Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpisalem aneks na neta 120mb. Osiąga max. 80-90. Multimedia twierdzi, że to wina mojej karty sieciowej. Ktoś ma albo mial podobny problem.

 

Druga sprawa-zamienilem dekoder na moduł i niekiedy mam pikseliozę coś jakbym oglądam z naziemnej i był słaby sygnał. Niekiedy też wywala mi kanały cyfrowe w telewizorze ładuje jakiś analog pod ATV czy coś takiego. Po jakimś czasie wraca sygnał cyfrowy. Multimedia znowu twierdzi, że wina leży po stronie mojego urządzenia.

 

Wiadomo, kontakt z nimi to czysta fikcja. Nie wiem czy nie wymusić na nich, żeby oddali z powrotem dekoder i net jak mialem czyli 60mb skoro i tak wyciąga niewiele więcej. Oczywiście obniżenie abonamentu bym chciał. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoodash

Co do prędkości internetu to miałem faktycznie taki problem. Też miałem pretensje do MM a winna była karta sieciowa (zbyt niska przepustowość - teraz mam 1 Gbit i jest OK), drugim problemem był mój router - tak samo - za mała przepustowość, chociaż "na papierze" spełniał warunki co do prędkości. Teraz po wymianie jest ok. Osiągi masz u mnie w stopce (realna prędkość pobierania oscyluje w granicach 12-14MB/s).

Co do pikselozy to mam moduł x2 i taki problem nie występuje, wszystko OK.

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiaru dokonujesz na urządzeniu podpiętym do modemu/routera kablowo czy bezprzewodowo? Zastanawiam się o jaką dokładnie kartę sieciową chodzi? Jeśli kartę wifi, to mogą mieć rację, a jeśli kartę przewodową to raczej nie, bo nie chce mi się wierzyć, że posiadasz jeszcze kartę 100Mb a nie 1Gb.

 

Co do modułu, to miałem podobnie na telewizorze Philipsa. Moduł Neotion CAS7 słabo współpracował z moim TV i na dole ekranu była ciągła pikseloza. Kiedy zorientowałem się, że moduły są nieparowane z kartami, to dokupiłem na własną rękę jakiś starszy, używany moduł Conax Smit za 40zł, przełożyłem kartę i z nim jest już w zasadzie ok. Czasami pojawią się drobne piksele, ale bardzo rzadko. Posiadam jeszcze własny, zewnętrzny dekoder na Enigma2 z wejściem na moduł i w nim ten moduł od Multimedii działa idealnie, więc ewidentnie widać tu winę po stronie TV. Jeśli chodzi o wywalanie się programów cyfrowych, to nie spotkałem się z czymś takim. Szukałeś, czy nie ma jakiegoś nowszego firmware do Twojego TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na moduł cam trzeba mieć świadomość, że dekoder (a dokładniej pisząc głowica DVB-C) siedzi w waszym TV! Moduł z kartą służy tylko do odkodowania sygnału i niczego więcej! Nawet bez modułu CAM TV wyszuka wszystkie kanały jakie są w kablu, 99% będzie zakodowana - kiedyś nie kodowali Amazing, VOD Info i coś jeszcze ale nie pamiętam. Jak jest otwarte okno na jakieś kanały to każdy będzie to odbierał.
Niektóre TV nie radzą sobie z modułami CAM, ten sam moduł na jednym TV działa wzorowo a na innym (inny model TV) już może być problem (w sumie to różne problemy: pikseloza, TV gubi wyszukane wcześniej kanały, rozwala się lista kanałowa, TV przestaje widzieć moduł CAM itp.). To nie jest wina operatora, tylko urok modułów CAM i TV.
MM tak jak kolega napisał nie paruje modułu z kartą i każdy może sobie kupić własny moduł. Jak się komuś nie podoba to bierze dekoder i koniec tematu.
Aha jeszcze jedno, to też zależy od TV, posiadając moduł CAM trzeba się przygotować do nauki wyszukiwania kanałów (tak samo jak w analogu) w swoim TV - jeżeli ktoś tego nie potrafi to lepiej niech się nauczy, wystarczy zmiana częstotliwości nadawania jakiś kanałów i niektóre TV "głupieją".

Jak masz kartę Fast Ethernet (10/100) to przy dobrych wiatrach wyciągniesz z niej jakieś 80-90Mbps, zainwestuj w Gigabit Ethernet (100/1000). Jak masz swój router to ten router musi mieć port WAN Gigabit Ethernet. Prędkości nie sprawdzaj po WiFi, bo nikt ci nie da gwarancji, że takową osiągniesz - co się dzieje w twoim eterze nie zależy od operatora.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie w temacie, ale czy taki sprzęt do małego pokoju jest wystarczający? https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-k360.bhtml#opinie PS. Mam nadzieję, że jednak MMP zmieni kanały SD na HD, co do Eleven 4 to wiem na sto procent, że prowadzone są negocjacje odnośnie dodania tego kanału :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie w temacie, ale czy taki sprzęt do małego pokoju jest wystarczający? https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-k360.bhtml#opinie PS. Mam nadzieję, że jednak MMP zmieni kanały SD na HD, co do Eleven 4 to wiem na sto procent, że prowadzone są negocjacje odnośnie dodania tego kanału :-)

oby nie dodali tego eleven 4 w SD hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie negocjacji a dodanie kanału do oferty to dwie różne sprawy.

Kanał jest z dodatkowo płatnego pakietu, więc nie chce mi się wierzyć, że go nie będzie. Nie ma się co niecierpliwić, bo tak jak pisałem wcześniej na razie nie jest jeszcze obecny w żadnej z 5 największych kablówek.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie w temacie, ale czy taki sprzęt do małego pokoju jest wystarczający? https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-k360.bhtml#opinie PS. Mam nadzieję, że jednak MMP zmieni kanały SD na HD, co do Eleven 4 to wiem na sto procent, że prowadzone są negocjacje odnośnie dodania tego kanału :-)

 

Pytasz czy ten sprzęt podany w linku wystarczy, zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Dźwięk będzie dużo lepszy niż z samego TV, usłyszysz róznicę ( chyba, że masz jakiś flagowy model telewizora z dobrymi głośnikami i subwooferem ). Jednak prawdziwego dźwięku surround 5.1 nie uzyskasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy ten sprzęt podany w linku wystarczy, zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Dźwięk będzie dużo lepszy niż z samego TV, usłyszysz róznicę ( chyba, że masz jakiś flagowy model telewizora z dobrymi głośnikami i subwooferem ). Jednak prawdziwego dźwięku surround 5.1 nie uzyskasz. 

Mam Samsunga UE49MU6442U głośniki mają 2x10w, a ten soundbar ma 130w... Proponują mi 300 lub 450w, ale do małego pokoju jakieś 5x5 metra to chyba wystarczy 130w, czy jednak za mało? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis  Mam w domu 3 telewizory Philips 2013 rok, Samsung 2017 rok, Thomson 2012 rok i nie miałem problemu z modułami CAM. Mało tego wszyscy moi znajomi których namówiłem na moduł zamiast dekodera również są zadowoleni,a mają różne telewizory. Myślę że problem może dotyczyć starszych modeli TV.

Trzeba pamiętać że stosując moduł wykorzystujemy wszystkie zalety ( i wady) telewizora który staje się normalnym TV a nie monitorem jak w przypadku dekodera.

Ja już nigdy nie wrócę do dekodera. Vod mam w Smarcie,nagrywam na dysk twardy podłączony do TV przez USB,EPG również z TV. Jeden pilot,same zalety.Posiadane przeze mnie telewizory same wyszukują nowe programy. W menu "aktualizacja programów" trzeba ustawić na TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...