Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, jak zgaszą wysyłanie uprawnień po 31 października to jeszcze, mając fart, dociągnę do 14 listopada? Bo 10-tego wypada w czwartek. Kanałów SD nie zagaszą, bo korzystają z tych dosyłów kablówki z kartami Conax, które oferują te kanały SD klientom w najtańszych pakietach bez HD, które nadal jest uważane za zawartość premium przez nadawców.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak zgaszą wysyłanie uprawnień po 31 października to jeszcze, mając fart, dociągnę do 14 listopada? Bo 10-tego wypada w czwartek.

 

Wszystkie karty Telewizji na Kartę SD najprawdopodobniej automatycznie "zgasną" wraz z końcem bieżącego miesiąca.

Po prostu nastąpi dezaktywacja tych kart albo wyłączenie uprawnień odbioru wszystkich kanałów dla tych kart.

Oczywiście to są tylko takie moje przypuszczenia, bo póki co, "Cyfrowy Dom" nie wydał żadnej oficjalnej informacji na ten temat. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to ITI zapowiedziało przełączenie transponderów na DVB-S2 na 3-go listopada i to z automatu odetnie wszystkich posiadaczy dekoderów SD. To po pierwsze. A po drugie, uprawnienia na karcie to tylko jedna strona medalu. Z kanałami też jest nadawana informacja o tym, w jakich są pakietach (jakie uprawnienia są potrzebne do ich odbioru) i jestem przekonany, że najpóźniej 2-go listopada informacja o przynależności do paczki TNK SD zostanie stamtąd usunięta i kanały zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to pożyjemy zobaczymy... Został jeden miesiąc. Na razie trwa nagonka na zakup ich dekoderów nc+. Wiele jest osób sceptycznych, no bo może się okazać fizyczną niemożliwością, żeby jednego dnia przełączyli transpondery na DVB-S-2.Ciekawe, czy nadawcy takich kanałów, jak Kino Polska, czy TV Puls już wiedzą, że przestaną nadawać w SD? Takie pytania na chłodno czasem sobie zadaję...

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie przełączenia nie dzieją się z dnia na dzień. Nadawcy zostali powiadomieni, że transpondery zostaną przełączone do DVB-S2 wiele miesięcy temu, tak by wszyscy, włącznie z kablówkami mogli się na to przygotować.

Przejście na DVB-S2 nie oznacza też końca kanałów SD. Nadawanie w HD to dodatkowe koszty. Każdy megabit przepustowości to dodatkowe pieniądze. Używając h.264 wystarczą 2 Mb/s do sensownego nadawania w SD, i ok. 5 z VBR do 8-10 dla przyzwoitego HD.

Ogólnie założenia były takie, że przełączenie do DVB-S2 + h.264 miało pozwolić na zastąpienie każdego kanału SD wersją HD.

W teorii jest to możliwe, bo DVB-S2 pozwala zwiększyć przepustowość transpondera, a h.264 ma wyraźnie wyższy współczynnik kompresji. W praktyce dotyczyło to tylko poprawnie nadawanych SD, czyli przy użyciu 5-6 Mb/s w MPEG2 na DVB-S.

Jak było nadawane SD u nas dużo mówić nie trzeba. O ile cyfra jeszcze trzymała jakość 704x576, tak Polsat jechał od początku z 320x576. Z biegiem czasu polsat podbijał rozdzielczość, cyfra zmniejszała i teraz sporo kanałów SD jest 480x576, ale w sumie co w tym dziwnego, jak większość tych kanałów ma duble HD.

 

Tak na marginesie. Nie ma przecież przeszkód technicznych, by nie kontynuować TNK SD w ofercie DVB-S2? Żaden kanał z oferty nie znika, co najwyżej będą tylko w wersjach HD. Problemem był i jest roczny bądź dłuższy okres ważności pakietu bez opłat. NNK, Smart HD i inne nowsze oferty już go nie mają. Pozostaje tylko TNK HD, ale ta oferta prawdopodobnie tak niszowa, że NC+ sobie darowała wyłączanie tej oferty.

 

Nie wiemy też co się stanie z TNK SD jak skończy ważność. Ja cały czas obstawiam, że zostanie z automatu zmigrowana do SmartHD+, ale czy tak będzie trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy nadawcy takich kanałów, jak Kino Polska, czy TV Puls już wiedzą, że przestaną nadawać w SD?

 

Zmiana modulacji i kompresji na DVB-S2/MPEG-4 nie jest równoznaczna z przejściem kanałów nadawanych tylko w rozdzielczości SD na rozdzielczość HD.

Przecież obecnie jest już sporo kanałów nadawanych w DVB-S2/MPEG-4, a nadal nadają one w rozdzielczości SD.

 

 

Nie wiemy też co się stanie z TNK SD jak skończy ważność. Ja cały czas obstawiam, że zostanie z automatu zmigrowana do SmartHD+, ale czy tak będzie trudno powiedzieć.

 

Oczywiście, że nie wiemy, bo Cyfrowy Dom do tej pory nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Od jakiegoś czasu na stronie internetowej "Telewizji na Kartę" podaje jedynie, że z końcem października br. oferta Telewizji na Kartę w wersji SD wygaśnie. Więc można domniemywać, że żadnej automatycznej migracji do oferty Smart HD+ nie będzie. I ten, kto do tego czasu sam sobie takiej migracji nie przeprowadzi to jego karta TnK SD po upływie bieżącego miesiąca po prostu stanie się jedynie np. podstawką pod kubek. ;) Jeśli tak się stanie to praktycznie żadna strata, bo w sprzedaży cały czas są dostępne "startery" Smart HD+ i, w razie czego, można sobie zakupić nową kartę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec października chyba zmigruję swoją kartę TNK SD na Smarta, po czym ją schowam w bezpieczne miejsce, gdzie będzie czekała na lepsze czasy (czyli na to, jak karty Smart HD+ staną się towarem deficytowym, tak jak to teraz jest z modułami nCam HD z kartą TNK HD - jak już to się stanie to ją sprzedam za dobry pieniądz). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, karty Smart HD+ będą długo dostępne.
Nc+ poszło po "rozum do głowy" po doświadczeniach z TNK SD, TNK HD (pakiet bez opłat 12 miesięcy za darmo).
Domowy HD+ atrakcyjny, jak ktoś chce mieć Eurosport 2 HD tanim kosztem.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Hmm, może nie czekaj na koniec października, tylko migrację swojej karty przeprowadź już teraz. Bo później to wielu posiadaczy kart TnK SD będzie chciało przeprowadzić "na hurra" tę migrację i może być z tym problem, bo system operatora może nie wydolić i będą kłopoty z migracją... Nie mówiąc już o dodzwonieniu się potem na infolinię. :roll: Oczywiście tak tylko gdybam. ;) Ale ja na twoim miejscu bym z tym dłużej nie czekał i zrobił to teraz po niedzieli, żeby mieć to już z głowy. Bo i tak nie ma sensu dalej z tym czekać. :) Po migracji ilość kanałów dekodowanych przez twoją kartę nie ubędzie, a wręcz przeciwnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nc+ przestali obsługiwać TNK SD, a jest jakieś zamieszanie z uprawnieniami, cześć już wyłączają. 

Potwierdzam, również dostałem info, że trzeba dzwonić na infolinię.

 

W jaki sposób można zmigrować kartę TNK SD na Smart HD+ (lub coś innego)? Czy jak mam stary dekoder DVB-S/MPEG-2 to taka migracja się uda?

A może warto skorzystać z tej opcji: https://satkurier.pl/news/150194/nc-promocyjna-migracja-dla-uzytkownikow-tnk-sd.html ? Niby promocji podlegają również karty z bezpłatnym pakietem.

 

Co radzicie zrobić z tą kartą? W zasadzie jest mi ona już niepotrzebna. Jeśli jednak dałoby radę skorzystać na wycofywaniu TNK SD i ewentualnie udałoby się odsprzedać korzystnie tą kartę (po zmigrowaniu jej czy przejściu na jakąś promocyjną ofertę), to czemu nie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Hmm, może nie czekaj na koniec października, tylko migrację swojej karty przeprowadź już teraz. Bo później to wielu posiadaczy kart TnK SD będzie chciało przeprowadzić "na hurra" tę migrację i może być z tym problem, bo system operatora może nie wydolić i będą kłopoty z migracją... Nie mówiąc już o dodzwonieniu się potem na infolinię. :roll: Oczywiście tak tylko gdybam. ;) Ale ja na twoim miejscu bym z tym dłużej nie czekał i zrobił to teraz po niedzieli, żeby mieć to już z głowy. Bo i tak nie ma sensu dalej z tym czekać. :) Po migracji ilość kanałów dekodowanych przez twoją kartę nie ubędzie, a wręcz przeciwnie. ;)

Tylko że ja już mam SHD+, więc nic nowego mi nie przybędzie. :P

 

Ale chyba masz rację i tą migrację przeprowadzę już wkrótce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal istnieje coś takiego jak limit dwóch kart na jeden numer tel?

Można jakoś migrować bez podawania telefonu?

 

Hmm, nie wiem, jak dokładnie przebiega proces migracji z TnK SD do Smart HD+, bo tego nigdy osobiście nie robiłem, ale podejrzewam, że podobnie jak rejestracja (aktywacja) nowej karty Smart HD+.

Ja moją kartę Smart HD+ aktywowałem za pomocą infolinii. Nie przypominam sobie, abym tam podawał numer mojego telefonu... :roll: Próbowałem to z początku uczynić za pomocą odpowiedniego formularza na stronie nc+, ale nie udało się, gdyż nigdy na mój telefon nie przyszedł SMS z kodem potwierdzającym, który należało dodatkowo wpisać w tamtym formularzu, aby dokończyć proces aktywacji karty.

 

 

Idzie TNK SD na TNK HD migrować?

 

Niestety nie. Z oferty TnK SD można migrować wyłącznie do oferty Smart HD+.

 

 

Tylko że ja już mam SHD+, więc nic nowego mi nie przybędzie. :P

 

Aaa, czyli jak rozumiem, oprócz karty TnK SD masz już też kartę Smart HD+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti miałeś rację, że zaczyna się panika robić z migracją z TNK SD do Smart HD+, przedstawiciele NC+ na forum już nie obsługują tej oferty kierują na infolinię, infolinia już też nie wyrabia.

Wyobrażam sobie co będzie pod koniec miesiąca :)
@SatExpert nie czekaj tylko migruj po niedzieli, bo później możesz się nie dodzwonić na infolinię....

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito

Skoro jest, jak mówisz to znaczy, że już się zaczyna... :roll:

Wszystkim tym, którzy jeszcze nie przeprowadzili migracji swojej karty TnK SD proponuję uczynić to niezwłocznie, gdyż, jak @Burito już napisał, pod koniec października infolinia może się całkowicie "zatkać". :? A wtedy to będzie już lipa... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno już się zatkała.... a co będzie pod koniec miesiąca to sobie nawet nie wyobrażam.

Może podamy tutaj numer telefonu na infolinię, żeby nasi czytelnicy mogli skorzystać z niego:

"W celu nadania uprawnień na kartę, proszę o kontakt z BOK Telewizji na kartę. Konsultanci są dostępni pod numerem telefonu 22 430 77 77 (opłata według stawek operatorów). Biuro Obsługi Klienta jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 22".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...