Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy w dobrze dekodera.

Kryterium jakim się kieruje to możliwości odbierania kanałów w HD, złącze SCART, USB, możliwość odtwarzanie filmów Dvix, E-AC-3 oraz przystępna cena.

Wpadły mi w oko 2 modele, spełniąjące owe funkcje:

Canva CN-DVB-T333, oraz CABLETECH URZ0187. Co sądzicie o tych urządzeniach?

Tuner będzie pracował z telewizorem SD i monitorem w HD, dlatego zależy mi na możliwości oglądania kanałów w HD i SD.

Ostatnie pytanko: AC3 to to samo co E-AC-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wybór niesie zawsze kłopot bogactwa i problem :-).

Ja niedawno kupiłem tuner Neo HD 80.

Przeglądałem internet i otworzyłem stronę, gdzie go chwalono, jako najczulszy i idealnie

pasujący do anten siatkowych i współpracy z tv kineskopowymi.

Kupiłem przez net za 109 zł i temat zamknąłem. Początkowo chciałem z rozpędu kupić też antenę Tri Digit, ale się wstrzymałem i na całe szczęście.

Tuner współpracuje z 4 letnią anteną siatkową ze wzmacniaczem LNA 177 ( chyba nie pomyliłem tych cyferek ?)i bardzo wiekowym tV Neptun 750T.

Antena skierowana jest na komin EC-4 w Łodzi( MUX 1: MUX 2) i Sienkiewicza z MUX-3 - to odpowiednio 25 i 27.5 km, prawie w tym samym kierunku - różnica ok 7 st.

Ponieważ w instrukcji napisane jest że tuner ma zasilanie +5V, to usunąłem końcówkę z zasilaniem 12 V i bezpośrednio podpiąłem kabel antenowy ( ok 12 metrów) do tunera, oraz włączyłem tą funkcję.

Po włączeniu i uruchomieniu lokalizacji , zostało dość szybko znalezione 16 programów z MUX-1 i Mux-2, oraz ok 30 zakodowanych programów z Polsatu. Mux-3 niestety nie został namierzony, zapewne z powodu mizernej mocy nadajnika i odległości ?

Wszystkie znalezione programy miały bez wyjątku 100% mocy sygnału i ok 100% jakości - niekiedy zmnieniało się to o parę %.

Obraz i dzwięk, jak na TV Neptun znakomity.

I tak to już u mnie zostanie.

Wszystkie możliwości, o których wspominałeś ten tuner również posiada, ale ja nie sprawdzałem jak działają te funkcje, które mógłbym sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się dopytać dopytać o parę rzeczy :

czy w najnowsza Wiwa HD 80 mini to sprzętowo to samo co Wiwa HD 90 (te same bebechy itp.)?

czy podłączenie przejściówką Euro-cinch daje gorszy obraz/dźwięk niż podłączenie bezpośrednio cinch-cinch?

no i ostatnia prośba :] może ktoś polecić dobry dekoder z wejściami chinch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Porównanie masz na forum Emitela.

2.Nie zauważyłem różnicy,zarówno przy kablu euro-chinch,jak i przejściówce.

3.Mam Comsata TE2040HD.na razie nie narzekam.Od nowości działa na fabrycznym sofcie. Wiwe HD 90 również posiadam,też jest ok.Wszystko zależy od tego,na jaki egzemplarz trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj proszę o pomoc w wybraniu dekodera, mieszkam w centrum Krakowa i mam doskonały sygnał ze wszystkich 3 muxów. Chodzi mi o tunerek najtańszy byleby w miarę działał, na usb mi nie zależy, jednak wyjście chincz na wzmacniacz byłby mile widziany. Dodam że zainteresował mnie dekoder Cyfrowego Polsatu T-HD1000 za 149zł i dostęp do Ipla po podłączeniu internetu. Czy warto to kupić od nich ? I już ostatnie pytanie jaki najtańszy dekoder Dvb-t + Dvb-s, nie koniecznie HD jeśli chodzi o satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom kupiłem dekoder DVB-T Opticum HD T80, chwalą go sobie.

Przy testowaniu go przez 2 dni daje rade i jest godny polecenia, co ważne jest wsparcie producenta, aktualizacja softu przez USB.

Dodam że zainteresował mnie dekoder Cyfrowego Polsatu T-HD1000 za 149zł i dostęp do Ipla po podłączeniu internetu

Brat posiada ten dekoder i chwali go. Dostęp do ipli i bodajże 3miesiące mux-4 gratis. Tyle co ja wiem.

I już ostatnie pytanie jaki najtańszy dekoder Dvb-t + Dvb-s, nie koniecznie HD jeśli chodzi o satelitę.

Cena, gust, wymagania itp itd, ale jak już chcesz kupić to raczej z DVB-S2 :wink:

Ja posiadam TV z MPEG4 i dekoder sat od CP HD5000 więc za takim sprzętem jak narazie sie nie oglądam :wink:

 

Może inny forumowicz lepiej doradzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom kupiłem dekoder DVB-T Opticum HD T80

Ja nabyłem t50 Opticuma i wrażenia mam takie ze wart swojej ceny.

1.Wolno przełącza programy, ale czy to ma znaczenie gdy ma ich się raptem kilkanaście w tym połowa to smieci nie do oglądania?

2. Jakosć wyświetlania mocno przeciętna, ale to urządzenie kupuje się raczej do telewizorów hd-ready lub sd bo tv-fullhd mają już raczej wbudowane dekodery raczej

3. Czułośc głowicy - w porównaniu z tym co wbudowano w nowego samsunga eh5000- wyśmienita. Bez zajaknięcia wyłapał wszystko co leciało do anteny. Samsungowy na tych samych ustawienaich instalacji antenowej nie widzi połowy tego co Opticum. odległość od nadajnika jakieś 120km. Antena to zwykła 16/21-69 Dipola. Do tego jakiś wznacniacz na stryszku z regulowanym zailaczem. Więc miał prawo odmówić pracy bo sygnał mux3 to tylko 10W z tego co pamiętam. W dodatku gawrony co sobie z tej anteny WC zrobiły i zasrywają mi dach ułamały mi jednago pręta z tej anteny :lol2:

Nie próbowałem jeszcze bawić sie z dyskami i plikami ale czytałem że trzeba wgrac jakis nowy soft. mnie to chyba nie bawi raczej tym bardziej że chyba nie ma możliwosci powrotu do oryginalnego softu po takich zabawach. generalnie to jak ktoś ustrzeli to cuś w granicach 50zł (ostatnio bywają na wiadomym portalu) to i nie potrzebuje scart to śmiało można brać do dziadkowego TEVU. GDy mamy wieksze wymagania to już może dołóżmy trochę grosiwa. W sumie towar wart swej ceny. uwaga - tunerek posiada e-ac3 i oczywiscie hd co nie jest niestety oczywistoscią w sprzedawanym obecnie masowo szmelcu. brak kabelka hdmi. Jak zobaczyłem cene u siebie w mieście to rozbolała mnie głowa. Złoto, miedź , platyna i moze coś jeszcze za 50zł w fikusnym etui. na wiadomym portalu cena chińskiego kabelka - 4zł. Nie sądzę aby róznica była jakas dramatyczna pod warunkiem ze nie będziemy tego kabla co chwilę mietolic w rękach co skończy się może awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co bardziej polecacie - Wiwę HD 50 czy 55? Są w podobnej cenie, a znalazłem w internecie opinie o źle działającym pilocie w HD55, lub raczej odbiorniku podczerwieni. Jak to jest naprawdę i który tuner jest godny uwagi.

 

Ja znajomum zainstalowałem kilka tunerów wiwa hd-50 - nikt nie narzeka, wszyscy są zadowoleni. Po zakupie dobrze jest wgrać najnowszy soft dostepne na stronie http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, czy może mnie ktoś utwierdzić w tym czy dobrze rozumuje. Otóż mam telewizor (monitor TV) LCD z wejściem EURO. Zamierzam kupić tuner DVB-T. Czy jeżeli kupię tuner z możliwością odbioru telewizji HD to będę mógł odbierać TVP 1 HD oraz TVP 2 HD? Wiem że po wejściu EURO nie uzyskam wysokiej jakości, ale czy w ogóle te kanały będą wyświetlane? Czy tuner je jakoś przeskaluje i wyświetlą się w jakości SD na moim telewizorze? Proszę o odpowiedź, bo nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc.

chcę kupić tuner DVB-T z możliwością nagrywania na dysk zewnętrzny (widziałem takie w sklepach). Ale zna ktoś tuner który nagrywa materiał video w formacie .mpg/.vob/.ts lub innym który można potem przenieść na komputer i potem odtwarzać "zwykłymi" programami do odtwarzania video? Czy tunery które nagrywają taki materiał maja tylko możliwość nagrania-odtworzenia na danym tunerze,ale nic dalej z tym materiałem video nie można nic robić.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak na wyjściu euro będziesz miał kanały HD (480i, 480p, max 576i), dobrze zrozumiałeś :)

jak euro to oczywiście bez takich rozdzielczości 720p, 1080i, 1080p :D

Kupiłem Wiwa HD-50 i wszystko póki co ładnie śmiga. Mam tylko pytanie, jaka rozdzielczość wybrać w ustawieniach? Teraz mam ustawione 1080i (bo tak było standardowo). Jednak wiadomo, że to tylko tak tam jest wyświetlane, a takiej nie ma. To jaką najlepiej ustawić? Jak trzeba podać jakieś dokładniejsze dane to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek92 na wyjściu euro masz max rozdzielczość czyli 480p, 576i, kanał HD będzie w tej rozdzielczości wyświetlany, nic nie trzeba ustawiać a to że w ustawieniach jest 1080i/p też się nie patrz na to (może być tak ustawione). Jak już chcesz mieć czyste sumienie co do ustawień to wybierz 576i/p bo taka rozdzielczość max po euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...