Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na opublikowany wczoraj wieczorem materiał wideo promujący HBO Max oraz zapowiedź październikowego wydarzenia on-line na temat HBO Max w Europie myślę że już czas na stworzenie osobnego wątku dla zapowiadanej platformy. 

 

Przesyłam link do najnowszego artykułu na ten temat :

https://www.rtvmaniak.pl/9603056/hbo-max-w-polsce-oficjalny-trailer/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jakość 4K, HDR i Dolby Atmos jest tylko na wybranych nowościach kinowych ("WW84", "Mortal Kombat"). Seriale po staremu, dalej w HD.

Serwis z reklamami nie jest u nas zapowiadany. Bardziej prawdopodobne, że wprowadzą tańszy serwis bez 4K i bez nowości kinowych (w ceni zbliżonej do obecnego HBO GO). Dla zainteresowanych nowymi kinówkami i 4K, może być droższy pakiet, w cenie porównywalnej do Netflix Plan 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak rozwiążą sprawę dotyczącą klientów związanych umowami z operatorami na pakiet HBO/ GO.

W grudniu może bedzie coś  wiecej wiadomo czy jest sens wiązać  z operatorem umową ta ten pakiet..i  nie mieć  później  nowości  kinowych ( 4K) w cenie abonamentu.

Płacić 2 x za to samo mija sie z celem.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szczegółów  dot. ceny i oferty dowiemy się w październiku. 

Coraz wieksza robi się konkurencja wśród usług streamingowych, oby serwisy walczyły o klienta właśnie w oparciu o jak najlepszą jakość streamu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lakiman napisał:

 

Coraz wieksza robi się konkurencja wśród usług streamingowych

O tym już piszemy od roku. Każdy kto produkuje film/seriale będzie dążył do tego by mieć u siebie swoje produkcje.   Jak się chce mieć wszystko to trzeba będzie płacić i to nie mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko gdybanie...C+ dobrze współpracuje z Disney+ we Francji .

U nas z kolei jest dobra oferta łącząca C+ i HBO przez internet.

Trzeba będzie polować na dobre promocję, zobaczymy.

W każdy razie 2022 r ciekawie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start, zarówno HBO Max, jak i Disney+, to będzie dobra szkoła dla Viapley jak się powinno robić streaming. Mam nadzieję, że z tej lekcji skorzystają, bo sami, jak widać, nie mają o tym zielonego pojęcia. Dobrze, że te dwa serwisy zawitają już w przyszłym roku - tak jak już kiedyś pisałem, streaming filmów czy koncertów ma sens, w przeciwieństwie do streamingu transmisji sportowych na żywo. Szykuje się bardzo ciekawy 2022 rok na rynku mediów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, CashBackPlease napisał:

Start, zarówno HBO Max, jak i Disney+, to będzie dobra szkoła dla Viapley jak się powinno robić streaming.


Tak jak Disney+ pokaże wysoką jakość stream'ingu... tak HBO Max u nas się obawiam. Póki nie zainwestują z CDN'y to zmieni sie tylko logo nic poza tym. A mnie bardziej chodzi o jakość bo w końcu chciał bym zobaczyć Grę o Tron i inne pozycje ale nie w tej badziewnej jakości co oferują teraz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinemaniac4K napisał:


Tak jak Disney+ pokaże wysoką jakość stream'ingu... 

Disney+ wgniata w fotel. Miażdży ;) Netflixa oraz Amazona. 

Mam nadzieję,  że HBO Max w najdroższym wariancie dorówna D+ 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dostępny jest już materiał video zapowiadający HBO Max: 

 

 

Trochę nie rozumiem, dlaczego w tym materiale promują znaczną część produkcji już dostępnych w HBO GO, zamiast skupić się przede wszystkim na tych, których w Polsce obecnie zobaczyć nie można. To, że w HBO Max będzie "Sukcesja", "Gra o tron", czy "Mare z Easttown" jest przecież oczywiste. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


Tak jak Disney+ pokaże wysoką jakość stream'ingu... tak HBO Max u nas się obawiam. Póki nie zainwestują z CDN'y to zmieni sie tylko logo nic poza tym. A mnie bardziej chodzi o jakość bo w końcu chciał bym zobaczyć Grę o Tron i inne pozycje ale nie w tej badziewnej jakości co oferują teraz...

CDN nic nie ma tutaj do gadania. Obecna jakość HBO GO wyłącznie wynika z zacofania technologicznego całej platformy.

HBO Max to jest nowa usługa i zarówno aplikacja jak i metody kodowania streamu są nowoczesne.

 

20 minut temu, kingofsouth napisał:

Disney+ wgniata w fotel. Miażdży ;) Netflixa oraz Amazona. 

 

Nie miażdży ;)

Disney+ ma identyczną jakość w Dolby Vision jak Netflix.

Dla treści bez HDR mogę się zgodzić, jest różnica na korzyść D+.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brady napisał:

Ponownie dostępny jest już materiał video zapowiadający HBO Max: 

 

Trochę nie rozumiem, dlaczego w tym materiale promują znaczną część produkcji już dostępnych w HBO GO, zamiast skupić się przede wszystkim na tych, których w Polsce obecnie zobaczyć nie można. To, że w HBO Max będzie "Sukcesja", "Gra o tron", czy "Mare z Easttown" jest przecież oczywiste. 

 

Jakie orginalsy HBO Max nie pojawiły się jeszcze u nas w HBO GO Polska? Czy po za odświeżoną "Plotkarą" i "Ulicą Sezamkową" coś jeszcze tracimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...