Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mogą przecież wystąpić do zarządców nieruchomości wielomieszkaniowych i  za drobną opłatą udostępnić kanały naziemne w jakosci cyfrowej - tak jak dawny AZART. UPC miało taką ofertę . Nic nie stoi na przeszkodzie.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z totalnej niewiedzy lokatorów jakie mają możliwości.

Często na skutek umów zarządców budynków ze spółdzielniami kilka, czy kilkanaście zł za takie pakieciki jest wliczone do czynszu. Ludzie nie wiedzą nawet że można z tego zrezygnować.

Sam uświadamiałem sąsiadkę jakieś 2 lata temu w tej sprawie. Była zaskoczona że można mieć więcej kanałów za darmo niż z kablówki w tzw. pakiecie azartowskim w cenie ok 12zł wówczas miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu anteny zbiorcze typu AZART są praktycznie w każdym bloku. A sytuacja o której wspomniałem dotyczyła tunera z pasmem tylko DVB-T aby odbierać całe pasmo kablowe i ta osoba nie wie że pasmo kablowe jest zakodowane praskie w całości. Dodatkowo ma dekoder z kablówki więc ewentualne wymiana tej osoby nie dotyczy skoro sieć kablowa nie zmienia technologii tym bardziej że nie udostępnia sygnału DVB-T czy po zmianach również DVB-T 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

To wynika z totalnej niewiedzy lokatorów jakie mają możliwości.

Często na skutek umów zarządców budynków ze spółdzielniami kilka, czy kilkanaście zł za takie pakieciki jest wliczone do czynszu. Ludzie nie wiedzą nawet że można z tego zrezygnować.

 

Nie wiem jak obecnie ale u mnie kiedyś Azart ty były gniazda przelotowe od lokatora z góry na dół. Przy tego typu sieci nie odetniesz sygnału, więc obligatoryjnie wszyscy musieli ponosić opłatę. Co tez jest zrozumiałe, bo gdyby w danej klatce chętny byłby tylko jeden klient jego opłaty nie pokryłyby kosztów poboru energii przez wzmacniacze sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-telewizja-analogowa-vectra-upc-jak-odbierac-telewizja-cyfrowa-operator-kablowy-siec-kablowa-lista-kanalow

Teraz już wiem dlaczego mam tylko 8 programów analogowych.  Wkrótce ich będę miał 0.  Tak trzymać ! Przyspieszyć proces "wygaszania" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pawel napisał:

Nie wiem jak obecnie ale u mnie kiedyś Azart ty były gniazda przelotowe od lokatora z góry na dół. Przy tego typu sieci nie odetniesz sygnału, więc obligatoryjnie wszyscy musieli ponosić opłatę. Co tez jest zrozumiałe, bo gdyby w danej klatce chętny byłby tylko jeden klient jego opłaty nie pokryłyby kosztów poboru energii przez wzmacniacze sygnału.

Całe szczęście, że w budynkach wielorodzinnych - oddanych do użytku po 23 lutego 2013 roku - jest już obowiązek doprowadzenia do mieszkań instalacji telekomunikacyjnej umożliwiającej odbior pełnej oferty cyfrowej TV naziemnej DVB-T/DVB-T2 oraz cyfrowej oferty radiofonicznej.  https://www.naziemna.eu/index.php/poradnik/43-budynki-wielorodzinne-dvbt

Czyli każdy kto mieszka w bloku 9-letnim (i młodszym) odbiera za friko to, co płatni operatorzy jeszcze oferują (i to często w sposób wybrakowany) za hajs. 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Dopóki kablówki będą liczyły monetę z klientów analogowej TV, dopóty oferta analogowej TV w kablówkach będzie istniała.

No nie wiem czy tak bardzo opłaca się utrzymywać modulatory na stacji czołowej, marnować kilka nośnych w kablu i wysyłać papierowa faktury dla tej garstki klientów których przez kilkanaście lat nie udało się namówić na ofertę cyfrową. Przecież od ładnych paru lat kablówki nie mają ofert na analog, więc to są klienci którym totalnie nie chce się niczego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardziej mi chodziło o to, że jak kończy się umowa na koniec czerwca to umowę możesz wypowiedzieć w maju, a szybciej się nie da. U innych operatorów możesz i w dniu podpisania umowy złożyć już wypowiedzenie i nikt nie robi problemu. 
 

Zatem masz rację, można przedłużyć ciut szybciej niż miesiąc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 09:14, Wojtasekole napisał:

Mam ogólnie telewizję na 4 telewizorach z czego na najnowszym multiroomie działa tylko część kanałów (na pozostałych trzech odbiornikach działają wszystkie), reszta kodowana. Miał ktoś taka sytuację ? Po czyjej stronie problem ? 

Zdarza się coraz częściej, że moduł działa nie do końca dobrze. Mam jeden Philips LED 50" kupiony kilka tygodni wstecz i wszystko działa w nim. Telewizorek mniejszy 23" bodaj z 2018 rocznika bardzo często koduje mi kanały. Mam tylko te, które są niekodowane. Na pozostałych problem z kartą. Rozwiązanie jest takie, że wyłącza się TV z prądu, wyjmuje cały moduł, po 30 sekundach się wkłada i włącza TV do prądu. Jeśli masz 4 TV możliwe, że na jednym z nich nie wyszukało wszystkich stacji. Jeśli tyle jest odbiorników to odepnij wszystkie i wepnij ten jeden bez rozdzielaczy tzn. bezpośrednio w kabel kablówki. Nie wiem czy masz gniazdko czy tylko kable. Pomiń po prostu całą instalacje i podłącz bezpośrednio TV nawet bez żadnej zwrotnicy. Wyczyść w problemowym telewizorze liste kanałów, wyjmij moduł i włącz pełne wyszukiwanie kanałów. Po wyszukaniu wyłącz TV z prądu i włóż moduł. Zobacz czy są poprawnie wyszukane i czy odbierają stacje. Potem podłącz resztę odbiorników i powinno grać. Przeprowadź też aktualizacje oprogramowania w telewizorze, podłącz go do internetu i zrób to z pilota. Ja mam instalacje na 3 TV. Dość często jest tak, że któremuś coś brakuje albo przestała karta dekodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości odczytu bitrate kanałów HD w naszej sieci MM ale stwierdzam że jakość (ostrość,rozdzielczość) tych kanałów uległa ostatnio pogorszeniu. Na telewizorze 55 calowym widać to wyraźnie i na niektórych programach HD zwłaszcza tych filmowych trudno na oko ocenić czy to leci w SD czy HD.  Znajomi mają UPC i tam tą jakość HD widać "na oko" bez pomiarów. Wiem,że niektóre stare filmy lecą w kanałach HD bez żadnego "podciągania" do wyższej rozdzielczości ale nawet nowe produkcje nie grzeszą jakością HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...