Jump to content
GieKa

TVP Polonia

Recommended Posts

No i bardzo dobrze. Wreszcie ten kanał się do czegoś przyda widzom w Polsce też. Jak ktoś nie zdąży obejrzeć na jedynce to będzie miał szansę zobaczyć powtórkę na Polonii.

CIEKAWOSTKA

Od najbliższej sob. stacja rozpocznie emisję takich seriali jak: ,,Gazda z Diabelnej" oraz ,,Parada oszustów".

Emisja serialu pt.,,Gazda z Diabelnej", godz. 09:05 (co tydzień)

Emisja serialu pt.,,Parada oszustów", godz. 10:35 (co tydzień)

TVP Polonia nie wyemituje 8-ego odcinka serialu pt.,,Chichot losu". Wczoraj było widowisko live "Wielki test wiedzy ekonomicznej", więc 8-ego odcinka nie wyemitowano, dlatego powinien on być wyemitowany za tydzień w pn, lecz w programie tv piszą, że za tydz. poleci już 9 odc. :/

Wytłumaczenie jest tylko jedno - błąd w programie tv. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że pominą. Jeszcze sprawdzę w TXT, bo tam często robią aktualizację.

CIEKAWOSTKA

Od najbliższej sob. stacja rozpocznie emisję serialu pt.,,Doktor Murek", godz. 10:35.

Ja dzisiaj oglądałem program "Co nam w duszy gra" z 2001 roku i fajnie było popatrzeć na dobry program rozrywkowy, a nie te "showy" w stylu "TVN" :D .

Zwróciło moją uwagę, że było tam kilka piosenek przetłumaczonych z języka angielskiego (między innymi "All By My Self", w wykonaniu Zdzisławy Sośnickiej) i mam taką refleksję, że teraz Ci różni wykonawcy chcą czasami "na siłę" śpiewać po angielsku i w ogóle w tych różnych "showach" piosenki po angielsku przeważają, a 11 lat temu jeszcze byli tacy, którzy woleli jednak śpiewać po polsku, nawet piosenkę zagraniczną (oczywiście z profesjonalnym tłumaczeniem) :D!

Po zakończeniu emisji ,,Plebanii" naturalnie zastąpi ją ,,Galeria".

Emisja: od środy - 17:00, powt. następnego dnia ok. 11:45; powt. odcinków z całego tyg. - nd, ok. 06:00;

CIEKAWOSTKA

Od czw. (w dni powszednie) stacja będzie przypominać serial pt.,,Przygody psa Cywila".

Emisja: godz. ok. 10:50.

Od dzisiaj o 20:45 na antenie "TVP Polonia" rozpocznie się emisja serialu "Warto Kochać", ze świetną moim zdaniem rolą zmarłego jakiś czas temu Pana Jacka Chmielnika.

Wszystkim BARDZO ten serial polecam, bo jest moim zdaniem świetny, a nie można go teraz odnaleźć nigdzie (także na stronie "TVP") w sieci (przynajmniej mi się to nie udało)...

Z belki w "Wiadomościach" usunięto zegar. Godzina wskazywała na nim 12:00\19:30, kiedy była już 12:30\20:00. Było to mylące.

W czw. kanał rozpocznie emisję 2-óch dobrze znanych nam seriali. Pierwszy z nich - ,,Sfora", godz. 20:45; ,,Pitbull", godz. 22:45.

Guest ania28

TVP Polonia na Wielkanoc przygotowała premierę filmową (trochę spóźnioną) ,film E=mc 2 ,godz. 21.50 ,powtórka 03.45

Jak TVP Polonia w takim tempie będzie emitować filmy, to wiele premier zostanie wyemitowanych dopiero po dziesięciu latach :P

Interesuje mnie jedna rzecz. Film dok., pt. ,,Narodziny wolności" (pt, godz. 04:50 i 14:20), był emitowany w 4:3 z kaszetą, czy bez? Z góry dziękuję za pomoc.

Szkoda, że nie będzie już "Wiadomosci"o godz. 12:00 i 15:00. Ale z tego, co słyszałem, to TVP w ramach oszczędnosci planowała całkowicie zrezygnowac z popołudniowych wydan tego serwisu?

Nieprawda. Wiadomości będą tak nadane tylko przez 3 pierwsze dni czerwca, prawdopodobnie ze względu na festiwal w Opolu.

Strasznie mnie przestraszyłeś. Już miałem napisać, jak bardzo potrafiłem przez miesiąc od zakupu set-top-boxa docenić fakt powtarzania serwisów przez Polonię.

Czas pożegnać się z sobotnim kinem w TVP Polonia. Zastąpi je serial pt. ,,Modrzejewska". Być może jesienią przywrócą pasmo filmowe, choć to wątpliwe.

TVP Polonia w czwartek o 23.40 wyemituje bardzo ciekawy film dokumentalny pt. "Marsz wyzwolicieli". Przy jego tworzeniu brał udział znany niezależny historyk Wiktor Suworow i jest on głównym narratorem filmu. Film jest bardzo dobry jeżeli ktoś czytał książki Suworowa np. cykl "Lodołamacz" to pozycja obowiązkowa, szkoda, ze o tak późnej godzinie jest pokazywany, czyżby był to rodzaj cenzury.