Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już kiedyś, że wypowiedzenie wcale nie musi być wysyłane aż do Gdyni. Wystarczy wysłać je do lokalnego BOK pod które dana lokalizacja podlega. Wystarczy wysłać listem poleconym ekonomicznym - cena 5,20 zł albo listem poleconym priorytetowym - cena 6,80 zł. W moim przypadku z numeru zastrzeżonego zadzwonili wpierw z BOK Łomża gdzie wysłałem wypowiedzenie, że wypowiedzenie zostało przyjęte. Lokalne BOK fakt otrzymania wypowiedzenia i tak przekazuje dalej. Potem przyszedł sms z prośbą o kontakt do DUK, odebrała jakaś konsultantka i że ktoś do mnie oddzwoni. Za jakieś 10 minut był telefon i rozmowa z przynależnym już dla mnie konsultantem i rozmowa. Papiery z umową wysyłane są zawsze z Kalisza a jest to Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta, Al. Wojska Polskiego 29, 62-800 Kalisz. Nawet jak się zamawia PPV przykładowo przez dekoder to i tak potem przychodzi potwierdzenie papierowe właśnie z Kalisza. Kilka razy nawet dzwonili z Krakowa z propozycją zwiększenia Internetu jak jeszcze miałem 12 Mb/s. Można też poprosić żeby potwierdzenie umowy przychodziło na e-mail.

 

Ostatnio dzwoniłem do nich aby przenieść numer z innej sieci do Multimedia. I tu ciekawostka - być może jest to wynikiem decyzji UOKiK - potwierdzenie rozmowy w ciągu 24 godzin przyszło na e-mail. Miałem możliwość zapoznania się z warunkami umowy oraz regulaminem promocji i jest też przycisk AKCEPTUJ i dopiero po przyciśnięciu owego przycisku następuje proces zawarcia umowy. Jeśli w przeciągu 24 godzin nie zaakceptujemy warunków umowy, to rozmowę z konsultantem uważa się za anulowaną i nie dochodzi do zawarcia żadnej decyzji.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś, że wypowiedzenie wcale nie musi być wysyłane aż do Gdyni. Wystarczy wysłać je do lokalnego BOK pod które dana lokalizacja podlega. Wystarczy wysłać listem poleconym ekonomicznym - cena 5,20 zł albo listem poleconym priorytetowym - cena 6,80 zł. W moim przypadku z numeru zastrzeżonego zadzwonili wpierw z BOK Łomża gdzie wysłałem wypowiedzenie, że wypowiedzenie zostało przyjęte. Lokalne BOK fakt otrzymania wypowiedzenia i tak przekazuje dalej. Potem przyszedł sms z prośbą o kontakt do DUK, odebrała jakaś konsultantka i że ktoś do mnie oddzwoni. Za jakieś 10 minut był telefon i rozmowa z przynależnym już dla mnie konsultantem i rozmowa. Papiery z umową wysyłane są zawsze z Kalisza a jest to Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta, Al. Wojska Polskiego 29, 62-800 Kalisz. Nawet jak się zamawia PPV przykładowo przez dekoder to i tak potem przychodzi potwierdzenie papierowe właśnie z Kalisza. Kilka razy nawet dzwonili z Krakowa z propozycją zwiększenia Internetu jak jeszcze miałem 12 Mb/s. Można też poprosić żeby potwierdzenie umowy przychodziło na e-mail.

 

Ostatnio dzwoniłem do nich aby przenieść numer z innej sieci do Multimedia. I tu ciekawostka - być może jest to wynikiem decyzji UOKiK - potwierdzenie rozmowy w ciągu 24 godzin przyszło na e-mail. Miałem możliwość zapoznania się z warunkami umowy oraz regulaminem promocji i jest też przycisk AKCEPTUJ i dopiero po przyciśnięciu owego przycisku następuje proces zawarcia umowy. Jeśli w przeciągu 24 godzin nie zaakceptujemy warunków umowy, to rozmowę z konsultantem uważa się za anulowaną i nie dochodzi do zawarcia żadnej decyzji.

Do mojego lokalnego BOK-u jedyne co można wysłać,to wiązke granatów. Byle sprawa i dwie godziny w kolejce.

Poczte mam pod blokiem ,5 minut i leci list do Gdyni.I nic z Kalisza do mnie nie przychodzi ,tylko właśnie z Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dawali kartę SIM za darmo (poprawcie, jeśli się mylę) z rozmowami i SMS/MMS bez limitu, jak się brało pakiet TV + internet, więc te 15 zł to chyba średnio korzystnie.

Oczywiście teraz może już jest inna oferta. Tak tylko wspominam, bo było to całkiem niedawno.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam mały problem a mianowicie ponad 12 lat temu rodzice wyprowadzili się za granice rezygnując z usług MultiMedi a mieszkanie zostało wynajęte, jakiś czas temu wrócili do kraju i okazało się że w kablu od MM jest sygnał a telewizor posiada dwa tunery analogowy i cyfrowy, na analogu było 50 parę kanałów różnych jak AXN CC CCF a na cyfrowym są muxy 1,2,3 tzn 30 parę kanałów identyczne co jest w telewizji naziemnej. Czy jest to normalne że nie mając od tych 12 lat usług od nich oni nadają te kanały dla kamienicy za darmo? Czy rodzice mogą spokojnie podpisać nową umowę na internet i telewizję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie wyłączyli sygnału w skrzynce i dlatego wszystko działa. Spokojnie mogą podpisać nową umowę. To nie ich wina, że MM zapomniała się przejść do skrzynki. :)

Kilka miesięcy temu sąsiad podpisał umowę z MM więc musieli być i nie zauważyli by? Żyjemy w kraju gdzie wszystko można i właśnie rodzice boją się aby żadnych kar nie narzucili a innych dostawców można powiedzieć brak mimo światłowodów metr od kamienicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa była rozwiązana, jak wygląda internet od nich? prędkości raczej stałe pingi niskie? Jak myślicie z ceną za pakiet max z dodatkowymi kanałami typu C+ itd. TV i intertnet plus komórka dadzą taniej jak ze strony? Multiroom działa po sieci czy w musi być kabel?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy prezes MM publicznie ogłosi jakąś strategię rozwoju sieci po "wypadku" z udziałem UPC. Bo obecnie czuć zaduch i nie bardzo wiadomo co myśleć.

Ważne np. czy są prowadzone jakieś rozmowy z nadawcami celem zwiększenia oferty. Rynek nie lubi próżni. I jeśli ktoś za podobną cenę będzie miał większy zestaw programów to klienci będą odchodzić.

Uważam że potrzebna jest też nowa pakietyzacja. Np włączenie pakietu HD do maxboxa i superboxa.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerojedynkaX  Włączenie pakietu HD do MaxBox i SuperBox mogłoby poskutkować tym, że wzrosła by cena za te pakiety. Zaraz byłyby głosy że za drogo. Właśnie po to są pakiety aby każdy sobie dobrał wedle tego jakie chce kanały i ile jest w stanie za nie płacić. Ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Moim zdaniem zmiana pakietyzacji to nie jest rozwój. Rozwój to właśnie redukcja analogu, zrównanie wszędzie oferty i zastępowanie kanałów SD wersjami HD, jak też włączanie nowych kanałów których nie ma w ogóle w ofercie.

 

Już za parę dni kwiecień, a co za tym idzie zbliża się termin "obiecanego" kolejnego etapu redukcji analogu w pozostałych lokalizacjach. Ciekawe czy skończy się znowu na obiecankach-cacankach ? Czy też faktycznie będzie owa redukcja w pozostałych lokalizacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korni007

Jeżeli chodzi o jakość kanałów (sprzęt w podpisie) to jest dobra. Kanały HD jak najbardziej OK, pomijając jakieś egzotyczne np. Novela czy coś. Większosć SD też prezentuje się nieźle. Niestety co do bitrate, tego nie wiem.

 

Ktoś pytał też wcześniej o Internet - działa dobrze, link do prędkości w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet HD to jest ewenement występujący tylko w tej kablówce. To było dobre w czasach jak programów HD było jak na lekarstwo i kupując pakiet HD płaciło się za jakość. Teraz HD to standart i programy z pakietu HD powinni rozprowadzić do pakietów głównych.

Pakiet Filmbox też powinien być w maxboxie bo to co sobą reprezentuje nie nadaje się do dodatkowej opłaty.Sądzę jednak że nowa pakietyzacja by się przydała.

Wzrost cen aczkolwiek możliwy,też może firmie więcej zaszkodzić niż pomóc.Jest pewien pułap cenowy który w przypadku Multimedii już chyba został osiągnięty. Wyższe ceny spowodują odpływ klientów. Możliwości finansowe polskich klientów są jakie są.Ja uważam 99 złotych za telefon,internet i telewizję za nieprzekraczalną granicę.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rzuci koło ratunkowe Multimediom?

30 MARCA 2018, 07:00

MAREK JAŚLAN

 

Zarząd Multimediów musi szybko wymyślić nową strategię. Najbardziej naturalna wydaje się taka pod tytułem: „sprzedajmy się jak najszybciej komuś innemu” i czekać na koło ratunkowe z napisem: „chcę kupić Multimedia”. No, ale tego oficjalnie przyznać nie będzie można.

 

Sytuacja w jakiej znaleźli się udziałowcy i zarząd Multimediów Polska, po tym jak zawalił się plan sprzedaży kablówki do UPC, jest nie do pozazdroszczenia. Już od pewnego czasu musieli przeczuwać taki obrót sprawy, skoro w raporcie rocznym za 2017 r. prezes zasygnalizował, że trzeba brać pod uwagę scenariusz, że transakcja nie wypali.

 

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy wszystko w Multimediach kręciło się raczej w rytm zwijania biznesu (precyzyjniej: poniechanie działań rozwojowych) niż w rytm rozwoju. Teraz zarząd będzie musiał wymyślić nową strategię. Oczywiście, najbardziej naturalna wydaje się ta pod tytułem: „sprzedajmy się jak najszybciej komu innemu” i czekać na koło ratunkowe z napisem: „chcę kupić Multimedia”, ale do tego oficjalnie przyznać się nie będzie można.

[...]

 

Całość:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy wszystko w Multimediach kręciło się raczej w rytm zwijania biznesu (precyzyjniej: poniechanie działań rozwojowych) niż w rytm rozwoju.

 

Przecież Multimedia od kilku ładnych lat już dryfuje bez większych inwestycji w rozwój oferty programowej. Zawsze ostatnia dodaje wszelakie nowości. Jak prawdziwa kablówka to ona działa ponad 10 lat temu jak wprowadzała kanały w HD i dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

W sekcji aktualności na stronie Multimediów pojawiła się informacja pt. "Nowe usługi w Multimedia Polska S.A.". Od kwietnia zostają wprowadzone nowe szybkości internetu : Biznes Internet 250+ oraz Biznes Internet 500+.

 

link do wiadomości :

https://www.multimedia.pl/Strefa-produktowa/Strefa-Klienta/AktualnosciKonkursy/Aktualnosci/Nowe-us%C5%82ugi-w-Multimedia-Polska-S-A

 

pozdrawiam Marek z Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

W sekcji aktualności na stronie Multimediów pojawiła się informacja pt. "Nowe usługi w Multimedia Polska S.A.". Od kwietnia zostają wprowadzone nowe szybkości internetu : Biznes Internet 250+ oraz Biznes Internet 500+.

 

link do wiadomości :

https://www.multimedia.pl/Strefa-produktowa/Strefa-Klienta/AktualnosciKonkursy/Aktualnosci/Nowe-us%C5%82ugi-w-Multimedia-Polska-S-A

 

pozdrawiam Marek z Gdyni

Skoro mają w nazwie Biznes to raczej oferta skierowana dla firm, więc ma się to nijak do klientów indywidualnych. Szkoda...

korni007

Jeżeli chodzi o jakość kanałów (sprzęt w podpisie) to jest dobra. Kanały HD jak najbardziej OK, pomijając jakieś egzotyczne np. Novela czy coś. Większosć SD też prezentuje się nieźle. Niestety co do bitrate, tego nie wiem.

 

Ktoś pytał też wcześniej o Internet - działa dobrze, link do prędkości w podpisie.

Dziękuję za informację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy skąd dzwonili, bo można mieć numer z prefiksem z Kalisza, a fizycznie DUK-woman jest np. w Gdyni, a wysyłka jeszcze z innego miasta.

 

Mam numer komórkowy z no-limits za 1,00 zł jako bonus do umowy przedłużonej w listopadzie 2017 r.

 

Moje miasto było na liście problemowej, z powodu którego przejęcie przez UPC nie wypaliło.  Trochę głupia sprawa, bo u mnie w bloku (wspólnota)  jest jeszcze UPC  i Orange. Bez światłowodów oczywistsze. Przy czym Orange już ma na osiedlu światłowód, a cała największa spółdzielnia  mieszkaniowa jest już okablowana światłowodami przez lokalną firmę, która udostępnia go innym dostawcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Multimedia zaciągnęły 1,5 mld zł kredytu

30 MARCA 2018, 23:24
ŁUKASZ DEC
 
Multimedia Polska poinformowały o podpisaniu umowy kredytowej z grupą Credit Agricole. 
[...]"
 
 
To może za te 30mln zł zrobią jakieś inwestycje? To i tak kropla w morzu potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...