Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ekspert nie rozumie ideii badań marketingowych. A do tego sprowadza się projekt Eksperci HBO Max. Badają na wąskiej grupie respondentów różne aspekty, które często użytkownikowi wydają się idiotyczne. Z badań jasno wynika, że przeciętny odbiorca nie wybiera serwisu pod kątem technicznym. Mało treści w 4K i w Dolby Atmos? Nie załącza się HDR na przystawce AppleTV? To są marginale kwestie, którymi emocjonuje się może 1% użytkowników. 

Dla marketingowców ważna jest odpowiedź jak umieszczać filmy i seriale, co przyciąga na dłużej, czy kadr z uśmiechniętym aktorem przyciągnie widza, czy z ładnym pejzażem, czy koszula w groszki, czy spodnie z kancikiem itd. etc.

Edytowane przez swordfish
Literówka
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nikt tam się nie zapisał na badania marketingowe, powód zaproszenia był inny. 

Także to nie jest kwestia rozumienia bądź nie idei badań marketingowych. Raczej zwykłe oszustwo i kompletny brak szacunku do uczestników społeczności, którzy poświęcali swój czas dla projektu, który okazał się kompletnie nie tym czym miał być.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musieli pisać wprost, że chodzi o badania marketingowe. Ubrali akcję w piękne słowa brzmiące prestiżowo i dostojnie. Ekspert HBO brzmi dumnie i egalitarnie. Sugerowanie, że głos uczestnika ma znaczenie na dalszy rozwój aplikacji. Pośrednio ma. Ale to badanie z Waszych opisów wydaje się miało za zadanie wybrać najlepszą formę akcentowania przekazu reklamowego niż zaglądać w szczegóły cyferek bitrate obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pisałam, ale poczytałam nieco i dużo komentarzy było na poziomie i dość technicznych, także użytkownicy starali się coś wnieść do społeczności więc tym bardziej rozumiem rozczarowanie z powodu kompletnego braku zainteresowania tymi wpisami kogokolwiek ze strony serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Warner wybrał nazwę dla nowej platformy mającej zastąpić HBO Max i Discovery+. Tak podaje CNBC i ma być to po prostu Max.
 

Cytat

 

Włodarze spółki Warner Bros. Discovery są bliscy zatwierdzenia nazwy dla nowej platformy streamingowej mającej połączyć katalogi serwisów HBO Max oraz Discovery+ i stać się nową globalną usługą, która włączy się do walki o streamingowego widza. Najnowsze przecieki z firmy ujawniają, że kierownictwo spółki chce, aby nowa platforma nazywała się po prostu Max. Aktualnie prawnicy spółki weryfikują wszystkie kwestie prawne związane z ewentualnym zarezerwowaniem znaku towarowego z taką nazwą.

Ostateczna decyzja o nazwie serwisu nie została jeszcze podjęta i istnieje szansa, że zarząd spółki zmieni finalnie zdanie, ale aktualnie nazwa Max jest najbardziej prawdopodobnym wyborem. Prawni przedstawiciele firmy weryfikują też statusy innych, zastępczych nazw, ale żadna z nich nie została ujawniona.

Jak twierdzą źródła aplikacja będzie przypominać platformę Disney+, z markami Warner Bros. Discovery jako osobnymi kafelkami. HBO, Discovery, DC Comics i Warner Bros. mają być jednymi z hubów docelowych w serwisie.

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/warner-bros-discovery-hbo-max-1670257531

 

*David Zaslav niezadowolony ze współpracy z Netfliksem. Chodzi dokładnie o to:

 

Cytat

David Zaslav ma być niezadowolony z warunków w jakich dochodzi do spłaty produkcji WB Television. Szef koncernu wyraził wątpliwości do części postanowień zawartych w kontraktach z Netfliksem – zakładają one możliwość spłacania odkupionych tytułów w ratach, na przestrzeni 18-24 miesięcy. Dodajmy, że taka forma sprzedaży nie jest niczym nowym i łączy Netfliksa i WB Television już od kilku lat.

Chodzi o tytułu jak np:  „Sandman”, „Łasuch”, „Ty” czy „Turbulencje” to projekty produkowane przez Warner Bros. Television, które trafiają do Netfliksa jako oryginalne tytuły streamera. W efekcie obowiązywania umów ze stacją The CW, platforma udostępnia też takie serie jak „Riverdale” czy „Flash” – obie produkowane przez telewizyjny oddział Warnera.

Szef Warner Bros. Discovery miał poinformować swoich współpracowników o konieczności zawieszenia przekazywania Netfliksowi następnych ukończonych projektów. Ograniczenie będzie obowiązywało przynamniej kilka tygodni.

Niezadowolenie Zaslava miało nabrać na sile po przedłużeniu na drugi sezon serialu „Sandman”. Mimo wysokiego budżetu i dobrej oglądalności zakładano, że serial doczeka się natychmiastowego zamówienia na kolejne odcinki – mimo to streamer czekał z podjęciem decyzji aż trzy miesiące.

 

https://deadline.com/2022/12/new-streaming-war-brewing-warner-bros-discovery-boss-david-zaslav-takes-aim-at-netflix-over-payment-terms-1235192453/

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś stawia tezę, że apka jest do bani to należy to uzasadnić a nie odpowiadać pytaniem na pytanie. Ale odpowiem. Dla mnie nie ma różnicy. Ja odpalam apkę, włączam wybrany tytuł i oglądam. Dlatego jestem ciekawy co takiego jest w apce Player niedopracowanego, że zasługuje na miano dna. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Aplikacja player i polsat box to jedna i ta sama aplikacja pisana na kolanie. Brak user friendly interfejsu. Brak mozliwosci wylaczenia wyboru profilu za kazdym razem kiedy otwieram aplikacje. Obie aplikacje pokazuja wszystko co jest i jak klikne na jakis film mam komunikat ze nie mam wykupionego jakiegos pakietu, a kurde place. Pojawiaja mi sie klocki do obejrzenia jakiegos filmu na  hbo i canal plus mimo ze nie mam wykupionego pakietu. Kiedy klikne na taka propozycje to pojawia sie komunikat ze nie mam tego pakietu. Naprawde? Nie wiedzialem ze nie mam takiego pakietu to po co mi to pokazują? Wlaczanie i przelaczanie kanalow tv to doslownie 5 klikniec pilotem zeby przelaczyc kanal na nastepny. W player juz troche mniej ale i tak wlaczajac kanal widac ta kretynska plansze przez ulamek sekundy gdzie trzeba bylo wczesniej jeszcze raz kliknac zeby wlaczyc odtwarzanie. Zeby przewijac touch padem na pilocie apple to trzeba zjechac na pasek postępu i wtedy przesuwac. Nie ma zadnej intuicyjnej obslugi tej aplikacji przy pomocy pilota. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym urządzeniu mobilnym nie mam możliwości pobrania filmu, choć operator chwali się, że można.

Po kliknięciu w kafelek odtwarza odrazu.  Brka możliwości przeczytania info o danym filmie. Brak DV itd. Jakość filmów nawet w HD daje wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, biguslogus napisał(a):

@Pawel

Aplikacja player i polsat box to jedna i ta sama aplikacja pisana na kolanie. Brak user friendly interfejsu. Brak mozliwosci wylaczenia wyboru profilu za kazdym razem kiedy otwieram aplikacje. Obie aplikacje pokazuja wszystko co jest i jak klikne na jakis film mam komunikat ze nie mam wykupionego jakiegos pakietu, a kurde place. Pojawiaja mi sie klocki do obejrzenia jakiegos filmu na  hbo i canal plus mimo ze nie mam wykupionego pakietu. Kiedy klikne na taka propozycje to pojawia sie komunikat ze nie mam tego pakietu. Naprawde? Nie wiedzialem ze nie mam takiego pakietu to po co mi to pokazują? Wlaczanie i przelaczanie kanalow tv to doslownie 5 klikniec pilotem zeby przelaczyc kanal na nastepny. W player juz troche mniej ale i tak wlaczajac kanal widac ta kretynska plansze przez ulamek sekundy gdzie trzeba bylo wczesniej jeszcze raz kliknac zeby wlaczyc odtwarzanie. Zeby przewijac touch padem na pilocie apple to trzeba zjechac na pasek postępu i wtedy przesuwac. Nie ma zadnej intuicyjnej obslugi tej aplikacji przy pomocy pilota. 

Co do profili trudno mi się odnieść, bo używam jednego profilu więc się ładuje domyślnie jeden ale na Netflixie czy HBO przy kilku profilach za każdym razem muszę wybrać swój profil i powiem szczerze, że nie widziałem opcji by można było ustawić domyślny profil. Może za słabo szukałem.

Aplikacja C+ też proponuje pozycje spoza pakietu. Podobnie Apple tv, więc to raczej norma a nie błąd.

Przewijanie "normalnym" pilotem odbywa się dokładnie tak samo jak w Netflixie,YT i innych aplikacjach.

Przełączanie kanałów w Player nie wiem nie uzywam. W Polsat Box moim zdaniem dużo lepiej niż np. w C+. Kursor w dół na pilocie i mam dostęp do listy kanałów. Podobnie jest chyba w apce UPC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...