Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Cyfrowego Polsatu, który póki co na razie nie planuję wyłączania dubli SD :P

Ze swoich transponderów dodajmy. :wink: Fakt, od czasu przełączenia większości transponderów do DVB-S2/MPEG-4 Cyfrowy Polsat utrzymał duble SD, a nawet zbiera na swoje transpondery te, które wyrzuciło ITI. No ale ma w tym interes, bo nadawcy płacą mu kasę za nadawanie dubli kanałów tematycznych.

Mówimy tu jednak o dublach kanałów podstawowych nadawanych przez ITI. Abonenci Cyfrowego Polsatu i Orange podobnie jak abonenci nc+ dysponują sprzętem HD, więc nie ma problemu z odbiorem TVP 1, TVP 2, TVN czy TVN 7 w wersji HD. Nie wyobrażam sobie, aby ITI specjalnie dla obcych operatorów marnowało swoje pojemności satelitarne. Zresztą w Cyfrowym Polsacie te kanały SD nie są gwarantowane. Nie wiem jak w Orange, ale podejrzewam, że podobnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak i dla większości na forach sat - utrzymywanie w pakietach kanałów - dubli SD i nie zastąpienie ich wersjami HD - nawet w najniższych pakietach to szczyt skąpstwa i bezczelności ze strony operatorów sat.

 

W pakiecie podstawowym Orange ( biała karta ) brak jest wersji HD np. TVN Turbo, TVN Style, TVN 24 na przykład mimo że są na satelicie i po co je dublować.

Nie wspominając o National Geographic w SD

 

Dopiero w wyższych pakietach są w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to są kanały tematyczne. Być może wersje HD są droższe dla operatorów od wersji SD, stąd ma miejsce taka sytuacja. Kanały podstawowe są natomiast bezpłatne. Dublowanie tych kanałów po wygaszeniu kart TNK SD będzie zatem w ogóle bez sensu. A jednak będzie to miało miejsce. Utrzymywanie tych kanałów na satelicie tylko dla kablówek w MPEG-4 też nie ma sensu. Operatorzy dostają je przecież światłowodem w MPEG-2 i mogą wpuścić do swojej sieci bez żadnej konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niniejszy wątek tyczy się samej oferty Telewizji na Kartę SD (TnK SD), a nie zasadności utrzymywania dubli kanałów, czy to SD, czy HD.

 

Kolejne posty niezwiązane z tematem niniejszego wątku będą lądowały w Koszu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś straciłem dostęp do darmowego pakietu TnK SD. Powiedzcie, proszę, jaka może być przyczyna? Do wczoraj działało. Dziś mama załączyła i był komunikat brak dostępu. Kanały powinny działać do października. Co robić? Od dwóch godzin włączony na TVP 1 i nic. Dekoder TechniSat SD CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta ma zapewne ograniczony terminowo tzw. pakiet bez opłat. Doładuj kartę np. na jeden miesiąc za 20 zł i wówczas kanały powinny ponownie "zaświecić". Po wygaśnięciu tego doładowania ponownie powinien zadziałać pakiet bez opłat.

Na stronie :arrow:https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz_waznosc_doladowania.php możesz też sprawdzić termin ważności doładowania karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś straciłem dostęp do darmowego pakietu TnK SD. Powiedzcie, proszę, jaka może być przyczyna? Do wczoraj działało. Dziś mama załączyła i był komunikat brak dostępu. Kanały powinny działać do października. Co robić? Od dwóch godzin włączony na TVP 1 i nic. Dekoder TechniSat SD CD.

wystarczy zadzwonic o ponowienie uprawnien i karta w 10min zlapie co trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie! Pamiętam, że było coś takiego, że karty TnK SD aktywowane do jakiegoś tam dnia miały pakiet bez opłat ważny bezterminowo, a aktywowane po tym dniu miały już pakiet bez opłat ważny, bodajże, przez rok od dnia wygaśnięcia doładowania karty (pakietu płatnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie! Pamiętam, że było coś takiego, że karty TnK SD aktywowane do jakiegoś tam dnia miały pakiet bez opłat ważny bezterminowo, a aktywowane po tym dniu miały już pakiet bez opłat ważny, bodajże, przez rok od dnia wygaśnięcia doładowania karty (pakietu płatnego).

 

Mam właśnie taką kartę TnK SD - bez opłat ważną bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje dobra oferta TNK HD z pakietem bez opłat ważnym prze 12 miesięcy od ostatniego doładowania, no i oferta Cyfrowego Polsatu z pakietem Darmowym HD, dobrze, że się zaopatrzyłem w obie :) (moduł CAM CI TNK HD 1 szt., Darmowy HD na 4 szt. dekoderów i 2 szt. modułów CAM CI+).

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wiem ze TNK SD ma dzialać do konca pazdziernika ale mi znikneły własnie wszsytkie kanały na nieoplaconej karcie poza TVN.Ma ktos podobny problem ? Stało się to koło 19:40. Używam tego na dzialce od dawna i akurat teraz :( a co gorsza nie ma alternatywy bo mux 3 tu nie odbiera. 

Edytowane przez hapxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lipca straciłem dostęp do wszystkich kodowanych kanałów TNK za wyjątkiem TVN z tr 11393. Sprawdziłem kartę w tunerze Ariva @link 200 i w komputerze w czytniku kart Phoenix na USB. Dziś rano przywróciłem tuner do ustawień fabrycznych, wczytałem świeżą listę kanałów i zadzwoniłem do TnK SD z prośbą o przysłanie uprawnień. Trzymałem przez godzinę na TVP1, a potem drugą na TVN - oba na tr. 10892 GHz i nic. Później jeszcze 2 godziny na cnxcam na TVN na tym samym tr. Nadal nic. Tylko w Ariva jak wejdę na stronkę oscam to widzę EMM written S jak rośnie co +1 aż do 15. Czyli widać, że wznowienie sygnału coś zapisuje na karcie ale to nie sprawia aby kanały TVP1,2 Polsat TVN i TV4 z 10892 ruszyły.

Edytowane przez zbiggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...