Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie może być tak, że na niektórych telewizorach będą kanały przełączały się wolniej aniżeli przy pomocy dekodera. Wszystko podobno zależy od tego jak wydajny siedzi w telewizorze procesor, więc nie napalajcie się tak wszyscy za od razu na poczatku na te moduły. Jeden telewizor może obslugiwac gorzej a drugi lepiej moduł CAM. Druga sprawa to taka, że mając moduł CAM będziemy pozbawieni funkcji interaktywnych a więc np. VoD, głosowania w ankietach, konkursach, zamiawiania sobie np. PPV z pilota, gdyż będziemy pozbawieni kanału zwrotnego. No ale każdy będzie miał wybór czy chce mieć zajmujący mu miejsce dekoder i dwa piloty, czy też moduł CAM i dla wygody jeden pilot. Trzecia sprawa to ciekawe jak to będzie? Czy z modułów będą mogli skorzystać tylko nowi klienci którzy podpisują z nimi umowę czy tez i obecni? A jeśli tak to kiedy będzie można, czy przy przedluzaniu umowy czy tez w każdej chwili? Jest jeszcze dużo niewiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie może być tak, że na niektórych telewizorach będą kanały przełączały się wolniej aniżeli przy pomocy dekodera. Wszystko podobno zależy od tego jak wydajny siedzi w telewizorze procesor. Druga sprawa to taka, że mając moduł CAM będziemy pozbawieni funkcji interaktywnych a więc np. VoD, głosowania w ankietach, konkursach, zamiawiania sobie np. PPV z pilota, gdyż będziemy pozbawieni kanału zwrotnego. No ale każdy będzie miał wybór czy chce mieć zajmujący mu miejsce dekoder i dwa piloty, czy też moduł CAM i dla wygody jeden pilot.

Obawiam się, że niektóre TV mają więcej problemów np nie czytają NITa, nie układaja kanałów wg. LCN itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak to działa i wiem na 100%, że będą tacy u których moduł będzie działał fatalnie. Trzeba mieć świadomość że to nie wina modułu tylko jak napisał mirolop słabiutkiego procesora w TV. Przed przejściem wyszukajcie sobie kanały i testujcie jak u was się przełączają kanały, jak działa EPG itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma moduł od UPC i na telewizorze Panasonic 39E6E działa b.dobrze.Z kolei na niektórych modelach Philipsa działa fatalnie i co niektórzy w UPC powrócili do dekoderów.Może to jest tak ,że jak programy DVB T przełączają się dobrze i można je konfigurować to i na module CAM będzie też dobrze.Ale głowy bym nie dał. :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma moduł od UPC i na telewizorze Panasonic 39E6E działa b.dobrze.Z kolei na niektórych modelach Philipsa działa fatalnie i co niektórzy w UPC powrócili do dekoderów.Może to jest tak ,że jak programy DVB T przełączają się dobrze i można je konfigurować to i na module CAM będzie też dobrze.Ale głowy bym nie dał. :szukaj:

Sprawdzałem na Philipsie (nie moim) i jest tragedia, z EPG w GUIDE pokazuje 8 pozycji, aby wogóle załapał jakiekolwiek EPG to trzeba zrobic wyszukiwanie które długo trwa... Philips to niech lepiej weźmie się za żarówki i AGD a nie telewizory :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma moduł od UPC i na telewizorze Panasonic 39E6E działa b.dobrze.Z kolei na niektórych modelach Philipsa działa fatalnie i co niektórzy w UPC powrócili do dekoderów.Może to jest tak ,że jak programy DVB T przełączają się dobrze i można je konfigurować to i na module CAM będzie też dobrze.Ale głowy bym nie dał. :szukaj:

Sprawdzałem na Philipsie (nie moim) i jest tragedia, z EPG w GUIDE pokazuje 8 pozycji, aby wogóle załapał jakiekolwiek EPG to trzeba zrobic wyszukiwanie które długo trwa... Philips to niech lepiej weźmie się za żarówki i AGD a nie telewizory :roll:

Wiele modeli Philipsa/Sharpa (szczególnie te z czarną grafiką ekranową i białymi napisami) to w ogóle jest nieporozumienie, programowanie cyfrowe pełne można w nich włączyć i na dwie godziny wyjść z domu zanim skończy się cała procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie dekoder nie przeszkadza ale jak cena będzie atrakcyjna i na moim Soniaszu wszystko będzie ok to chętnie łyknę.

Jak podpowiadał kolega @Michaelis, możesz już sprawdzić jak to bedzie działało przed włożeniem CAMa :wink:

 

W jaki sposób to przetestować? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neuron chcesz na cam-a przejść a nie wiesz jak wyszukać kanały w TV? :D Normalnie z kabla podpiętego bezpośrednio pod TV dajesz wyszukiwanie kanałów cyfrowych (ma szukać z kabla a nie naziemne) i tyle, ustawiasz wszystko na auto i leci. Odkodowane będziesz miał TVP1, TVP2 i coś tam jeszcze, GUIDE działa normalnie - praktycznie wszystko możesz przetestować bez modułu cam i karty, włącznie z nagrywaniem jeśli twoj tv ma taką opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modułu CAM- mam go od kilku lat(były Stream). Na plazmie Panasonica działa to bardzo przyzwoicie.Od momentu przyciśniecia przycisku na pilocie do pełnej zmainy programu nieco ponad 3 sekundy,w przypadku przełączania pomiędzy dwoma kanałami jeszcze szybciej. Kwestia przyzwyczajenia. W życiu nie wróciłbym do dekodera-moduł CAM to jedyna dobra rzecz w tej kablówce,która mnie jeszcze w niej trzyma. Ale dla mnie liczy się przede wszystkim wygoda,jak ktoś lubi jakies usługi dodatkowe to pewnie mu się to nie spodoba. Największa zaleta-to możliwość ułożenia kanałów w takiej kolejności,w jakiej się chce.No i jeden pilot. Według mnie minimlanie lepsza jakość obrazu-eliminowane są wszelkie "wpływy" przesyłu przez kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam kablówkę analogowa i cyfrowa umowa kończy się z końcem maja lecz nie wysłałem pisma z wypowiedzeniem umowy(mój błąd). Po rozmowie z konsultantką zaproponowała mi umowę na 12 miesięcy za 76 +15 za multiroom. Teraz mam pytanie odnośnie multiroom na jakiej zasadzie działa ten ich multiroom czy trzeba jakiś dodatkowy osprzęt od nich czy wystarcza te ich dekodery i czy te dekodery muszą być ze sobą połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...