Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby dali np. Stoplkatkę HD, musieliby puścić komunikat, że nie wszędzie będzie dostępny. Zapewne chcieli tego uniknąć - wszakże nadal w wielu miejscowościach (w tym mojej) nie ma kanałów HD, po jednej z poprzednich aktualizacji oferty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę rozpowszechniać plotek, zresztą ostatnio się nie sprawdzają. ;) Na pewno będziemy mogli liczyć na coś TVN'u gdy latem ITI i Canal+ Cyfrowy się połączą.

 

Proszę ludzi, aby wysyłali do Multimedii prośby o Dragon Cinema... Może i ty wyślesz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu mówicie o nowych programach..a w Sanoku od kilku dni ciągłe przerwy w działaniu cyfrowej TV...no a teraz zanosi się,że Bayern-Real na kompie będę oglądał,bo znowu awaria.Oni niech się za nowosci nie biorą,tylko te [beep]iane łącza,kable czy co tam jeszcze im się ciągle sra naprawiają. Szlag człowieka trafia!!!Nie wiem,czy inne kablówki to tez takie [beep]o,bo już innych określeń nie znajduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu mówicie o nowych programach..a w Sanoku od kilku dni ciągłe przerwy w działaniu cyfrowej TV...no a teraz zanosi się,że Bayern-Real na kompie będę oglądał,bo znowu awaria.Oni niech się za nowosci nie biorą,tylko te [beep] łącza,kable czy co tam jeszcze im się ciągle sra naprawiają. Szlag człowieka trafia!!!Nie wiem,czy inne kablówki to tez takie [beep],bo już innych określeń nie znajduję...

 

u mnie pomogło wyłączenie i włączenie dekodera na pilocie a jak nie zadziała to wyciag kartę potrzyj i włóż z powrotem , i stopklatka nie zastąpiła BBC Einternameint tylko BBC Knowdgle jak jest w komunikacie napisane

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że są problemy z miejscem... :roll:

Tak się zastanawiam na ile są to problemy z miejscem, a na ile cyniczne wykorzystanie sytuacji?

Wzięli dwa kanał z DVB-T i dwa niszowe kanały i wymienili je za BBC. Zapewne BBC płacili koncesję. Sumarycznie MM na tym zaoszczędziła - oczywiście nie obniżając klientom abonamentu. Czyli większa kasa została w MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciła BBC teraz pewnie płaci CBS.Stopklatka i ABC też pewnie biorą od gniazda.Chyba nie o to chodzi.Mnie się wydaje ,że BBC chciała za dużo i była okazja zrezygnować.Jeśli chodzi o awaryjność sieci to u mnie/Częstochowa/nie było awarii od roku.Jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem klientem Multimedii Polska w Mrągowie. Pod koniec marca aneksowałem umowę (już mi się kończyła a nie mogę mieć anteny bo mam złe położenie okien i nie mogę wiercić dziur w ścianach z zewnątrz :) ) i wziąłem dodatkowy pakiet programów (podstawowy był za 49zł/msc, rozszerzony 50zł/msc). Wziąłem rozszerzony głównie z powodu BBC Knowledge i Top Gear. Jak wiadomo, kanały BBC zostały usunięte i zastąpione ścierwem. Wg mnie jest to złamanie warunków umowy, dzwoniłem wczoraj do Multimedii i oznajmiła mi Pani, że umowa dotyczy ilości a nie konkretnych kanałów (czyli zgodnie z jej tokiem rozumowania firma Multimedia może zabrać połowę fajnych kanałów i dać jakiś [beep] bliskowschodni czy rosyjski, przecież ilość kanałów będzie się zgadzać).

 

I takie pytanie- czy klienci już dopominają się o zmniejszenie rachunków grożąc przy tym, że zerwą z nimi umowę? Bo na razie nic nie widzę w google a jedynie co znalazłem to wasze forum i wasz topik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie- czy klienci już dopominają się o zmniejszenie rachunków grożąc przy tym, że zerwą z nimi umowę?

 

Jak klient zerwie umowę to mm wystawi fakturę obciążeniową :lol2:

Jak nie zapłaci to sprzeda dług jakimś lichwiarzom + gratis wpis do biku itp.

 

Tyle z tego buntu i grożenia najwyżej może wyjść :lol2:

 

nie mogę wiercić dziur w ścianach z zewnątrz

https://www.google.pl/search?q=obejma+k ... 20&bih=908

+

https://www.google.pl/search?q=przej%C5 ... 20&bih=908

ew. przewody w kominie wentylacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj warunki umowy oraz może dali Ci wykaz kanałów z pakietami. Porównaj opisy czy nie masz przy niektórych kanałach gwiazdek * jeśli nie to możesz zrezygnować z usługi za nie zgodną z umową (chyba że dostałeś list z informacją o zmianie o możliwości akceptacji, bądź nie).

 

Co do anteny dowiedz się czy na dachu budynku możesz zamontować antenę? Powinien Ci administrator budynku pokazać gdzie mógłbyś zamontować antenę.

 

 

Ja mam puszczony kabel do anteny poprzez komin wentylacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj warunki umowy oraz może dali Ci wykaz kanałów z pakietami. Porównaj opisy czy nie masz przy niektórych kanałach gwiazdek * jeśli nie to możesz zrezygnować z usługi za nie zgodną z umową

 

Nie może.

 

Oferta Usług Operatora – gwarantowana Abonentowi

liczba programów telewizyjnych składająca się na Pakiet.

Zmianę w Ofercie Usług Operatora, stanowiącą

zmianę warunków Umowy Abonenckiej, stanowić

będzie obniżenie liczby programów telewizyjnych

składających się na Pakiet, poniżej liczby programów

gwarantowanej przez Operatora. W takim przypadku,

Abonent uprawniony będzie do wypowiedzenia Umowy

Abonenckiej, z zachowaniem terminów wskazanych

w Regulaminie. Abonent zostanie poinformowany o tej

zmianie na piśmie, przed jej wprowadzeniem, oraz poprzez

informacyjny kanał planszowy emitowany przez

Operatora, z wyprzedzeniem co najmniej trzech pełnych

miesięcy kalendarzowych przed wprowadzeniem tych

zmian w życie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listu nie dostałem od nich odnośnie zmian, ok zobaczę swoje umowy jak to wygląda. Bo to jest chore- w takim układzie mogą robić wszystko co im się podoba.

 

Odnośnie anteny- jedyne miejsce to zostaje dach bo moje okna nie wychodzą na miasta posiadające nadajniki (czyli Giżycko i Olsztyn, okna skierowane na Kętrzyn). Porozmawiam z zarządem spółdzielni co i jak.

 

Do prawnika jeszcze skoczę czy umowa jest zgodna z prawem, wkurzyłem się i to równo na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Kaczy:

A nie pomyślałeś, że dzięki temu nie ma podwyżek cen pakietów?

 

Co jest złego w tym, że ktoś chce zarobić? Zawsze, gdy jakaś firma zastosuje jawne działanie, po którym ma więcej pieniędzy, zaraz ktoś pisze o nieuczciwości. Ludzie, przecież właśnie chodzi o to, żeby zarobić a nie zrobić komuś dobrze.

 

BTW: W Multimedii zbliża się termin renegocjacji niektórych innych zawartych kontraktów. Zatem bardzo możliwe, że coś znowu usuną jeśli któryś z nadawców zarząda więcej pieniędzy. BBC nie było wyjątkiem. Myślę, że teraz najbardziej zagrożona jest paczka MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w tym, że ktoś chce zarobić? Zawsze, gdy jakaś firma zastosuje jawne działanie, po którym ma więcej pieniędzy, zaraz ktoś pisze o nieuczciwości.

 

Jak dla mnie- konsumenta- jest to nieuczciwa praktyka. Podczas podpisywania umowy widziałem, co będzie w pakietach. Skoro to nie jest oferta handlowa to jak mogę coś podpisywać nie wiedząc, co mi zaoferują w zamian za wykupienie abonamentu? Tak samo można już dywagować z pakietami HBO czy Canal+ - niech pousuwają polskie wersje a dadzą angielskie, niemieckie czy francuskie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wieczny problem sprzedawca-klient.Jeden chce drogo sprzedać,drugi tani kupić.Sęk w tym.żeby towar był odpowiedniej jakości i żeby nie kupować kota w worku i nie przepłacać.Ideałem byłoby,gdyby klient sam sobie ułożył pakiet i za niego płacił.Według mnie to powinno tak wyglądać:pakiet podstawowy obowiązkowy składający się z 20-30 programów ogólnych/paczka TVP,paczka TVN,paczka POLSAT,programy z DVB T/.I do tego każdy mógłby sobie dobrać co chce oglądać i za co płacić. Np.kupuje pakiet podstawowy/bo muszę/i dobieram:paczka Discovery/np.5 zł/,Eurosport/np.3zł/,paczka Filmbox/np.8zł/.Kropka.I płacę za to co oglądam.A tak kupiłem Superbox+pakiet HD a oglądam 40%/góra/programów.Wydaje mi się że podobne rozwiązanie istnieje już w jakieś sieci/widziałem reklamę/,ale nie pamiętam w której.Jako klient uważam że przepłacam.Nie oglądam żadnych muzycznych/od tego mam radio i CD/,nie oglądam lifestylowych bo mnie to nie ineresuje.Lubię informacyjne,filmowe i sportowe.I za to chcę płacić.Może w przyszłości tak będzie ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na ilość kanałów jest bardzo dziwna. Rozumiem że operatorzy zabezpieczają się przed sytuacją gdzie jakiś nadawca wycofuje się z Polski i w takiej sytuacji uważam, że klient nie powinien móc rezygnować bez żadnych kar, bo wina operatora jest żadna. Niestety wykorzystywane jest to też w drugą stronę, kiedy tylko chcą mogą zabrać jakikolwiek kanał i zastąpić go innym, trzymają się tylko gwarantowanej ilości - to jest już chore. Najgorsze że coraz więcej operatorów stosuje podobne zapisy, robią listę kanałów, które nie są gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarekcw:

Czyli mówisz, że byłbyś zadowolony z podniesienia cen pakietów, gdyby paczka BBC została? Zakładasz też, że inni by byli? Bo powodem jej usunięcia jest fakt, że ich nadawca zarządał zapewne podwyżki. Dla mnie to rozsądne rozwiązanie. A wedle umowy, jak już ktoś zauważył, legalne. Takie sytuacje wynikają zazwyczaj z winy nadawcy, a nie kablówki. Stąd pojawiają się w umowach zapisy o liczbie gwarantowanych kanałów - i nie ma już mowy o konkretnych kanałach. Jak inaczej mieliby uchronić się przed takimi żądaniami nadawców i groźbą utraty klientów, o których teraz niełatwo? Rozumiem twoje obawy... Ale w jaki sposób kablówka ma ci zagwarantować coś, czego sama nie jest pewna? Przecież nie można za każdym razem zgadzać się na podwyżki cen. A podpisana przez ciebie z nimi umowa gwarantuje przecież też ich interes, a nie tylko twój. I nie ma przymusu jej zawarcia oraz zawsze można z niej zrezygnować, po wywiązaniu się z warunków (czyli niestety zapewne zapłacić). Paczki C+ i HBO to trochę co innego. To dodatkowe pakiety i zawsze można z nich zrezygnować bez ruszania głównej umowy. Poza tym, ich nadawcy nie są tacy i nie robią kablówką takich niespodzianek. W ogóle twój scenariusz jest niemożliwy. Nie można nikomu zabrać kanału i zastąpić go w innym języku niż polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdziwa burza! Z wyników oglądalności wynika, że stacje BBC, zwłaszcza BBC Top Gear Knowledge, miały lepszy wynik niż stacje CBS. Jakby u mnie coś takiego UPC zrobiło, syn natychmiast kazałby rozwiązać umowę. On ogląda Top Geary całymi dniami i nigdy mu się nie nudzą (choć nawet te same odcinki po raz n-ty). Również go interesują te kulinarne rewolucje na BBC Entertainment. Ja z kolei uwielbiam filmy przyrodnicze oraz koncerty na BBC HD. A CBSy to syn tylko szybko przełącza, nie zatrzymuje się tam na dłużej niż na kilka sekund, tyle ile trwa codzienny zapping po kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Wszystko fajnie, ale to by oznaczało podwyżki. Bo część nadawców kanałów, w niepodstawowych pakietach, utraciłaby zyski i musiałaby to sobie odbić w cenach. I tak płaciłbyś tyle samo, albo nawet więcej, za mniejszą liczbę kanałów niż obecnie. A tacy ludzie jak ja, z full ofertą (lub prawie full) musieliby płacić znacznie więcej. To rozwiązanie oznaczałoby też spadek zysków samych kablówek i platform sat. Bo należy się spodziewać, że chętnych na wykupienie dodatkowych pakietów będzie mniej. Dlatego takie rozwiązanie nigdy nie przejdzie. Byłby to czysty samobój dla całej branży. I dałoby tylko pozorne oszczędności, głównie dla klientów pakietów podstawowych. Jestem przeciwny, nawet pomimo tego, że nadal byłoby mnie stać na full'a - nie lubię płacić więcej za to samo.

 

Proponowane przez ciebie ceny można włożyć między bajki. :D To raczej były by kwoty rzędu 5zł/kanał i od 10zł w zwyż za pakiet. Przecież teraz, nieraz więcej kosztują. Np. paczka z dodatkowymi Discovery w niektórych kablówkach teraz jest za więcej, niż 10zł. A jak będą wszystkie w jednej, to będzie to minimum 20zł za całość. Nie zapominaj, że muszą sobie czymś odbić brak obecności w podstawowym pakiecie. FilmBOX'y pewnie się nie zmienią, ale teraz przecież są droższe. Minimum to 10zł, u nas niższa cena wynika zapewne z braku kilku kanałów z paczki (a FightBOX jest częścią innego pakietu). Kanały sportowe zwykle są najdroższe, to one windują ceny większości pakietów. Podejrzewam, że one byłyby najdroższe w proponowanym rozwiązaniu. O Eurosportach za 3zł zapomnij, przecież obecnie więcej kosztują. Realna cena to minimum 10zł za 4 kanały (2 SD i 2 HD). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...