informacyjnego, bo tego typu program by się musiał ograniczać do depesz z PAPu i innych agencji, a i tak nawet sam dobór tego, jaka depesza byłaby odczytana, jest już pewnym ukierunkowaniem.

 

Natomiast powiem tak, zauważam, ze w pewnych kwestiach redakcja "19.30" nie zachowuje należytej staranności i rzetelności, są błędy o których mówiono choćby w raporcie Demagoga (jego autorzy podkreślili też jednak iż dziennik TVP miał najwięcej materiałów ze świata). Zdarzają się dziwne moim zdaniem decyzje, jak na przykład 3-minutowy reportaż o święcie rzucania naleśnikiem gdzieś w Brytanii, który bardziej pasował do Teleexpressu, a nie głównego programu informacyjnego. Natomiast ogólnie lepiej mi się to ogląda niż Wiadomości za poprzedniej ekipy, bo obecny program nie jest aż tak agresywnie i emocjonalnie tworzony.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BizzareX napisał(a):

Chyba zapomniałeś o raporcie Demagoga, który wytknął taką ilość przekłamań, przemilczeń i manipulacji w ciągu kilku tygodni, że nawet mistrz Kurski by się nie powstydził.

Jak Ty tak czytałeś tamten artykuł jak ten wyżej o "męczenniku", to mogę być spokojny o Twój obiektywizm :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Jak Ty tak czytałeś tamten artykuł jak ten wyżej o "męczenniku", to mogę być spokojny o Twój obiektywizm :)

Ty oczywiście czytasz tylko te artykuły, które utwierdzają cię w przekonaniu jaki to wspaniały i profesjonalny program. Oczywiście raport Demagoga przeczy twoim tezom, więc go ignorujesz albo zbywasz żartem.

W dniu 2.03.2024 o 14:22, matjot napisał(a):

Szkoda tylko, że w wywiadzie, który sam podlinkowałeś, mówi coś zupełnie odwrotnego - "zapytano mnie, czy ustoję [...] hejt i [beep] na auto, powiedziałem, że ustoję, i ustałem. Niespecjalnie przejmuję się ludźmi, którzy składają dłonie w pistolet i strzelają do mnie na przejściu dla pieszych. [...] Nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia."

Nikt nie mówi więc nic o żadnym cierpieniu czy męczennictwie, nie wiem zupełnie skąd to wziąłeś.

Nawiązując do popularnego mema: "powiedz, że nie zapoznałeś się z wywiadem nie mówiąc, że nie zapoznałeś się z wywiadem".

Gość nie przejmuje się hejtem, ale oczywiście nawija o tym w mediach. Chyba nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć że w ten sposób, ludzie mają odnieść wrażenie, jak to ostatni sprawiedliwy, który walczy o prawdę jest ofiarą szykan. Przecież ten gość to stary aparatczyk, który wie jak manipulować szarą masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX Jeśli piszesz taką oczywistą bzdurę że nowe 19:30 dorównuje mistrzowi Kurskiemu, to nie wiem naprawdę co w tym artykule wyczytałeś. Zatem nie dziw się mojemu sarkazmowi.

Próba dyskusji niczego tu nie zmieni, bo ani to merytoryczne ani poważne stwierdzenie i pogląd.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program „19:30" otrzymał nagrodę imienia Mariusza Waltera za wydarzenie roku w mediach: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nagroda-mariusza-waltera-katarzyna-kasia-19-30-kto-wygral

W tym momencie kłamliwa narracja dawnego programu „Jak oni kłamią" obróciła się w proch bo Telewizja Polska dostała nagrodę od „szamanów z Wiertniczej" co na bank nie spodobs się Panu Pereirze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy w telewizji publicznej. Pierwszy temat, jaki został poruszony w głównym wydaniu programu informacyjnego to niezrealizowane obietnice rządzących. Nie rozumiem już nic z tego, przecież miało nic się nie zmienić względem tego, co mieliśmy przez osiem ostatnich lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrozio11 napisał(a):

Dziwne rzeczy w telewizji publicznej. Pierwszy temat, jaki został poruszony w głównym wydaniu programu informacyjnego to niezrealizowane obietnice rządzących. Nie rozumiem już nic z tego, przecież miało nic się nie zmienić względem tego, co mieliśmy przez osiem ostatnich lat. 

Nikt nigdy nie pisał, ze różnicy nie ma, tylko, ze tez co do obiektywizmu czy rzetelności można mieć pewne zastrzeżenia przykładem omawiany materiał o CPK.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michu_97 napisał(a):

Nie oglądałem, ale czy coś w tym dziwnego? Nie zrealizowali obietnic i tyle. Polsat też o tym mówił, ale czy ktoś się z kogoś śmiał? Mówił złe rzeczy o kimś?

Myślę, że tu bardziej chodziło o to, że za poprzedniego kierownictwa raczej nie wskazywano tego typu rzeczy w materiałach w Wiadomościach, nie dopuszczano do mówienia, że rząd czegoś nie zrobił.

 

To, co zauważyłem w materiale o studniówce rządu - nie było wypowiedzi ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tu na forum można znaleźć kilku użytkowników, którzy twierdzili, lub dalej twierdzą, że mamy dokładnie taką samą propagandę co przez ostatnich osiem lat, tylko zmieniła się partia, która wspierają. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę, to co jest w i9.30, jest to motyw skomponowany specjalnie na potrzeby programu. Ten sam autor stworzył również różne kompozycje dla TVP INFO (zarówno starej odsłony stacji jak i tej obecnej) czy czołówki dla programów informacyjnych ogólnopolskiej TVP3.

 

A to, że w tej podlinkowanej przez ciebie piosence znalazły się dokładnie identyczne (z czym trudno się nie zgodzić) instrumenty co w podkładzie do forszpanu, to po prostu czysty zbieg okoliczności. Wygląda na to, że twórcy skorzystali z sampli dostępnych w jakimś programie do robienia muzyki.

 

Zresztą z innymi utworami w telewizji też tak było, np. oprawa dźwiękowa kanału ATM Rozrywka oparta była o gotowe instrumenty z programu GarageBand na Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem z Telewizji Polskiej odchodzi Anna Bogusewicz: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/anna-bogusiewicz-koniec-tvp-wiadomosci-zwolnienia

Nie zdziwię się jak zaniedługo pojawi się ona jako prowadzqca na przykład programu informacyjnego „Dzisiaj" w TV Republice. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była wpadka w 19:30. Tuż po czołówce puszczono jakieś nagranie Zbigniewa Łuczyńskiego (najprawdopodobniej z „Reporterów") w którym to mówił o social mediach programu. 
A wczoraj kolejna wpadka - podczas emisji pierwszego materiału (o zarzutach od prokuratury dla Kamińskiego i Wąsika) widzowie TVP Info mogli zobaczyć pilny pasek o "nieprawidłowościach wykrytych w Orlenie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...