Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jednak to i tak nie wszystkie tematy. 

Jak na jedną wypowiedź sporo manipulacji pod tezę :)

Tylko po co? Wiadomi 20 nie obejrzy, ale ktoś obejrzy i zweryfikuje to co napisłeś :)

Na marginesie o 2 wieżach mówiono także w Wydarzenia 24, z tego samego powodu, prokuratura ponownie zajmuje się sprawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, WA2511 napisał(a):

@Kirk @Poland Być może kiedyś będą retransmisje serwisów TVP Info w Jedynce o 08:00, 12:00 i 15:00, a także Poranka TVP Info, tak jak kiedyś w Finlandii, gdzie w YLE TV1 boczne serwisy informacyjne były w oprawie nieistniejącego YLE 24. 

 

A w TVP Info (przepraszam za off-topic) w zamian daje retransmisję głównego wydania "Agrobiznesu" (czyli wydanie po 12-tej) z tłumaczeniem na język migowy.

 

Swoją drogą to przypomina mi trochę Łotewskie LTV1 i tamtejszą wersję TV3, gdzie tam jest chyba tylko poranne pasma informacyjne, wydania Wiadomości o 18:00 i 20:00 tamtejszego czasu lokalnego. Na dodatek LTV1 emituje też Wieczorne wydanie serwisu informacyjnego o 23:00 czasu łotewskiego.

Myślę że wydania boczne serwisu Jedynki o 08:00, 12:00 i 15:00 podzielą los dawnych wydań „Panoramy" o 13:00, 16:00 i prawdopodobnie też o 18:00 w ogóle nie wracając na antenę stacji w której to były. 

12 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Na marginesie o 2 wieżach mówiono także w Wydarzenia 24, z tego samego powodu, prokuratura ponownie zajmuje się sprawą. 

Oglądając ten materiał jaki też inne można było odczuć wrażenie że cała propaganda stosowana w TVP lat przez PiS w przeciągu ostatnich 8 lat rozsypuje się w drobny mak do tego stopnia może być niemożliwa i to nawet po ponownym zatrudnieniu Jacka Kurskiego jako Prezesa TVP przy kolejnej zmianie władzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Niezbyt czysta woda" mediów publicznych

- Zupełnie inaczej to sobie wyobrażałem - wyjaśnia. - Zarówno jeżeli chodzi o kwestie merytoryczne, czysto zawodowe, ale też związane z "kulturą pracy". Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że grożą mi pewne konsekwencje za to, że w ogóle o tym mówię, więc na tym poprzestanę, bo z mojej perspektywy ta woda nie jest krystalicznie czysta - skwitował, nawiązując do głośnej zapowiedzi Marka Czyża z grudnia ub.r., który jako pierwszy prezenter "19:30" obiecywał widzom "czystą wodę" zamiast "propagandowej zupy".

Tomasz Marzec o swoim odejściu https://www.google.com/amp/s/teleshow.wp.pl/tomasz-marzec-zwolnil-sie-z-tvp-po-tygodniu-inaczej-to-sobie-wyobrazalem-6992408614534112a%3famp=1

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł. Ja jednak, jako osoba, która dotychczas obejrzała każde wydanie 19.30 nie do końca zgadzam się z jego treścią.
Polityki moim zdaniem jakoś dużo nie jest - podoba mi się balans pomiędzy tematami politycznymi, a tymi "luźniejszymi", które często pojawiają się w drugiej połowie programu, np. wspomniany w artykule materiał o mężczyźnie, który spadł ze ścianki wspinaczkowej, czy materiał o strażakach z Kołobrzegu, którzy przejechali 700km aby uratować psa. Jestem też zadowolony z doboru tych "drugich" tematów, bo często raczej nie jest to coś, o czym bym się dowiedział z innych serwisów, a mogę to potraktować nie tylko jako ciekawostkę, ale też jak się często okazywało, w trakcie rozmów ze znajomymi (którzy programu nie oglądają na bieżąco) akurat ktoś wspominał o jednym z tych tematów, a ja od razu sobie przypomniałem, że "mówili o tym w 19.30".
Nie mogę się też zgodzić z tym, że jest mało zaczepek w stronę obecnej opozycji. Zazwyczaj jak sama autorka zauważyła pojawia się parę "pstryczków w nos", ale z tego co zauważyłem, co jakiś czas trafia się jedno wydanie, w którym spora część tematów jest poświęcona nie tylko "rozliczaniu" PiSu, a materiały te mają wydźwięk mocno przeciwny tej partii. Momentami dość mocno czuć, że nie jest to bezstronne. Tak się składa, że tego typu wydanie pojawiło się wczoraj. Ciekawi mnie więc, czy po nim autorka artykułu zmieniłaby choć trochę pogląd na ten program. Co ciekawe, dla mnie te wydania bardziej uderzające w PiS są jeszcze nudniejsze niż pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kunkore napisał(a):

Czysta woda xD

 

Podpis może i nie jest precyzyjny, ale prowadzący przynajmniej 2 razy wspomniał jakie było pytanie w sondażu. 

 

Edit: Z powodu tej grafiki dzisiejsze wydanie zniknęło z Facebooka, a na TVP VOD pojawiła się zmieniona wersja już z poprawnym pytaniem na grafice.

https://imgur.com/uPRDAyR

Edytowane przez matjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza się za poprzedników wyłącznie https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/sondaz-19-30-online-prowadzacy-tvp-ogladalnosc-sondaz 

Cytat

Widzowie nie otrzymali jednak przeprosin za wpadkę, jaka miała miejsce w sobotnim wydaniu programu. Nie przedstawiono także informacji, że pierwotnie sondaż ten został błędnie opisany. - Za

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czysta woda" doczekała się raportu serwisu demagog.org.pl.

 

Cytat

Krytyka prezydenta Andrzeja Dudy, pomijanie informacji niekorzystnych dla rządu Donalda Tuska i większe od konkurencji zainteresowanie sprawami zagranicznymi. Obejrzeliśmy wszystkie styczniowe wydania „19.30” i porównaliśmy nowy program TVP z „Faktami” TVN i z „Wydarzeniami” Polsatu.

https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/pomijanie-informacji-memy-z-duda-i-krytyka-cpk-sprawdzamy-nowe-tvp/

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta zmiana nastąpiła.  Różnice są w detalach wg tego artykułu. A ten artykuł także dowodzi, że 19.30 nie jest kopią Faktów jak niektórzy tutaj piszą.

Serwisy się różnią. A to że będą sprzyjać bardziej rządzącym, nic dziwnego, tego chyba nikt nie oczekiwał że będzie inaczej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

I ta zmiana nastąpiła. 

Nastąpiła i tutaj nie ma dyskusji. Pisanie, że jest jak zawsze to dość nietrafna opinia bo wiemy jak to wyglądało po 2015 roku. 

Pytanie tylko po co były te górnolotne gadki o "czystej wodzie" i "fotografii świata zamiast gotowych obrazów"? 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

I ta zmiana nastąpiła.  Różnice są w detalach wg tego artykułu. A ten artykuł także dowodzi, że 19.30 nie jest kopią Faktów jak niektórzy tutaj piszą.

Serwisy się różnią. A to że będą sprzyjać bardziej rządzącym, nic dziwnego, tego chyba nikt nie oczekiwał że będzie inaczej.

Przecież mieli nikomu nie sprzyjać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...