Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniąc dziś do BOK pod 244 244 244 automat poinformował, że ostatnio zmiana częstotliwości kanałów cyfrowych miała miejsce w:

Konin, Brodnica, Łapy, Szubin, Wołów. Z tego wnioskuję, że tam w kwietniu miała miejsce redukcja analogu i włączenie pełnej oferty. Łapy to już niedaleko mnie, raptem około 30 km.

 

No proszę - nie dość, że w okolicy nie ma w ogóle MM (we Wrocławiu może jest) i nie posiadamy BOKu (a i sam Wołów niezbyt okablowany), to oni się tu cyfryzują, choć są ważniejsze regiony. To już chyba wiemy, dlaczego MM pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlasie już powoli przecież coś drgnęło. Pisałem, że Łapy była już redukcja analogu. A ktoś kiedyś pisał, że kiedyś podobno Augustów też miał już redukcję analogu. Nie wiem jak wygląda sytuacja w: Łomża, Bielsk Podlaski, Hajnówka, ale tam chyba redukcji jeszcze nie było. U mnie w Wysokiem Mazowieckiem tak jak wcześniej pisałem: miał być ostatecznie kwiecień, jednak termin przeniesiono na czerwiec. Do czerwca już coraz bliżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na eBok jeden konsultant napisał mi, że w Suwałkach planowana redukcja w maju i wychodzi na to, że w końcu dotrzymają terminu.

Policzyłem dokładnie ile kanałów do odstrzału, wyszło mi 20. Do zmiany częstotliwości 7. Ogólnie jest 46 kanałów analogowych, to wychodzi na to, że zostanie 26 + 4 MUX-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej użytkowników cieszy się z przeprowadzenia (niby) "cyfryzacji", która de facto wprowadza (niby) "pełną ofertę", a która u innych operatorów jest standardem od kilku lat.

Nasuwa się pytanie czy coś więcej przyniesie czy tylko tyle, co aktualnie. A może dopiero kolejny etap (niby) "cyfryzacji" przyniesie kolejne zmiany w ofercie, może dokonana redukcja została już w pełni wykorzystana i trzeba kolejnych x-lat na jej przeprowadzenie i wprowadzenie kolejnych podmianek, nowości... mydlenie oczu.

Edytowane przez Pharrell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe mieszkanie od dewelopera i wziąłem kablówkę multimedia. Chciałem kablówkę z modułem cam, niestety w moim bloku jest tylko światłowód i mam mieć usługę po siei LAN. Niestety ani deweloper, ani nikt w multimedii nie potrafi mi powiedzieć jak to wygląda od strony technicznej, jakie gniazdka powinienem przygotować. Chciałem wszystko sobie przygotować, żeby technicy multimedii nie pruli mi świeżo pomalowanej ściany, ale "NIE DA SIĘ".

 

Zamówiłem internet 120mb/s + telewizja z pakietem superbox + multiroom + usb pvr. Jaki sprzęt dostanę, jak wygląda podłączenie? Podłączam router do sieci lan doprowadzonej do mieszkania, a od routera oba TV + komputer? Jakiego dekodera mogę się spodziewać. Wybrałem opcję usb pvr, podobno można nagrywać wszystkie programy. Była też jakaś "nagrywarka sieciowa. która mogła nagrywać tylko kanały z krótkiej listy (ok 20 - 30 programów) i miała funkcę catchup i timeshift.

 

niby światłowód i nowoczesność, a jakaś ograniczona ta usługa. Wolałbym tradycyjną kablówkę z modułami CAM.

 

A co do modułów CAM, to pani powiedziała mi, że na nich nie można nic nagrywać. nie chce mi się w to wierzyć, przecież w UPC, NC+ czy CP można bez problemu nagrywać, oczywiście moduły są jednostrumienioowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesa pełno dziś wszędzie. Kolejny wywiad:

 

http://rpkom.pl/artykul/1363412.html?p=1

" Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska :

- Na koniec UPC wystąpiło do akcjonariuszy Multimediów o zmianę warunków umowy pierwotnie uzgodnionych, a myśmy się nie zgodzili. I taka jest cała prawda i cała tajemnica. "

 

.... czyli chodziło o forsę i te mityczne "3 miliardy PLN", które niby UPC miało zapłacić za transakcję, bo taką kwotę podawały media jesienią 2016 roku.

Ale tak naprawdę ile dla UPC jest warty ten interes to wyszło dopiero potem w ostatecznych negocjacjach. A tego nigdy się nie dowiemy.  :wink: 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużam z umowę z Multimedia i kolejny raz w warunkach do akceptacji mam co innego niż to co zostało ustalone podczas rozmowy. Niby to zaakceptowałem ale od razu składam reklamację albo nie przedłużam umowy. Też spotykała Was taka sytuacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe mieszkanie od dewelopera i wziąłem kablówkę multimedia. Chciałem kablówkę z modułem cam, niestety w moim bloku jest tylko światłowód i mam mieć usługę po siei LAN. Niestety ani deweloper, ani nikt w multimedii nie potrafi mi powiedzieć jak to wygląda od strony technicznej, jakie gniazdka powinienem przygotować. Chciałem wszystko sobie przygotować, żeby technicy multimedii nie pruli mi świeżo pomalowanej ściany, ale "NIE DA SIĘ".

 

Zamówiłem internet 120mb/s + telewizja z pakietem superbox + multiroom + usb pvr. Jaki sprzęt dostanę, jak wygląda podłączenie? Podłączam router do sieci lan doprowadzonej do mieszkania, a od routera oba TV + komputer? Jakiego dekodera mogę się spodziewać. Wybrałem opcję usb pvr, podobno można nagrywać wszystkie programy. Była też jakaś "nagrywarka sieciowa. która mogła nagrywać tylko kanały z krótkiej listy (ok 20 - 30 programów) i miała funkcę catchup i timeshift.

 

niby światłowód i nowoczesność, a jakaś ograniczona ta usługa. Wolałbym tradycyjną kablówkę z modułami CAM.

 

A co do modułów CAM, to pani powiedziała mi, że na nich nie można nic nagrywać. nie chce mi się w to wierzyć, przecież w UPC, NC+ czy CP można bez problemu nagrywać, oczywiście moduły są jednostrumienioowe.

Sieć w budynku buduje developer więc z nim musisz uzgodnić gdzie będzie wejście sygnału , tam pewnie założą Ci konventer optyczno-elektryczny lub ONU (taki modem po świetle z WiFi), dalej do urządzeń - dekoderów podłączenie przez ETH . Net jeśli masz kompa stacjonarnego i chcesz przez ETH podłączyć to też z tego punktu. Dekoder to chyba raczej IPS3000 bo taki dają do IPTV. Jeśli chodzi o CAM i masz w TV opcje PVR to bez problemu można nagrywać, oczywiście warunek sieć RF w mieszkaniu, a nie optyczno-elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób działa taka konwersja? Kanały iptv nie są nadawane rozsiewczo na różnych częstotliwościach tylko strumieniowo leci jedynie taki kanał, który w danej chwili oglądamy/nagrywamy. Zatem taka konwersja raczej nie jest do DVB-C. W takim razie do czego jest ta konwersja? Odwrotna konwersja tzn. DVB-C do iptv jest jak najbardziej możliwa.

 

PS. Hehe, spotykamy się na kolejnym forum :)

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o ile wczesniej trzeba zlożyc wypowiedzenie z niektorych pakietow programow np. HBO, Cinemaxy 1i 2 , i Canal + oraz filmy HD bo mi sie kończą 31 maja i  czy mozna to zrobic telefonicznie a jezeli tak na jaki numer telefonu.A jezeli listem jest konieczne to na jaki adres. Bardzo was prosze o pomoc.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...