Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam już ten wątek i muszę stwierdzić że zgłupiałem. Nie mam pojęcia jaki tuner wybrać. Proszę więc o jakąś indywidualną poradę. Chciałbym zapłacić za sprzęt do 130 zł, chciałbym aby urządzenie miało przyjazny interfejs, było bezawaryjne, nie zawieszał się, odtwarzało programy w jakości HD i ogólnie miało wszystkie ważne rzeczy. Bardzo proszę o pomoc gdyż w najbliższym czasie planuję zakup urządzenia i od nadmiaru modeli rozbolała mnie już głowa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze proszę co sądzić o Ariva T650i. Z racji tego że T65 ciężko jest dostać zainteresowałem się także tym modelem. Jest porównywalny z WIWĄ czy może lepszy? Czy tunery typu http://www.electro.pl/Tuner_z_USB_WIWA_ ... 91738.html , czyli takie do tyłu telewizora są porównywalne czy lepsze od klasycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku przewagę ma Ariva, jest trochę szybsza i ma lepszy design obudowy jak i pilota. Jeśli zaś chodzi o tunery które są wpinane z tyłu telewizora, one mają swoje plusy jak i minusy, plusy to przede wszystkim że go nie widać, wystaje tylko odbiornik IR , minusy to że szybko się może wyrobić złącze EURO. Kiedyś obiło mi się o uszy że była jakaś seria (nie pamiętam producenta, ale na pewno nie WIWA) która nie obsługiwała kanałów HD oraz dźwięku E-AC-3 , czyli nie dostosowane do naszego systemu nadawania, więc uważaj na różne takie modele przeglądając najpopularniejszy u nas serwis aukcyjny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem taki oto zestaw: http://www.electro.pl/Tuner_TV_WIWA_HD_ ... 05105.html i http://www.electro.pl/Przewod_HAMA_SCAR ... 00811.html . Mam nadzieję że będzie śmigał. Na pewno po jakimś czasie ocenię na forum czy mój wybór był słuszny, w końcu niedługo będę musiał dokupić jeszcze jeden tuner do drugiego telewizora. Ciekawe czy zdecyduje się na ten sam... :) Dziękuję bardzo za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem prośbę o cyfryzację telewizora od mojej znajomej. Ma w sypialni kineskopową 14stkę. Mieszka 1 km od nadajnika /EC4/, więc dotychczas śmigało jej bez zarzutu 7 kanałów na teleskopowej antence. Teraz analog wyłączyli, i nie ma nic. Ta pani jest na emeryturze, więc nie stać jej na jakieś Arivy. Chodzi tu o prosty dekoder, bez wodotrysków. Żadne gniazdo USB ani PVR nie będzie wykorzystywane. Właściwie potrzebne są tylko: dobry odbiór, EPG i teletekst. Reszta jest nieważna. Co polecicie? Tu może być nawet niższa półka. I teraz pytanie : czy kupić coś takiego co z przesyłką wyniesie 84zł: http://allegro.pl/tuner-dekoder-stb-sd- ... 12995.html czy ruszyć d... na przystanek busów, przejechać się do centrum i kupić Wiwę HD-80 EVO za 89 zł :?: Dodam, że to nie jest pilne, bo pani ma jeszcze telewizor LCD, który NTC obiera, ale dla niej czasem wygodniej jest obejrzeć sobie serial w łóżku :wink:

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu smietana

witam, mam do Was pytanie, czy aby odbierac telewizje naziemna wystarczy oprocz tunera zwykła antena szerokopasmowa ? podlaczona do tunera kablem antenowym ?

 

wg info z tej strony:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_nad ... j_w_Polsce

mam ok 80 km do nadajnika o mocy 25 kW, czy zwykla szerokopasmowka wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu smietana

dzieki,

o jakim rodzaj wzmacniacza mowisz ? kupuje go oddzielnie wobec anteny ?

 

mieszkam w woj. slaskim, mam ok 80 km do nadajnika w myslowicach, do innego blizszego niestety zaslania mi blok :-/ antene moge tylko skierowac wobec tego w myslowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter. Zauważ że nie wszyscy mają internet i nie znają się zbytnio, nie dowie się szczególnie, paragrafy to jedno a sprzedawcy swoje czyli sprzedać.
Aha, szczególnie ci, co kupują na Allegro mają problem z dostępem do internetu. ;)

 

WIWA HD-80 EVO i EVO MC różnią się jakoś szczególnie w kwestii oprogramowania?
Generalnie jest tak, że jeśli architektura sprzętowa ta sama to i oprogramowanie (niemal) identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

o jakim rodzaj wzmacniacza mowisz ? kupuje go oddzielnie wobec anteny ?

 

mieszkam w woj. slaskim, mam ok 80 km do nadajnika w myslowicach, do innego blizszego niestety zaslania mi blok :-/ antene moge tylko skierowac wobec tego w myslowicach

 

Możesz użyć wzmacniacz LNA-177 i powinno działać.Kupisz go razem z anteną lub osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim dekoderem Wiwa-95, a raczej z telewizorem.

 

Mianowicie po podłączeniu dekodera do telewizora obraz skacze i to tak bardzo mocno, że ledwo da się dojrzeć co na tym ekranie się wyświetla. To samo dzieje się gdy podłącza dekoder Wiwa od dziadka, jak również dekoder HD od Cyfry. Żeby było jednak zabawniej gdy podłączam stary dekoder z Cyfry (Thompson TS4P) to obraz wygląda normalnie i nic nie skacze.

 

Telewizor ma chyba z 15 lat, jakiś stary model Sanyo, podejrzewam że po prostu gniazdko SCART w telewizorze gdzieś nie styka, ale za [beep]ę nie rozumiem dlaczego ten stary dekoder z Cyfry działa bez kłopotu.

 

Ma ktoś na to jakieś logiczne wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...