Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno żeby nie było zwrotu informacyjnego i wyraźnego. Bardziej tendencyjnego orzekazu jak za poprzedniego TVP Info być już nie mogło :)

A fakt że teraz niektórzy czepiają się pojedynczych materiałów, czasem drobnostek jak brak wzmianki o zepsutym  autobusie, jest sygnałem że zmiany poszły w dobrym kierunku. Co nie oznacza że nigdy nie jest tak dobrze aby nie można było czegoś poprawić. 

I to moje podsumowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mamy nowego męczennika, cierpiącego za "czystą wodę".             https://www.wprost.pl/kraj/11602984/marek-czyz-z-1930-na-przejsciu-dla-pieszych-ludzie-strzelaja-do-mnie.html
Szkoda tylko, że w wywiadzie, który sam podlinkowałeś, mówi coś zupełnie odwrotnego - "zapytano mnie, czy ustoję [...] hejt i [beep] na auto, powiedziałem, że ustoję, i ustałem. Niespecjalnie przejmuję się ludźmi, którzy składają dłonie w pistolet i strzelają do mnie na przejściu dla pieszych. [...] Nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia."

Nikt nie mówi więc nic o żadnym cierpieniu czy męczennictwie, nie wiem zupełnie skąd to wziąłeś.

Nawiązując do popularnego mema: "powiedz, że nie zapoznałeś się z wywiadem nie mówiąc, że nie zapoznałeś się z wywiadem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 07:22, dvbtowiec napisał(a):

Trudno żeby nie było zwrotu informacyjnego i wyraźnego. Bardziej tendencyjnego orzekazu jak za poprzedniego TVP Info być już nie mogło :)

A fakt że teraz niektórzy czepiają się pojedynczych materiałów, czasem drobnostek jak brak wzmianki o zepsutym  autobusie, jest sygnałem że zmiany poszły w dobrym kierunku. Co nie oznacza że nigdy nie jest tak dobrze aby nie można było czegoś poprawić. 

I to moje podsumowanie. 

Ha ha chyba padnę, wzmianka o zepsutym autobusie. Chyba zapomniałeś o raporcie Demagoga, który wytknął taką ilość przekłamań, przemilczeń i manipulacji w ciągu kilku tygodni, że nawet mistrz Kurski by się nie powstydził.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie oglądasz tego programu, faktów TVN też nie oglądasz ale wiesz, że to kalka programu TVN 😂 

Widzę niektórzy tutaj nieźle odlatują, skoro twierdzą, że obecna TVP jest, w kwestii propagandy lepsza od tej Kurskiego 😆

 

W dniu 2.03.2024 o 14:22, matjot napisał(a):

Nikt nie mówi więc nic o żadnym cierpieniu czy męczennictwie, nie wiem zupełnie skąd to wziąłeś.

U niego to norma, postawił sobie jakąś tezę i potem próbuje ją udowodnić, a że w artykule jest co innego to jakie to ma znaczenie? Kto by się tym przejmował i czytał jakieś artykuły 😆

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie interesują stacje ogólnodostępne w dziale poświęconym TVP. Tak jak nie interesuje mnie co robią za swoje pieniądze stacje prywatne. Interesuje i interesowało mnie za to, co robili i robią ludzie z firmą finansowaną z publicznych pieniędzy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaufania do programów informacyjnych w przypadku TVP to właśnie smutna konsekwencja tego, co wyprawiało się tam przez osiem ostatnich lat. Zresztą tak samo jest jeśli chodzi o kondycję finansową TVP. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie TVP było zrobione na tzw. rympał. I co nagle dotychczasowi widzowie mają nagle uwierzyć w obiektywność przekazu medialnego serwowanego w wiadomościach , po bezpardonowych zwolnieniach dotychczasowych pracowników TVP, nawet tych  którzy byli neutralni..?

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, white snake napisał(a):

 I co nagle dotychczasowi widzowie mają nagle uwierzyć w obiektywność przekazu medialnego serwowanego w wiadomościach , po bezpardonowych zwolnieniach dotychczasowych pracowników TVP, nawet tych  którzy byli neutralni..?

 

Neutralni pozostali, przecież te serwisy nadal mają bardzo dobrą widownię, aczkolwiek pełna zgoda że sporo mniejszą niż wcześniej.

Ale to niestety nie najlepiej świadczy o naszym społeczeństwie które oglądało dawną TVP, że podobały im się przekazy które z bezstronnością, prawdą miały niewiele wspólnego. A często był to wręcz hejt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Tak jak nie interesuje mnie co robią za swoje pieniądze stacje prywatne

A powinno, bo stacje otrzymują koncesje i powinny utrzymywać standardy dziennikarstwa. Nieważne, że robią to za swoje pieniądze. 

I tak jak każdy może rozliczać TVP tak też każdy nie powinien być obojętny jeśli pojawią się nieprawidłowości w TVN czy Republice (choć ci drudzy to raczej nie mają nieprawidłowości a po prostu propagandową linię partyjną ;) ). 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że tak. Są odpowiednie instytucje, które mają tego pilnować. Ja nie jestem od tego i nie mam zamiaru w wolnym czasie tropić nieprawidłowości w przekazie danej stacji prywatnej. Uważam, że takie stacje powinny mieć dowolność w budowaniu przekazu. Nawet jeśli mi się ten przekaz nie podoba, jak jest w przypadku Republiki to to jest ich wybór co tam będą pokazywali, o ile nie jest to jakieś szczucie czy kłamstwo. Pytanie co uważamy za takie nieprawidłowości, patrząc na komentarze na tym forum to różni ludzie inaczej do tego podchodzą.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...