Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się dołączyć do pytania - to samo mam rozumieć jest z CAMem, w sensie sygnał jest rozdwojony i leci do dwóch TV (do jednego przez dekoder, z którego potem np. HDMI do TV, a do drugiego - tego z włożonym CAMem - bezpośrednio w TV). Pytanie techniczne - czy kabel koncentryczny, który wychodzi z dekodera (wchodzi jedne, wychodzi inny + hdmi) można podłączyć do tego drugiego TV (z CAMem)? W sensie czy trzeba w ogóle robić jakieś rozgałęzienie? Do tej pory miałem właśnie tego wychodzącego z dekodera koncentryka podpiętego do innego TV (czyli na jednym miałem tv cyfrową, na drugim analogową), więc kabel mam pociągnięty, i wolałbym po prostu podpiąć ten istniejący kabel do nowego TV z CAMem. Czy ów "przejście" przez dekoder nic nie zmienia?

A jeśli trzeba zrobić rozgałęzienie przed dekoderem, to czy mogę sobie taki rozdzielnik sam zamontować? Chodzi o to, że nie chcę czekać na jakichś techników, którzy kabel puszczą potem byle jak; chciałbym tylko zamówić usługę multiroom, podpisać stosowny kwitek, otrzymać CAMa, włożyć go do TV, podpiąć kabel (ten który wychodzi z dekodera, albo zamontować rozdzielnik) i mieć dwa TV. Ktoś się orientuje, czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście nic nie zmienia, jeśli na kablu masz pełna ofertę TV to nie ważne jak on leci i przez co, czy przez rozgałęzienie, czy po dekoderze, ważne żeby np nie był podłączony do wyjścia radiowego w gniazdku. To jest system jednokierunkowy więc jak masz dobry sygnał na kablu to działa bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie chcę czekać na jakichś techników, którzy kabel puszczą potem byle jak; chciałbym tylko zamówić usługę multiroom, podpisać stosowny kwitek, otrzymać CAMa, włożyć go do TV, podpiąć kabel (ten który wychodzi z dekodera, albo zamontować rozdzielnik) i mieć dwa TV. Ktoś się orientuje, czy tak można?

Na infolinii mówią, że nie będzie można mieć w jednym pokoju dekodera a w drugim modułu CAM (mowa o obszarze że tak powiem naszym, czyli tam gdzie dotychczas były dekodery ADB z kanałem zwrotnym). Jeśli ktoś weźmie moduł CAM i do tego multiroom to dostanie dwa moduły CAM. Z czasem może się to zmieni. W Stream podobno tak można bo, tam montują dekodery Conax. Przypuszczam że jak wprowadzą te nowe dekodery bez kanału zwrotnego to wtedy u nas też będzie można mieć w jednym pokoju dekoder a w drugim CAM.

 

MM wraca na giełdę: http://media2.pl/telekomunikacja/111266 ... ldzie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM który mam po znajomości do poniedziałku, działa wlasnie tez pod CONAX. Kanały przelaczaja się wolniej, mniej stabilnie, czasami pojawia się komunikat o błędzie albo ze sygnal jest zakodowany, pomaga wtedy przelaczanie miedzy kanalami. Po dwóch dniach używania musze stwierdzić ze raczej niezdecyduje się na moduł CAM, dekoder mi w sumie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX Pisałem wcześniej w poscie jak tez i inni ze to nie zależy od modułu tylko od tego jaki procesor siedzi w TV, im lepszy mocniejszy procesor, im więcej rdzeni tym lepiej, a jaki mam TV to chyba widać pod każdym moim postem. Posiadam Samsung UE32ES5500 a to jest model z 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem telewizorowi szukanie kanałow DVB C i czapa.Znalazł tylko analogowe.Dopiero po przełączeniu na NIEMCY i kablówka"inne" znalazł 180 programów DVB C i 52 analogowe.Po wybraniu"ulubionych" i poukładaniu w takiej kolejności jak mam w dekoderze jestem przygotowany do włożenia modułu CAM.Działa Guide jak i INFO.Szybkośc przełączania jest identyczna jak kanałów DVB T/około2-3 sekundy/.Listę ulubionych wywołuję jednym klawiszem pilota i "różą wiatrów" wybieram żądany program.Wykryłem że aMazing i TVP1 oraz TVP2 są odkodowane.Reszta niestety czeka na moduł CAM.Telewizor to model z 2013 roku Philips 42PFL5008H. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX Chodzilo mi o to ze jak już siedzi modul CAM i przelaczam szybko kolejne kanaly to pojawia się komunikat ze kanal zakodowany albo komunikat ze blad, pomaga cofniecie się o jeden kanal do tylu albo do przodu i powrot do pozycji czyli np. z 111 przelaczam na 112 i wyskakuje mi blad, powrot do 111 i znowu wybranie 112 pomaga. Chyba ze jak będę wolniej przelaczal co 20 sekund kanaly to wtedy rzadko komunikat o bledzie wywala. Wszystko będziesz wiedział dopiero jak to będzie chodzilo jak już modul wlozysz do TV, na razie to ze bez modulu przelaczanie trwa 2-3 sekundy o niczym jeszcze nie swiadczy. Niektóre TV tak maja ze dopiero pomaga ustawienie na inny kraj i dopiero znajduje. Np. sasiadka ma Toshiba i dopiero tez zmiana na inny kraj pomoglo w znalezieniu kanalow DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki moduł nie ma czasem wbudowanego jakiegoś procesora? I jak wygląda kompatybilnością modułów? Chyba z niektórymi modelami TV może być problem?

Mój 6 letni LCD Philips 32PFL5403D/12 raczej sobie nie poradzi. Ma nawet stary tuner DVB-T MPEG-2. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem telewizorowi szukanie kanałow DVB C i czapa.Znalazł tylko analogowe.Dopiero po przełączeniu na NIEMCY i kablówka"inne" znalazł 180 programów DVB C i 52 analogowe.

Tego typu tricki często pomagają w wielu modelach telewizorów sprzed kilku lat (szczególnie w LG), czasem jak po wyborze Niemiec nie pojawi się nam strojenie kablowe cyfrowe (DVB-C) warto jeszcze sprawdzić Finlandię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.A mój TV jest z roku 2013 i nie "widzi" Polski dla DVB C. Ale to Philips to nic dziwnego.Procesor jednordzeniowy,SMART muli ale za to obraz....miodzio !

Wbudowany subwoofer też daje czadowy dżwięk. Ale się zapędziłem !!! To forum o Multimedii.Przepraszam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.A mój TV jest z roku 2013 i nie "widzi" Polski dla DVB C. Ale to Philips to nic dziwnego.Procesor jednordzeniowy,SMART muli ale za to obraz....miodzio !

Wbudowany subwoofer też daje czadowy dżwięk. Ale się zapędziłem !!! To forum o Multimedii.Przepraszam. :smile:

 

Mając Philipsa raczej nie zdecydowałbym się na moduł. Dekoder działa szybciej i sprawniej. Niestety oprogramowanie Philipsa to od lat jego pięta Achillesa.

Ale dźwięk w tych tv jest na dobrym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dostępności modułu CAM w Szczecinie to jeszcze jest cisza. Pani z BOKU-u jednego jak i drugiego jedynie słyszała, że mają wprowadzić. Nie zna jednak czasu ani warunków wprowadzenia oferty. Jedno co pewne, to ponoć bez problemów będzie można dokonać zmiany dekodera na moduł. Oczywiście o ile będzie na stanie w magazynie.

 

A teraz z innej beczki.

W piątek przedłużyłem umowę z MM na kolejny rok. Do biura podszedłem nawet z przygotowanym pismem wypowiadającym umowę. Cel był jedyny. Zbić konkretnie cenę za usługę. Płaciłem za Maxa wraz z HD + C+Platinum + HBO HD + net 30 mb wraz z multisaverem = Dekoder PVR 241 zł.

Uprzedzam pytania. Cena wynikała z mojej winy i przeoczenia. Po pewnym czasie nie mogłem skorygować błędu z uwagi na kary.

Efekt ...

 

DTV MaxBox + PVR wraz z C+Platinum + HBO HD + 60mb neta = 168 zł.

 

Według mnie oferta przyzwoita. Nie zwala z nóg ale nie przynosi ujmy. W bloku u mnie nie ma dużego wyboru. MM bądź Sat Mont Service. Odnośnie SAT to też nie kalkulowało. Necik z innego dostępnego dostawcy w połączeniu z ofertą SAT wychodził nawet drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy moduł jako sam moduł będzie dekodował kanały,czy też pojawi się dodatkowo jakaś karta kodowa. Kolejna kwestia-na jakim kanale moduł ( z kartą lub bez) łapał by uprawnienia odbioru ? Przypominam że w takiej konfiguracji będziemy pozbawieni kanału zwrotnego,który załatwiał sprawę uprawnień.

No i co z dekoderami "niezależnymi" . Który sprzęt obecny na rynku poradzi sobie z systemem Latens ? . Oczywiście dekoder wchodzi w grę tylko wtedy,gdy nasz telewizor nie do końca będzie sobie radził z modułem oraz nie będzie wyszukiwał kanałów w DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moduł wkłada się kartę, uprawnienia wysyła MM, technik mówił mi, że moduł i karta są w ich systemach jakoś ze sobą połączone.

Jakimi dekoderami niezależnymi? Kodowanie Latensa MM stosuje przy dekoderach ADB z kanałem zwrotnym, tam masz VOD i nic się tutaj nie zmieni. MM ma teraz dwa systemy kodowania, Latens i Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takimi dekoderami niezależnymi czyli od innych producentów. Np. jak UPC wypuściła moduł CI to pojawił się min. dekoder GLOBO(model HD XC 2) z oprogramowaniem dedykowanym dla tej sieci (akurat UPC stosuje system Nagravision). Natomiast jeśli w grę wchodził by Conax,to większość tunerów bez problemu radzi sobie z tym systemem. W tym tunery wspomnianego GLOBO. Więc aplikacje dla Multimedii były by kwestią czasu.Jednak kodowanie w Conaxie jest dostępne tylko dla abonentów byłego Stream. Pozostali abonenci muszą się "raczyć" systemem Latens. Więc wątpliwą sprawą jest aby Multimedia udostępniła kodowanie w Conax w całej sieci. I tak system Latens na razie blokuje rozwój softweru u innych producentów sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...