Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić dekoder dvb-t, zastanawiam się nad modelami wiwa hd100 memo, ferguson ariva t65, kruger-matz 0186hd lub cabletech URz0191/4. Jestem laikiem w tym temacie, ale głównie nurtuje mnie taki problem. W sąsiednim mieszkaniu jest podłączona antena opticum ax1000 do tv lcd Toshiba i bez problemu ten zestaw odbiera mux'y 1,2,3 z nadajnika Śrem oddalonego w linii prostej około 60 km, do tego łapie mux1.2 Ślęża oraz Kalisz. Jednego razu próbowałem podłączyć do tej anteny tv/monitor LG (ten co był dodawany do promocji Cyfry+ w 2009 r) - po prostu wypiąłem antenę z Toshiby i wpiąłem do LG, ledwo wyłapał mux1,2 Śrem, mux3 nie widział, podobnie jak Ślęży czy Kalisza.

Do sedna sprawy. Chcę kupić dekoder by podłączyć go do plazmy Panasonica. Zastanawiam się który z powyższych wybrać by była szansa na ten mux3 Śrem (ta sytuacja z LG zbiła mnie z tropu).Gdybam, że jest to zależne od dekodera i nie wiem który z nich (a może inny) wybrać. Mogę się podpiąć pod tę samą antenę i domyślam się, że rozdzielacz sygnału może zgubić na jakości - jaki mógłbym wybrać by stracić jak najmniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też się zastanawiam nad kupnem WIWY 90 Memo. Chodzi mi głównie o to żeby dekoder był solidny softwerowo, działał szybko bez żadnych zwiech. Fajnie jakby dało się ustawić własną kolejność kanałów, cena do 110 zł. Czy WIWA spełnia te wymagania czy możecie polecić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli nie ma być produkcji chińskiej, to nie wiem czy uda ci się cokolwiek znaleźć (to nie jest jak z telewizorami, z których większość jest montowana w europie), jednak możesz kupić urządzenie jakiejś lokalnej marki. Na przykład polskiego Ferguson-a (polecam Arivę T65), czy niemieckiego TechniSat-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania. ;)

 

(...) OPTICUM HD T90 i FERGUSON Ariva T650i. Jak myślicie, który byłby lepszy?

 

Najważniejsze jest szybkie przełączanie kanałów i dobrze działający pilot, a reszta to tylko jest dodatkiem, bo moi rodzice na pewno nie będą korzystać z dysków USB, PVR ani z odtwarzacza multimedialnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...