Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę nie liczyć na to, że (przynajmniej teoretycznie) lepsza jakość serwisu praktycznie w, każdym aspekcie, będzie oznaczala identyczną cenę jak przed zmianą. Nie ma nic za darmo. Kto chce liczyć na więcej, za tyle samo jest w błędzie. Cena wzrośnie, jeśli nie na początku, to z czasem. W październiku się okaże. Jeśli cena się nie zmieni, będę mocno zaskoczony. 
Jak pisałem, może trochę podrożeje, ale na pewno nie do 50-60 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawop napisał:
18 minut temu, Toma441 napisał:
Wolę nie liczyć na to, że (przynajmniej teoretycznie) lepsza jakość serwisu praktycznie w, każdym aspekcie, będzie oznaczala identyczną cenę jak przed zmianą. Nie ma nic za darmo. Kto chce liczyć na więcej, za tyle samo jest w błędzie. Cena wzrośnie, jeśli nie na początku, to z czasem. W październiku się okaże. Jeśli cena się nie zmieni, będę mocno zaskoczony. 

Jak pisałem, może trochę podrożeje, ale na pewno nie do 50-60 PLN

IMG-20210908-175941.jpg 

Już teraz nie dają prostej odpowiedzi, że cena się nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawop napisał:

Nie porównuj wypowiedzi CEO WarnerMedia do jakiegoś studenta, który prowadzi FB

Niczego nie porównuję. Natomiast bez przesady, jeśli HBO prowadzi oficjalną komunikację w mediach społecznościowych na swoim profilu, to należy to traktować jako ich oficjalny przekaz. Za każdym razem ludzie mają pytać CEO, co myśli  na dany temat, żeby informacja miała odpowiedni status? 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop , a ty jaka kwotę widzisz za serwis ?
HBO Max ma zastąpić HBO Go również u tych osób, które korzystają z serwisu przez operatorów kablowych i sat. Także dla nich, przynajmniej na początku, cena się raczej nie zmieni. Ja stawiam max 30-35 PLN. HBO jest znane z tego, że ceny dostosowuje do konkretnych rynków.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynikało z artykułu, który czytałem.

"HBO Max będzie dostępne zarówno dla nowych użytkowników, jak i użytkowników dotychczasowych serwisów HBO - HBO España, HBO Nordic, HBO Portugal oraz HBO GO (dotyczy to zarówno użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów)."



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:


Bez CDN'ów wszystko o czym piszesz nic nie da... tylko rozsiane po kraju CDN'y da możliwość rozwinąć skrzydła. Jak na razie w USA to HBO Max ma najgorszą jakość ze wszystkich ale lepszą od dotychczasowej u nas na HBO GO. Zobaczymy...

 

Ależ POPów różnych CDNów w Polsce jest mnóstwo ;)

HBO GO korzysta z EdgeCasta, który jest jednym z największych dostawców na świecie i ma swoje serwery w Warszawie.

Nie ma żadnych przesłanek, by stwierdzić, że to pojemność infrastruktury będzie niewystarczająca do obsłużenia większych streamów z HBO Max.

 

3 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:

Skończy się dwojako... albo zainwestują w technologię czyli lepsza jakość strumienia i CDN'y... a wtedy cena będzie wyższa.

Alboooooo... co najgorsze zostanie ten sam badziew jakościowy zawinięty w nowy papierek i wtedy cena zostanie ta sama.

 

HBO Max jest platformą globalną i to nie jest tak, że ktoś na Polskę specjalnie będzie się rozdrabniał i zaoferuje inną, gorszą wersję serwisu.

Dostaniesz to samo co jest teraz w Stanach, różnice będą pod względem kontentowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mattem napisał:

HBO GO korzysta z EdgeCasta, który jest jednym z największych dostawców na świecie i ma swoje serwery w Warszawie.


Netflix ma CDN'y w każdym dużym mieście w Polsce. Już teraz HBO GO potrafi się przyciąć w "godzinach szczytu" przy tak mizernym bitrate. Strach pomyśleć co będzie jak wskoczą na 4K na tych serwerach. W tej chwili KATEGORYCZNIE DO WYMIANY albo zainwestować w CDN'y tak jak to zrobił Netflix.
 

3 godziny temu, mattem napisał:

HBO Max jest platformą globalną i to nie jest tak, że ktoś na Polskę specjalnie będzie się rozdrabniał i zaoferuje inną, gorszą wersję serwisu.


Czy dostaniemy tą samą jakość... tego nie możemy być pewni a możemy tylko zakładać. Mnie już na HBO nie marzy się 4K bo i tak filmów jest tylko KILKA... wystarczy wysoki bitrate na HD gdzieś koło 5-7 Mb/s. Oczywiście jak najwięcej 4K mile widziane...
 

5 godzin temu, kingofsouth napisał:

Moje skromne przypuszczenia , to 40-45 PLN.


Tak samo zakładam. Jeśli dziś na jedno urządzenie wychodzi 12,50pln... to mnożąc przez 3 i reklamując że dostanie się więcej i w jakości 4K (choć jest tego tylko kilka) to cena może być właśnie 40-45 pln. Oczywiście dla klientów HBO GO promo... do końca umowy w tej samej cenie jaka była.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:
16 godzin temu, Toma441 napisał:
Wolę nie liczyć na to, że (przynajmniej teoretycznie) lepsza jakość serwisu praktycznie w, każdym aspekcie, będzie oznaczala identyczną cenę jak przed zmianą. Nie ma nic za darmo. Kto chce liczyć na więcej, za tyle samo jest w błędzie. Cena wzrośnie, jeśli nie na początku, to z czasem. W październiku się okaże. Jeśli cena się nie zmieni, będę mocno zaskoczony. 

Jak pisałem, może trochę podrożeje, ale na pewno nie do 50-60 PLN

Ja czytałem o opcji 25 zł z reklamami przed seansem i 40 zł bez reklam.

 

Prawdopodobna premiera serwisu HBO Max planowana jest na II kwartał 

 

Edytowane przez bredny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

Netflix ma CDN'y w każdym dużym mieście w Polsce. Już teraz HBO GO potrafi się przyciąć w "godzinach szczytu" przy tak mizernym bitrate. Strach pomyśleć co będzie jak wskoczą na 4K na tych serwerach. W tej chwili KATEGORYCZNIE DO WYMIANY albo zainwestować w CDN'y tak jak to zrobił Netflix.

 

HBO nie ma własnych serwerów dostarczających kontent.

Korzysta z zewnętrznych dostawców i to oni odpowiadają za zapewnienie odpowiedniej pojemności swojej sieci.

Netflix ma inny model działania i własną infrastrukturę.

Nie wiem czy pamiętasz, ale przez jakiś czas Netflix też miał spore problemy z pojemnością serwerów, streamy HDR wieczorem spadały grubo poniżej 4K. 

Dopiero później rozbudowa styków, lokalne serwery i zjazd bitrate'u w 4K poprawiły ten stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem o opcji 25 zł z reklamami przed seansem i 40 zł bez reklam.
 
Prawdopodobna premiera serwisu HBO Max planowana jest na II kwartał 
 
Nie wiem gdzie to czytałeś, ale nic nie pisali o planie z reklamami w Polsce. Były zapowiedzi o starcie w pierwszym kwartale 2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 11:11, kingofsouth napisał:

Disney+ wgniata w fotel. Miażdży ;) Netflixa oraz Amazona. 

Mam nadzieję,  że HBO Max w najdroższym wariancie dorówna D+ 

Miażdzy Prime? Błagam cię, ja rozumiem że parę dni temu dopadłeś w końcu D+ ale takich głupot nie opowiadaj bo wielu z nas może sobie porównać.😄

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...