Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak dokładnie wygląda umowa między operatorem a kablówką. Ale w moim mniemaniu powinien być dwuletni okres negocjacji/zmiany cen. Wtedy kablówka może się zabezpieczyć przed zmianą oferty.

A tak: kto wie czy za pół roku MM nie wycofa Discovery, Eurosportu, nSportu, National Geographic itp. Oczywiście wstawi nam za to inne kanały: np. zamiast Eurosportu Lech TV albo Family Sport, zamiast Nat Geo TVR.

I kto mi powie, że to jest taka sama oferta jak w momencie podpisywania umowy.

 

Jak nic powinna być możliwość zerwania umowy, ewentualnie zaakceptowanie wyższej ceny. A tak jesteśmy w sytuacji bez wyjścia - zerwać umowy nie możemy, nie możemy też oglądać tego na co się zdecydowaliśmy w momencie podpisania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w przyszłym tyg. zajdę do swojego prawnika, przedstawię umowy i wyda wyrok, czy umowa jest zgodna z obowiązującym prawem czy też nie. Jeśli nie to poinformuję i nie popuszczę im.

 

@czarekcw:

Czyli mówisz, że byłbyś zadowolony z podniesienia cen pakietów, gdyby paczka BBC została? Zakładasz też, że inni by byli? Bo powodem jej usunięcia jest fakt, że ich nadawca zarządał zapewne podwyżki. Dla mnie to rozsądne rozwiązanie.

Ale tu teraz gdybasz, nie masz informacji czemu zostały te kanały usunięte. Nie opieraj się na domysłach a na faktach. A faktem jest na razie to, że w bezczelny sposób ukradli nam BBC i zastąpili [beep]em, który nie rekompensuje mi utraty brytyjskich programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sony87:

Sorry, ale telewizja internetowa to jednak coś innego niż kabel i satelita. A paczka FilmBOX w większości kablówek i platform kosztuje ok. 10-15zł. Chyba tylko w Vectrze jest tańsza (8,50zł). W Multimedii cena 5,99zł (a było drożej) wynika z faktu, że rozbito ją na części do innych pakietów, a część kanałów stanowi ofertę w tych podstawowych (np. FilmBOX Family). W CP kanały FilmBOX są częścią de facto podstawowych (droższych) pakietów i zastępują im brak własnych filmowych kanałów premium - robią za odpowiedniki Canal+ z NC+.

 

@_Kaczy:

Negocjować warunki kolejnej umowy (a raczej jej przedłużenia), to mogą przecież przez cały okres trwania obecnej. Inna sprawa, że zostawiają to zazwyczaj pod koniec tego okresu. Ale przecież nie można nikogo zmusić do rozpoczęcia negocjacji w określonym czasie, bo firma (kablówka) ma prawo odmówić dalszej współpracy. :P Z drugiej strony, skąd firma udostępniająca kanał ma 2 lata wcześniej wiedzieć, czy nie będzie musiała podnieść ceny, gdyż biznes w ostatniej chwili przestanie im się opłacać? Demonizujesz Multimedię, a przecież takie zapisy o kanałach niegwarantowanych mają już prawie wszyscy operatorzy płatnej TV. Nie musisz podpisywać umowy jak ci nie pasuje. A takie zmiany nam nie grożą, bo większości nadawców zależy by być w ofercie Multimedii. Na pewno będą chcieli się dogadać, przed podjęciem drastycznych kroków. ;) I co Multimedii da, ta akceptacja o podwyżki? Część klientów wykorzysta fakt i ucieknie do konkurencji, bo akurat spodoba im się jakaś inna oferta. Uciekną i już pewnie nigdy nie wrócą. Słaby deal. :P Lepiej odpuścić i dać klientom coś w zamian. O zerwaniu umowy, nie ma mowy - to nie z winy kablówki nastąpiła zmiana kanałów. A przypominam, że nie można nikogo zmusić do przyjęcia nowych stawek rozliczeniowych. Więc, tak naprawdę podpisując z jakimkolwiek dostawcą TV umowę, kupujemy dostęp do jego puli kanałów, a nie do konkretnych kanałów - do tego to zmierza.

 

@czarekcw:

Tak się składa, że mam info od osób powiązanych (także branżowych plotek ;)). One potwierdzają, że poszło o pieniądze. :P Podobno chcieli też BBC HD w podstawowych pakietach, co na pewno wiązałoby się z podwyżką ich cen przynajmniej o 1,50zł - tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czyjej winy są wycofane kanały BBC? Z winy użytkowników?

Dlaczego mam płacić za kablówkę tyle samo jeśli nie otrzymuję tego samego na co podpisałem umowę.

No nic - muszę się jeszcze rok przemęczyć z MM i dogadać wspólnotę z Sat Mont Service, żeby przyszli do mojego bloku. Już kiedyś z prezesem SMS rozmawiałem o tym i oni chętnie przyjdą na nasze osiedle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drako_san

Ja nie napisałem,że Eurosport ma kosztować 3zł.Ja napisałem np.3zł.A to różnica.Nie znam cen jakie pobiera MM za konkretny program lub pakiet.Moją intencją był interes klientów,którzy kupują pakiet np.Superbox a oglądają np.TVP2,TVP KULTURA i Planete+.A płacą za 75 programów.Gdyby była sprzedaż poszczególnych kanałów,każdy by kupił to co ogląda i na co go stać.Nie wątpię że część klientów nabędzie full pakiet za np.150zł/miesięcznie,ale będą tacy co oprócz DVB T chcą mieć jeszcze tylko PLANETE+ i Ale Kino HD.I co ? Kupują pakiet podstawowy za np.30zł + 2 kanały za np.10zł.I są zadowoleni.I o to chodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Kaczy:

Z winy nadawcy kanałów, bo zarządał podwyżki (a nie którejkolwiek ze stron umowy, przecież masz w niej zapis z odpowiednim zastrzeżeniem :P). Przecież niedawno podobna sytuacja była w Vectrze z wy[beep]em paczki MTV, a wcześniej z paczką tematyczną od Canal+. W NC+też wkrótce może dojść do takiej sytacji również z MTV. Myślisz, że nikt inny nie wywala tak kanałów?

 

@zerojedynkaX:

I co, dla takich osób, sępiących na tv, mają mi rujnować ceny pakietów i mam płacić 200zł zamiast 160zł? W życiu! Nie zgadzam się. A ty jak myślisz, że będzie taniej, to jesteś w błędzie. Podwyższą ceny i zabulimy w konsekwencji więcej za to samo (a raczej dostaniemy mniej - w końcu biznes musi się opłacać). W pakiecie zawsze taniej niż osobno. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarekcw:

Tak się składa, że mam info od osób powiązanych (także branżowych plotek ;)). One potwierdzają, że poszło o pieniądze. :P Podobno chcieli też BBC HD w podstawowych pakietach, co na pewno wiązałoby się z podwyżką ich cen przynajmniej o 1,50zł - tak słyszałem.

Cóż! Za troska o abonentów. Nie znam żadnego operatora, który z taką troską rozpłakałby się nad moimi pieniędzmi :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie jestem zadowolony ze zmian (już pisałem), ale czy Wy nie czytacie co podpisujecie. Regulaminy, cenniki - wszystko jest tam napisane. A teraz wielkie larum. Nie zakładam, żeby taka wielka firma jak MM miała takie zapisy regulaminowe o gwarantowanych ilościach programów nieskonsultowane z armią prawników. Więc nie przypuszczam, żeby skargi do UOKiKu coś zaradziły.

 

A czy zniknie BBC z innych kablówek, to zależy pewnie od czasu zakończenia obecnie obowiązujących umów między nadawcą BBC a innymi kablówkami. Zakładam, że kablówki, które maja w swojej ofercie BBC w wersjach HD, mają świeże umowy i nieprędko będą negocjować następne. Więc u nich BBC na bank zostaje.

To tak jak z negocjacjami MM z Disneyem - Disney chce wszystko w takim np. MiniBoxie, a MM wolałaby to dać np. w pakiecie Dzieci i Maxboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wem czy tylko w mm jest zryta polityka w usuwaniu kanałów... po co w ogółem usuwają. gdy dodawają nowe.. naprawde zryta jest ta kablówka, nie jest to pierwszy raz ,,ale często że dodaje jakiś kanał a usuwa inny.. klient che mieć np bbc i co teraz? figa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż! Za troska o abonentów. Nie znam żadnego operatora, który z taką troską rozpłakałby się nad moimi pieniędzmi :P:mrgreen:
Troska o klienta? To raczej troska o swój interes. Po podwyżce część klientów mogłaby zrezygnować, dlatego chcą pewnie tego uniknąć. :P

 

Draco, czekam w takim razie na informacje, że bbc znika z innych kablowek.

No chyba, że tylko MM dostała podwyżkę. Ale wtedy to świadczy o słabości MM w negocjacjach.

Dlaczego zakładasz, że w innych kablówkach też będzie podwyżka? Przecież inni mogli wynegocjować inną cenę. A Multimedia, wiadomo skąpi. Może BBC nie chciało ich dłużej ulgowo traktować? Nie wiem, wszystko jest możliwe. A ty czemu tak wszystko jednoznacznie negatywnie oceniasz? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym był abonentem i nie mógł rozwiązać umowy jakby nie patrzeć z winy operatora, bo wyłączono mi programy, które oglądałem i gdybym miał wątpliwości co do zapisów umowy/regulaminu, które mogą być niekorzystne/niezgodne z prawem poprosiłbym UOKIK o ich sprawdzenie i wyjaśnienie moich wątpliwości szczególnie pod kątem klauzul niedozwolonych a klauzulą niedozwoloną jest jak się nie mylę: "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany programów wchodzących w skład poszczególnych pakietów". Sprawdźcie czy podobnego zapisu nie macie ujętego w Waszych umowach/regulaminach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina operatora jest wg mnie taka, że albo ma taki kaprys, że zmienia ofertę (chce zaoszczędzić bo nie czarujmy się ale podejrzewam, że w sumie za te kanały w zastępstwie za paczkę BBC zapłaci dużo mniej od gniazdka) albo nie potrafi się dogadać z nadawcą co do przedłużenia umowy (tu wina może być pół na pół). Paczka BBC przecież nie znika z polskiego rynku tylko nadal jest oferowana przez nadawcę (jest dostępna w innych sieciach). Nawet jeśli paczka BBC miałaby być droższa mógł przecież wydzielić te programy i stworzyć nowy pakiet, poinformować o tym odpowiednio wcześniej abonentów i chętne osoby za jakąś dopłatą mogłyby te programy dalej oglądać a pozostałe i tak wg mnie miałyby prawo rozwiązać umowę tak jak jest to możliwe w przypadku innych operatorów. Specjalnie zajrzałem na listę programów MM i tam nie ma żadnego podziału na programy gwarantowane i niegwarantowane, w komunikacie nie ma też żadnego słowa na temat przyczyny wprowadzenia zmian w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna MM nie informuje o zmianach, kilka lat temu wprowadzili zapis o gwarantowanej ilości kanałów w danym pakiecie, wtedy była informacja i Ci, którzy nie zgadzali się z tym, mogli zerwać umowę. Czy ten zapis jest zgodny z prawem? Nie wiem ale wyczekuje informacji od któregoś z userów z tego forum, który ma się udać do prawnika, bo sam jestem ciekaw jak to z tym jest. Oni ten zapis mają od kilku lat i do tej pory nikt im nie wlepił kary za to - dziwne.

Tu jest cennik http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 8a56b999b2, na drugiej stronie na samym dole jest tabela co do ilości gwarantowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grono ludzi, którym Multimedia i ich polityka się podoba. Z racji, że w ofercie posiadają do oglądania najważniejsze kanały, jakie są na rynku. Jakość ich nadawania i ceny, to też kwestia gustu.

Ale rzesza niezadowolonych zawsze może pokazać im plecy. Nikt nie pozostaje poza wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuję wasza dyskusję trochę z boku bo akurat nie oglądałem tych kanałów poza Sherlockiem w Entertainment. Gdyby jednak ktoś mnie odłączył od oglądania angielskiej i hiszpańskiej piłki nożnej to wpadłbym w panikę. Współczuje więc fanom Top Gear. Szczerze mówiąc też nie rozumiem tej decyzji choć znam wszystkie argumenty. W końcu siec kablowa jest dla widzów, klientów. A tych jak widzę BBC ma mnóstwo. Nie wiem czy są jacyś fani CBS Europe i CBS Drama. Podejrzewam, że MM jeszcze nie raz nas zaskoczy decyzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co niektórzy tutaj napisali w sytuacji wyłączenia programów, na których im zależało wg obowiązujących zapisów w MM nie zawsze mogą pokazać im plecy (zerwać umowę).

Napisałem ogólnie. Każda umowa kiedyś się skończy. A jeśli ktoś chce natychmiast, to jestem pewien, że powód jest zupełnie inny.

I nie wierzę, że dla BBC wraz z fanami Top Gear można by było popełnić seppuku.

Cóż! Każdy chciałby skorzystać z jakiejś okazji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzimy.Temat w zasadzie można by zamknąć.Czekamy na zapowiadane moduły CAM z których zamierzam skorzystać.A zmiany programowe do końca roku na pewno będą niejedne.Potrafią działać z zaskoczenia.Nikt na tym forum nawet nie wywróżył,że zdejmą BBC.Przyszłość jest niewiadomą X. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że MM jeszcze nie raz nas zaskoczy decyzjami.
A zmiany programowe do końca roku na pewno będą niejedne.

Obecność 24 kanałów w NTC DVB-T zrobiła swoje. Kropla drąży skałę.

Kablówki/CP/NC+ powoli tracą klientelę. Ich przychody z usług TV (ani liczba abonentów usług TV) nie wzrastają. Będą już tylko spadać.

Żaden operator TV w Polsce nie odnotuje już nigdy wzrostu abonentów.

Zarządy i Rady Nadzorcze nie lubią gdy im się zmniejszają przychody na kontach bankowych.

Stąd te ich krzywe ruchy, czyli wywalanie ciekawszych płatnych kanałów i zastępowanie ich tańszymi - śmieciowymi lub wręcz darmowymi (DVB-T i FTA).

Czyli taniej kupić, a drożej sprzedać (wcisnąć klientowi) pod płaszczykiem "wzbogacania kontentu". To jest "optymalizacja kosztów".

Niedługo na 70 - 100 kanałów to tych interesujących (które się naprawdę ogląda i które są spoza NTC DVB-T) będzie max. 5 - 10.

Oczywiście ogólną liczbą kanałów zawsze będzie się można pochwalić w ulotkach reklamowych. :wink:

jest taki paradoks u każdego operatora ... im więcej kanałów (liczbowo) i im więcej kanałów w HD ... tym mniej ciekawych treści żeby zawiesić na nich oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...