Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W programie dla prasy (http://www.tvp.pl/prasa/TVPPolonia/p1005_T4D.txt) przy serialu widnieje oznaczenie 16:9, więc najprawdopodobniej będzie to wersja zrekonstruowana, bo stara wersja była w 4:3.

 

Oczywiście na Polonii nie uświadczy się jakości HD, ale na pewno obraz będzie lepszy niż do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) porozumiało się z zarządem Telewizji Polskiej w sprawie zmian programowych w TVP Polonia, które dostosowują ramówkę telewizyjną do rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań publiczności - Polonii oraz Polaków mieszkających za granicą

Tylko się uśmiechnąłem. I już nie chodzi mi o to, kto za to płaci. W pierwszej chwili pomyślałem, że dostosują? A tu wyraźnie, że dostosowują. Ciekawe! Według jakich kryteriów i na podstawie czego są brane te oczekiwania publiczności polonijnej.

Z dotychczasowej ramówki programowej tego nie widać.

A swoją drogą jeśli tak ma być, to TV Polonia już dawno powinna być nadawana w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://satkurier.pl/news/108293/13e-ttcomm-dostarczy-satelitarny-sygnal-tvp-polonia.html

 

Czyli przyszłe parametry techniczne to:

 

opcja pierwsza (najbardziej prawdopodobna)

Eutelsat Hot Bird 13D (13,0°E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

lub opcja druga (mniej prawdopodobna)

Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)

tp. 155 (11,604 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

 

 

Ciekawe, na jakim transponderze wyląduje, skoro na 13E ta firma nie ma ani jednej pojemności.

Oni głównie korzystają z transponderów operatora Media Broadcast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać niestety, że te wszystkie zmiany dokonują się w niezbyt dogodnym czasie. Wielu odbiorców TVP Polonia z Astry będzie musiało przekierować anteny albo dołożyć dodatkowy konwerter (zeza) na Hot Bird. Przełom grudnia i stycznia ze względu na silne mrozy raczej nie jest przyjaznym czasem dla jakiegokolwiek majstrowania przy antenach satelitarnych...

 

Jeśli ktoś z Satkurierowców często ogląda TVP Polonia (ja przyznam, że rzadko tam zaglądam), niech da znać, czy już są na tym kanale nadawane jakieś spoty informacyjne o wyłączeniu sygnału z Astry po 31 grudnia? Uważam, że już najwyższy czas zacząć o tym trąbić na antenie i już teraz namawiać do przejścia na odbiór z Hot Birda (na razie z parametrów transpondera nc+, a od nowego roku wystarczy tylko wyszukać kanał na nowych parametrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się już testowy sygnał TVP Polonia z nowych parametrów na HB (11,179 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK). Nadawana jest plansza z logo TVP Polonia i informacją o uruchomieniu emisji od 15 grudnia.

 

Nie sprawdzałem parametrów technicznych, ale na oko jakość tej planszy jest bardzo słaba, wygląda na zaniżoną rozdzielczość (544x576 albo jeszcze mniejszą). Oby normalna emisja od 15 grudnia była w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...