Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

A to że będą sprzyjać bardziej rządzącym, nic dziwnego, tego chyba nikt nie oczekiwał że będzie inaczej.

Z całym szacunkiem, ale chyba jednak większość tego oczekiwała. Ja na pewno.🙂

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie wiem kto tak twierdził.

Każdy, kto zapowiadał odpolitycznienie mediów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie przypominam sobie. 

 @dvbtowiec a czym były słowa o "czystej wodzie"? To chyba była zapowiedź bezstronnych, publicznych mediów. Oczywiście, wiemy, że takie coś jest nierealne w obecnej formie funkcjonowania mediów publicznych. Pytanie więc, po co były te zapowiedzi? 

 

Skoro coś się mówi to ktoś to później weryfikuje.  

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

I to się zmieniło. 

A gdzie ja napisałem, że się nie zmieniło?

 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Czysta woda" odnosiła się do braku uprawiania propagandy i sugerowania widzowi jak ma myśleć.

Czy pomijanie pewnych spraw niekorzystnych dla rządu (tak jak zostało to pokazane w raporcie demagoga) to nie jest uprawianie propagandy? Już nie wspomnę o materiale odnośnie CPK gdzie narracja od razu narzucała widzowi co ma myśleć.

Wiadome, jeśli przyjąć że propaganda PiS była 100% to tutaj mamy powiedzmy 5% czy może nawet 2%. Bardzo mała skala ale jednak nie jest to całkowicie obiektywne medium. 

 

Ja na takie nie liczyłem, bo wiem, że jest to niemożliwe. Pytam tylko po co było to zapowiadać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mingo napisał(a):

A gdzie ja napisałem, że się nie zmieniło?

Ja nie pisałem, że Ty pisałeś że się nie zmieniło ;) Skomentowałem tylko cytat.

 

Czy pomijanie pewnych informacji jest propagandą, tu bym dyskutował. W materiale o CPK nie widziałem narzucania narracji. Jeśli ten sam materiał który był linkowany, to były w nim wypowiedzi dwóch stron. 

Idealnej telewizji nie ma. A to co my odbieramy jako przekaz obiektywny, jest także naszą subiektywną oceną. 

Zmiany na plus przewyższają wpadki. Nigdy nie jest tak dobrze że by nie mogło być lepiej i z tym zapewne się zgodzimy.

I bądźmy także obiektywni do samej analizy przez Demagog, te różnice to detale. Czy aż tak istotne dla samej informacji, wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Czy pomijanie pewnych informacji jest propagandą, tu bym dyskutował.

Propaganda to nie tylko nachalne wpieranie widzom że jedni są najlepsi a drudzy to zło wcielone ;) 

 

12 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nigdy nie jest tak dobrze że by nie mogło być lepiej i z tym zapewne się zgodzimy.

Owszem. 

 

12 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

I bądźmy także obiektywni do samej analizy przez Demagog, te różnice to detale.

Dlatego też napisałem, że to jakiś niewielki ułamek propagandy która była przed 20 grudnia. 

 

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

W materiale o CPK nie widziałem narzucania narracji.

Przedstawianie projektu jako megalomański to nie jest narzucanie narracji? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mingo napisał(a):

Propaganda to nie tylko nachalne wpieranie widzom że jedni są najlepsi a drudzy to zło wcielone ;) 

Ale żeby coś uznać za propagandę należałoby to przeanalizować i jakoś uzasadnić.

 

Bo np. zarzut typu:

Cytat

W "19.30" pominięto także głośną sprawę zepsutego autobusu przed Pałacem Prezydenckim. Nic nie mówiono również o demonstracjach zwolenników PiS pod zakładami karnymi. Tymczasem dla Polsatu i TVN oba te tematy były ważne.

Czy pominięcie jest propagandą? Mały detal, który niczego do sprawy nie wnosi. Ale oczywiście każdy ocenia jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby była afera gdy np. stare wiadomości pominęły jakaś aferę i inaczej przedstawiły sytuacje to była afera, a teraz spokój, fajne jest heh. Teraz TVP pokazuje to samo co TVN narracje że kochamy PO, nie lubimy Pisu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN można wyczuć krytykę mocną PIS, a do KO tego nie ma. Prawie czuć nienawiść, oglądając TVN można by powiedzieć, że dzisiejszy rząd jest taki super, a pis nawet jako opozycja bee. Dramat, czy to obiektywność jest? 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pasjonat napisał(a):

A jakby była afera gdy np. stare wiadomości pominęły jakaś aferę i inaczej przedstawiły sytuacje to była afera, a teraz spokój, fajne jest heh. Teraz TVP pokazuje to samo co TVN narracje że kochamy PO, nie lubimy Pisu.

Przecież miała być "czysta woda", zamiast propagandowej zupy. Tak mówił dziennikarz rządowej neoTVP Marek Czyż. Od początku było wiadomo, że były to bajeczki dla naiwnych.

Edytowane przez prysiu86
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

A widzisz nadal tą propagandową zupę? Nie zauważyłeś zmiany sposobu prezentowania informacji? Taki komentarz można uznać za niezłą propagandę ;) 

Czyli dla Ciebie propaganda może być tylko taka jak w wykonaniu TVPis? Wszystko inne nie jest propagandą, nawet jak się pomija jakieś informacje? 

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu po prostu brakuje propagandy głoszonej przez  PIS teraz, języka nienawiści i szkalowania każdego przeciwnika swojej partii.  Informacji zakłamanej, pełnej przeinaczania faktów, zwalanie win za swoją nieudolność i decyzje z którymi teraz w spadku musi siebie radzić nowy rząd. Prawica nie dysponuje aktualnie żadnymi konkretami by ich nawet w TV prezentować czy cytować, jedyne co potrafi to tylko usiłować przez swój język nienawiści i propagandę przyciągnąć do siebie jak najwięcej zwolenników. 

 Jak dla mnie brak tego typu informacji o zdaniu i wypowiedziach towarzyszy z PIS nie jest wcale cenzurą tylko nie zamieszczaniem i nie publikowaniem fake czy przemyśleń Kaczyńskiego i jego ekipy trolli w Sejmie.  

 

Od programu informacyjnego oczekuję informacji a nie dzielności politycznej, szczucia i zakłamania jakie reprezentowała sobą poprzednia ekipa "dziennikarzy" . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mingo napisał(a):

Czyli dla Ciebie propaganda może być tylko taka jak w wykonaniu TVPis? Wszystko inne nie jest propagandą, nawet jak się pomija jakieś informacje? 

Czy dla Ciebie brak podania informacji o zepsutym autobusie to propaganda? Bo taki padł jeden z zarzutów w artykule. Faktycznie straszna propaganda :)

Porównujmy coś co jest porównywalne a nie mrowkę do słonia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Czy dla Ciebie brak podania informacji o zepsutym autobusie to propaganda? Bo taki padł jeden z zarzutów w artykule. Faktycznie straszna propaganda :)

Porównujmy coś co jest porównywalne a nie mrowkę do słonia. 

Uczepiłeś się tego autobusu. Widziałeś cały raport? Bo chyba doszedłeś do tego autobusu i skończyłeś. 

 

Napiszę jeszcze raz. Propagandą nie jest tylko wielka manipulacja czy oczywiste pomijanie różnych spraw. Pomijanie czegoś błachego to też propaganda. Taka w malutkiej skali ale zawsze. 

I tak jak pisałem, nie oczekuję, że 19.30 będzie obiektywnym programem bo po prostu jest to nierealne. Dziwi mnie to, że zapowiadali zupełnie bezstronny program kiedy chyba sami wiedzieli, że tak się nie da przy obecnym sposobie zarządania TVP. 

 

Tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...