Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie to znowu ja! Jako, że jestem abonentem MM-Południe, jestem pozbawiony vod, oraz nagrywania (mimo,że jest taka opcja na pilocie i początkowo mi o niej wspominano), ostatnio przeglądając stacje telewizyjne, odkryłem możliwość aplikacji (TVP Stream chyba, czy jakoś tak). Mam pytanie jak to uruchomić i czy coś do tego potrzeba? (Mój dekoder jest z ADB, a model to chyba 3831-CD.

To, że jesteś z MM-Południer to nie znaczy, że jesteś pozbawiony nagrywania ADB 3831CD nie ma dysku, USB niestety nie działają w MM :( a jak odkryłeś TVP Stream ?

PS. Możesz zdradzić z jakiego konkretnego miasta jesteś ?

 

Odkryłem poprzez, wciśnięcie ok i chyba strzałki w prawo na TVP Seriale, oraz na TVP Regionalna.

Jestem z Jasła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po migracji z DTV na NDTV utracilem dostep do VoD, tez wyskakiwal błąd. Jednak konsultantka mnie o tym nie uprzedzila. Zadzwonilem i mowie ze wyskakuje mi błąd nie pamiętam jaki to był błąd, a oni ze jak chcę to mi VoD aktywują. Może być tutaj podobna sytuacja. Najlepiej zadzwonić i wszystko się wyjasni. Aktywacja w przeciągu 24 godzin za darmo, bez zadnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem ostrzec przed naciągaczami z "Polska Telefonia Stacjonarna" numer telefonu 717739810: http://forum.thecompany.pl/pogaduszki/o ... tml#p29866 Babka wyraźnie powiedziała mojej mamie, że dzwoni z Multimedi. Wciskali obniżenie abonamentu za telefon. Prosiła o podanie danych pesel itp. w cele weryfikacji- co oczywiście jest dziwne, ponieważ wszelkie dane mają u siebie na komputerze, gdy zwróciło się na to uwagę, babka natychmiast odłożyła słuchawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już oficjalne info o modułach CAM na stronie Multimedia http://www.multimedia.pl/modul_CAM

Jest też info w sprawie promocji modułów CAM nA 12 I 24 miesiące: http://www.multimedia.pl/object.php/act ... c84565e537

http://www.multimedia.pl/object.php/act ... dc0e25c530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.Na stronach MM jest promocja z modułami CAM na 12 i 24 miesiące a u mnie w BOK-u chcą podpisać :pakiet głowny na 18 miesięcy,pakiety dodatkowe/np.HD,HBO itp/ na 12. Ile to potem trzeba pamiętać żeby jedno odnowić po 18 drugie po 12 miesiącach.Czyżby lokalne biura były niezależne od centrali ? Na dodatek multiroom kosztuje 15 zł, a u nas sprzedają po 9zł.Niby promocja ale nikt nie wie jak długo.Dekoderów PVR nie ma i nikt nie wie kiedy będą.Nawet na stronach MM i ofertach pakietowych słowem nie ma o PVR.Reasumując trzeba mieć szczęście aby podpisać umowę akurat z taką promocją jaką potrzebujemy no i mieszkać w odpowiedniej lokalizacji.Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może o co chodzi z tym HBO OD, które pojawiło się w VOD?

Jest przy tym niby kłódka, ale mogę tam wejść i przy wszystkich pozycjach jest 0zł.

Ja nie mam wykupionego pakietu HBO, więc przezornie nie próbowałem uruchamiać

żadnej z tych pozycji, żeby mi wtedy przypadkiem jakiegoś pakietu nie aktywowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO OD to dodatkowo płatny serwis VOD(11,39 zł) dla posiadaczy pakietu HBO. Zawiera on wybrane filmy i seriale emitowane na antenach HBO. " Cena 0 zł za każdą pozycję w HBO OD jest oczywiście tylko dla abonentów HBO. Abonenci nie posiadający tego pakietu w żaden sposób nie mogą skorzystać z tych pozycji.Dlatego "przypadkiem" tego pakietu nie da się aktywować z poziomu pilota. Wyświetli się komunikat o konieczności wykupienia pakietu HBO przy kontakcie telefonicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z długiej podróży, tęskniliście? ;)

 

Widzę, że przez ten czas Multimedia zdołała udostępnić moduły CAM i zaistnieć na Facebook'u. Akurat to mnie nie interesuje. Interesuje mnie, kiedy wreszcie będę miał dostęp do "Stars TV HD" i innych kanałów HD z ubiegłorocznej, sierpniowej aktualizacji? Chyba czas napisać poważną skargę do UOKiK. Inaczej minie rok i niewiele sprawa ruszy z miejsca. A poza tym, ok.

 

W MM dostępne są nowe PVRy 3831CDX :) Wyglądają identycznie jak 3831CD ale mają dysk 500gb :)

O, to muszę skombinować sobie jeden egzemplarz. Dzięki za info.

 

BTW, miałem ostatnio okazję i dostęp do wielu kanałów telewizji Azjatyckiej (japońskiej, koreańskiej, chińskiej itp.). I powiem szczerze, że już tęsknie do tokijskiej kablówki kumpla (J:Com). Jakość merytoryczna ich programów jest co prawda żenująca, sporo gorsza niż na Polsacie i TVN (o TVP nawet nie mówię - to wyższa liga). Mimo to, uwielbiam ich specyfikę. Ale jakość techniczna to przepaść. Wiele różnorodnych (w tym muzycznych kanałów) i prawie wszystkie w HD, bitrate i dźwiękiem którym może zazdrościć nasz Canal+. Wiele występów na żywo ze studia czy emisja koncertów. Niestety, tam też mnóstwo programów rozrywkowych na kanałach muzycznych. Często dużo głupszych niż te z MTV Polska. Najbardziej tęsknie za Animax'em HD i w ogóle wszędobylskimi anime, nawet tych z publicznej japońskiej NHK. Oprócz seriali animowanych, telewizje japońskie czy koreańskie są dużo bardziej zróżnicowane tematycznie. Oczywiście tam też podąża wszystko w stronę USA, ale ja bez problemu znalazłem w tamtejszej TV produkcje z Ameryki Południowej, Europy, czy innych krajów azjatyckich. Na ich tle w Polsce panuje "monotematyzm".

 

No dobrze, ale jakie są wady? Najpoważniejszą wadą są koszta (mówię o sytuacji w Japonii, bo ją najlepiej poznałem, ale w takiej Korei z tego co słyszałem jest podobnie). W Japonii wszystko kosztuje, brak europejskiego socjału. Mój znajomy za zestaw ok. 80 kanałów płacił kablówce (J:Com) ok 170zł - a to wcale nie była pełna opcja. Podobno full z bajerami (usługami typu HBO Go i internetem) kosztuje ok. 300zł. Dodatkowo trzeba płacić podobną do naszej opłatę na rzecz telewizji publicznej. Płaci każde gospodarstwo domowe, które posiada co najmniej 1 telewizor i odbiera NHK. Roczna opłata to ok. 400zł-450zł, dla tych co odbierają NHK tylko naziemnie (ISDB-T). Jest jeszcze roczna opłata w wysokości 715zł-835zł, dla tych co chcą obierać NHK drogą satelitarną czy kablową (nie mam pojęcia czy to tyczy się też IPTV, smartfonów, tabletów, laptopów i generalnie telewizji odbieranej przez internet - muszę doczytać). Różnice opłat wynikają od sposobu i terminu płatności (podobno najlepiej zapłacić kartą kredytową na początku roku), a co najważniejsze od sposobu odbierania kanału NHK - posiadacze talerzy i kabli mają zatem gorzej. Oczywiście są zwolnienia dla najbiedniejszych - niestety nie znam progu dochodu. Są też zniżki dla mieszkańców Okinawy, studentów i pracowników biurowych itp. Oczywiście nie ma kar za niepłacenie, więc można się wymigiwać tak jak u nas. Ale nie płaci góra 1 mln osób, więc to nie jest taki dotkliwy problem jak u nas. :P Podobno prowadzone są debaty, jak ten system uprościć i wprowadzić kary za niepłacenie - najprawdopodobniej od przyszłego roku mają nastąpić jakieś zmiany.

 

Telewizja naziemna w standardzie ISDB-T to tylko kilka niekodowanych kanałów (HD nie zauważyłem). Sporo mniej niż w Polskim DVB-T. I mają uciążliwe, częstsze niż u nas, przerwy na reklamy (półgodzinny serial, ma często 2 przerwy na reklamy). Dodatkowo, podczas programów na niektórych kanałach pojawiają się reklamy tekstowe i wyskakujące banery z reklamą (głównie w porannej TV). Oczywiście do tego dochodzi lokowanie produktu w serialach, podobne do naszego. Czyli niekodowana i naziemna TV to masakra, jeśli dodatkowo weźmiemy niższy od naszego poziom merytoryczny (coś w guście programów lecących na MTV Polska). W płatnej reklam praktycznie nie ma poza kilkoma wyjątkami, ale ta jest droga i ludziom brakuje czasu. Dlatego nie dziwi większa popularność kin i płyt DVB/BD niż u nas.

 

Zapomniałbym jeszcze o istotnej informacji na temat płatnej TV. Oprócz abonamentu, jest w niej niestety wszędobylskie PPV. Tzn. nie na wszystkich kanałach - ale nie dotyczy to tylko sportu. Np. Animax TV ma bloki z emisją programów PPV o określonej porze. Dotyczy to głównie nowych produkcji i premier, głównie w nocy. Podczas takiego programu pojawia się plansza w rodzaju "Aby oglądać, wykup PPV kartą". Oczywiście nie są to duże kwoty (ok. 25zł), a po jakimś czasie od premiery leci to normalnie już bez PPV.

 

Dla mnie to tylko drobne wady, i mimo wszystko wolałbym japońską kablówkę od polskiej. Kanały tematyczne, poza tymi ogólnymi są lepszej jakości technicznej, bardziej różnorodne tematycznie i nieco mniejszą liczbą powtórek. Mnie osobiście ich specyfika bardzo odpowiada (szczególnie wspomniane anime).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Matko i córko w Darłowie w najdroższym pakiecie wprowadzają 2 "nowe" kanały HD zwą się one obecnie: TVP 1 HD test i TVP 2 HD test :D no to już będzie razem 10 kanałów HD w Max BOX za 69 zł :) To jeszcze "tylko"18 sztuk HD plus 20 brakujących SD i będzie jak w cywilizowanych miastach czyli 28 sztuk HD w podstawowym MaxBOx.

 

Może kiedyś Darłowiacy doczekają się Polsatu w HD , Polsatów Sport w HD oraz HBO i C+ w HD w Multimedii. Mnie już nie będzie to dotyczyło. Po roku walki o pełną ofertę w Darłowie nie wytrzymałem i zmieniam operatora troszkę za późno Multimedia się budzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...