Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Coś z tą naszą kablówką nie jest tak.Przed każdym uruchomieniem nowego programu są szumne zapowiedzi ,że również w Multimedii będzie ten program.Po czym ,gdy w innych sieciach jest uruchamiany ,u nas nie.Brat ma UPC i tam gdy jest zapowiedż to jest i realizacja.U nas na zapowiedzi się kończy.Co jest grane ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się spytać głównego managera d/s programowych. Za co on bierze pieniądze ? Sytacja zrobiła się o tyle śmieszna.Że nikt z abonentów MM nie wierzy w zapowiedzi ,iż nowy kanał pojawi się w dniu startu u operatora. Można by rzecz : Multimedia róbta tak dalej... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpes5 od x lat marudzisz, marudzisz i jeszcze raz marudzisz, jako jeden z nielicznych masz do wyboru chyba 3 czy 4 operatorów ale ty lubisz sobie zadawać ból, bo co roku przedłużasz umowę z MM. Potem przez rok marudzenie na forum, groźby że odchodzisz a po roku "przedłużyłem umowę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie lubię hardcore: :lol2: Ale nie samą Multimedią człowiek żyje. Miałem w przeszłości wielu operatorów i każdy miał coś do czego się można było przyczepić. Tak więc Michelis muszę Cię zmartwić : nadal będę krytykował MM 8) Może kiedyś ta firma trochę znormalnieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tylu powodów do narzekań. Mamy przecież większość istotnych kanałów premium, sportowych, filmowych, serialowych czy muzycznych. Multimedia ma najlepszy stosunek ceny do jakości (czyt. ilości kanałów), i w ogóle jest najtańsza ze wszystkich największych kablówek. Zobaczcie np. podstawowe pakiety u innych - Multimedia oferuje więcej niż takie np. UPC. A maksymalne pakiety inni mają drożej (np. UPC 87zł), a kanałów niewiele więcej niż u nas. Co więcej, często maksymalny pakiet wcale nie jest maksem - inne sieci mają więcej pakietów dodatkowych, nierzadko z kanałami które my mamy w MaxBoxie bez dodatkowych opłat (np. paczka sportowa). VECTRA często dodaje nowe kanały, ale często też usuwa (ostatnio paczkę MTV) i bardziej upycha. Mój brat mówił mi, że mają więcej awarii, przerw na modernizację i uciążliwych komunikatów. Są też sieci z naprawdę dużą liczbą kanałów (np. Jambox, Echostar), które dodają kanały jak leci. Ale zobaczcie ile kosztuje u nich pełna oferta - nawet ponad 300zł!

 

U mnie co prawda nie ma konkurencji, mogę sobię co najwyżej wziąć którąś z platform satelitarnych (jednak ich oferty mi niezbyt odpowiadają), ale uważam, że oferta telewizyjna Multimedii jest obecnie jedną z najlepszych. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest próba podbudowania opinii. Tylko zestawienie faktów, w stosunku do waszych marudzeń. Postaram się, wkrótce zrobić porównanie (w formie tabeli) wszystkich największych kablówek i platform sat. I wszystkie marudy się przekonają, że nikomu nie słodzę. :P Chociaż sami moglibyście to też zrobić i porównać cenniki oraz wykazy kanałów. Multimedia prawie zawsze wygrywa stosunkiem ceny do jakości. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest próba podbudowania opinii. Tylko zestawienie faktów, w stosunku do waszych marudzeń. Postaram się, wkrótce zrobić porównanie (w formie tabeli) wszystkich największych kablówek i platform sat. I wszystkie marudy się przekonają, że nikomu nie słodzę. :P Chociaż sami moglibyście to też zrobić i porównać cenniki oraz wykazy kanałów. Multimedia prawie zawsze wygrywa stosunkiem ceny do jakości. :P

@draco masz u mnie lajka :brawo: Niejednokrotnie jak czytam to forum to mam wrażenie czytania gazetki parafialnej gdzie mochery skarżą się na same nie wiedzą na co, albo poprostu z braku czasu :/

Rozumiem, że forum jest dla wypowiedzi, ale ulitujcie się, pomagajcie doradzajcie, a nie narzekajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma co krytykować tej świetnej sieci. Najlepszej, najtańszej sieci kablowej w Polsce. Do tego rozdają kamerki do monitoringu on-line gratis, o czym informują w reklamie TV. Czego jeszcze chcieć więcej, jakieś TVN- y HD, Eurosporty 2 HD, poprzewracało się ludziom w głowach od tego dobrobytu. Bierz kamerkę, siedź cicho i na wszystkich forach tylko chwal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna rzecz o której mało kto piszę, wszyscy narzekają ale MM ma po prostu taki plan biznesowy i tego nie zmienią. Od kilku lat czytam jak to jest źle, źle i jeszcze raz źle a MM i tak nie zmieniła swojej polityki programowej. Milion razy było pisane, że tylko rezygnacje robią na operatorze wrażenie, bo zaczynają się nie zgadzać cyferki. Narzekanie mamy we krwi ale jak co do czego przychodzi to przedłużamy umowy, znając ofertę programową i podejście MM do dodawania nowych kanałów. Nie kupujecie kota w worku, każdy z nas jest w MM od minimum kilku lat. Osobiście oferta mi odpowiada (poza tymi śmieciowymi kanałami ale to akurat jest u każdego operatora). Niektórzy popadli w lekką paranoję co do dodawania nowych kanałów, ludzie za chwilę będzie 200 kanałów w ofercie. Niech mi nikt nie mówi, że to się da oglądać, no chyba że wygraliście w totka i siedzicie 24h przed TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulson_realista:

Głupiś, kolego. :P Nikt tutaj nie nawołuje do całkowitego zaprzestania krytyki Multimedii. Tylko do myślenia i konstruktywnej krytyki. Również uważam, że do "świetności" im jeszcze brakuje. Szczególnie trzeba ich męczyć za brak jednolitej oferty we wszystkich miejscowościach. :P Ale kruczki w umowach i niepotrzebne dodatki stosują też inni, co pokazują nałorzone na nich kary. A niewiarę w dołączanie nowych kanałów wywołali inni, głównie sami nadawcy kanałów ogłaszając pojawienie się w Multimedii, choć nie mieli nawet dogadanej umowy. Portale typu satkurier.pl też dolewają oliwy do ognia opierając się na niesprawdzonych plotkach. A poza tym, chyba od dawna wiemy, że Multimedia nie dodaje kanałów bez potrzeby i jeśli nie widzi w tym interesu. Mówiłem, że niechętnie renegocjują raz podpisane umowy z nadawcami. Dlatego tak długo nie było pełnej paczki Canal+. Dlatego teraz też nie będzie Eurosportu 2 HD czy paczki tematycznej HD TVN'ów. Czekają do wygaśnięcia umowy z tymi nadawcami, i dopiero wtedy pomyślą nad jej rozszerzeniem. Niby po co wcześniej? Skoro większość klientów nie ma nawet Eurosportu HD. Ten jest tylko w najwyższym pakiecie lub w dodatkowym. A kanał nie jest za darmo, na pewno dodanie go wpłynełoby na cenę tych pakietów, a w najgorszym razie obniżenie zysków (jeśli chcieliby nie ruszać cen pakietów). Paczka TVN'ów w HD ma jeszcze gorzej, ponieważ miała by wpływ także na pakiety podstawowe (chociaż jest nadzieja, gdy ITI i Canal+ Cyfrowy się połączą w jedną firmę w okolicach lata - na pewno będzie większe pole do negocjacji). Właściwie przy prawie każdym dodawaniu kanałów dylemat ten sam - podnosimy cenę czy nie? A może dla spokoju zostawiamy jak jest i nie dołączamy, żeby nie drażnić klientów? Bo nich dzisiaj trudno. Zawsze jest podobny bilans zysków i strat. Niestety w tym bilansie nowe kanały najczęściej przegrywają. Wszystko zależy też od tego, jak klienci będą się kanałów domagać. Ale domagaj się bezpośrednio, a nie wylewasz żale na forum - które pewnie mało kto w Multimedii czyta. :P

 

Niektórym też ciągle mało i chcą bezustannie więcej. Niestety tak nie działa biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupiś to ty rzeczniku prasowy Multimedii. Ważne, że ty czytasz i przekazujesz "znajomym" z firmy. Oficjalnie nikt tu nie czyta, popatrz na inne działy kablówek na tym forum, są konta oficjalne i odpowiadają swoim klientom na ich pytania. No ale Multimedia klientów ma głeboko w .... A tak w ogóle to wszyscy na około są winni: klienci którzy mają najdroższy pakiet i domagają się kanałów, właściciele danych kanałów, inne sieci kablowe, że dodają z dniem startu, nawet sat-kurierowi się dostało. Także jestem ich klientem, płacę więc mam prawo wymagać i krytykować na każdym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się ktoś starszy starzem w Multimedii ode mnie? Najstarszą umowę mam z listopada 2000r. - obowiązującą od 1 grudnia tego samego roku (Multimedia Polska nazywała się wtedy "Multimedia Sieci Sp. z o.o."). Znalazłoby się kilka wcześniejszych umów, ale te nie były na moje konto - tylko rodziców, więc odpadają.

 

@masloww:

I co ci przeszkadza ich zysk? To tylko pokazuje jak na tle innych, dbają o swoje interesy. Gdybym chciał kiedyś się przebranżowić, to na pewno kupię pakiet większościowy w Multimedii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A tak w ogóle to wszyscy na około są winni: klienci którzy mają najdroższy pakiet i domagają się kanałów, właściciele danych kanałów, inne sieci kablowe, że dodają z dniem startu, nawet sat-kurierowi się dostało. Także jestem ich klientem, płacę więc mam prawo wymagać i krytykować na każdym forum.

MM idzie na GPW i potrzebny dobry PR, więc nie narzekać, nie marudzić, nie krytykować, nie domagać się nowych programów bo l......y premii nie dostaną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troska "zwykłych" forumowiczów o biznes MM budzi podziw; zwłaszcza gdy ta chwali się marżą EBIDTA na poziomie 50% (dla porównania CP 40%, Grupa TVN 34,5 % Netia 30%)

 

Przeczytaj co napisałem, CYFERKI w MM MUSZĄ SIĘ ZGADZAĆ, dlatego nie ma nowych kanałów, bo za nie MM musi płacić. Skoro klienci nie odchodzą to po co mają cokolwiek zmieniać? Oni mają taki model biznesowy od lat, jeśli ktoś dopiero dzisiaj się o tym dowiedział to współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się ktoś starszy starzem w Multimedii ode mnie?

 

Ja posiadam MM od końca 1999 roku. U mnie wyglądało to tak, że zmieniła się nazwa TVK Toruń na Multimedia. Na początku była taka sama oferta programowa i dopiero jakoś zimą włączyli mnóstwo nowych kanałów. Pamiętam to wyczekiwanie przed telewizorem :P Z tego co pamiętam, to dosyć długo czekało się na te nowe kanały, bo przez przypadek pojawiła mi się wtedy WIZJA JEDEN. Generalnie można było mnóstwo fajnych kanałów znaleźć. Odkodowane wszystko. Potem oczywiście poznikały te "niepotrzebne".

 

Co do teraźniejszej oferty. Nie jest źle, ceny nie są najwyższe. Naturalnie, można się przyczepić do wielu rzeczy, ale osobiście jakoś nie miałem złych doświadczeń z MM, oprócz jednej sytuacji, kiedy to wyłączyli mi sygnał, bo niby nie zapłaciłem rachunku. Zrobili to bez wcześniejszego poinformowania o tym. Oczywiście wyjaśniło się wszystko w ciągu kilku godzin. Więcej złych rzeczy nie pamiętam. Jeśli chodzi zaś o kanały TV, to razi w oczy brak DVB-T w kablu. Tak, tak - w niektórych częściach Polski są, ale nie wszędzie.

 

Kanały HD też by się przydały - poczekamy - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jesteś jeszcze lepiej zorientowany, od kilku lat zawsze pisałeś o MM, że skąpią jak tylko mogą, więc co nagle zmieniłeś zdanie i już nie skąpią wg. Ciebie? Nastawieni są na maksymalny zysk - dobrze o tym wiesz. Osobiście i tak uważam, że mimo takiego nastawienia jakość usług mają ok. Oferta nie do końca mnie przekonuje, bo kanały śmieciowe powinny być wywalone w [beep]ę a w ich miejsce dałbym kilka kanałów HD i zwiększył bitrate pozostałym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Początek Multimedia Polska sięga 1991r., kiedy to w Kaliszu i Gdyni utworzone zostały dwie niepowiązane ze sobą spółki: Multimedia oraz Szel-Sat. Twórcami byli polscy przedsiębiorcy. Jednym z nich był Andrzej Rogowski, obecny prezes zarządu Multimedia Polska. Multimedia i Szel-Sat (obie działały jako grupy spółek) dynamicznie zwiększyły obszar swojej działalności, a także zdobywały nowych klientów.

W 2001r. po połączeniu grup Szel-Sat i Multimedia powstała spółka Multimedia Polska z o.o, która w sierpniu 2005r. uzyskała status Spółki Akcyjnej."

źródło: http://www.multimedia.pl/b649fc47268238 ... 918ef4dca6

 

U mnie początki ich działalności sięgają roku 1997 albo 1998, dokładnie nie pamiętam. Tyle tylko ze u mnie był Szel-Sat, około 30 kanałow analogowych na początek, a Multimedia Polska pojawiła się w 2001 roku, wtedy to Szel-Sat polaczyl się z Multimedia. Cena za analog dochodzila w roku 2006 lub 2008 az do około 50 zl, az nagle pojawila się konkurencja TVK Hajnówka która zaoferowala analog w cenie 29 zl a cyfrowa gratis. No to Multimedia zeszla do ceny 20 zl za analog. O to co znaczy konkurencja - widać ze dużo. Ogolnie na chwile obecna nie mam zabardzo do nich czego się czepiac, oferta u mnie jest pełna - wszystkie kanały, Internet podwyższyli pod koniec tamtego roku z 6 do 30 MB/s. Jeśli chodzi o kanaly to ilość jak i roznorodnosc uważam ze jest wystarczajaca. Bardziej powinni się skupic na jakości a nie ilości, chociaż wiadomo ze jeszcze się taki nie narodzil co by każdemu dogodzil. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie historia sięga 1994 roku kiedy na osiedlu powstała kablówka VEGA.Było wtedy 29 programów,a hitem był Discovery nadawany dopiero od godz.17tej.

W 2004 roku Vega weszła do sieci STREAM Communications.Nowa kablówka miała 52 programy/analogowe/ i kosztowała ok.50 zł miesięcznie.W 2009 roku zmodernizowano sieć i STREAM zaoferował programy cyfrowe.Co ciekawe również przez moduł CAM.W ofercie były tylko dwa programy HD: TVN HD i Filmbox HD.

No i wreszcie w 2011 roku Stream został pochłonięty przez Multimedia Polska,zabrano nam moduły CAM i kazano "kupić" sobie dekodery po 10zł/miesiąc.

Obecnie mam pakiet Superbox+pakiet HD+multiroom,płacę 77zł/miesięcznie i czekam co nowego przyniesie jutro w osiedlowej kablówce...Może wrócą moduły CAM ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...