Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a ja mam problem z moją Arivą T65. Z trudem mogę ją uruchomić. Muszę wielokrotnie szybko naciskać przycisk włączenia na pilocie albo na dekoderze aby sprzęt się włączył, inaczej zapala się zielona lampka na dekoderze ale po chwili sprzęt znowu gaśnie. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy wysyłać na naprawę gwarancyjną? Czasami dekoder uruchamia się normalnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu smietana

mam okazje kupić używany tuner wiwa (dla kogoś innego), zastanawiam sie w jaki sposob sprawdzic czy nie ma zadnych defektow ? w domu mam kablówke, nie mam anteny, a nadajnika w poblizu nie ma takze raczej sygnalu nie sciagnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

prosiłbym o poradę w sprawie dekodera. Po przeczytaniu dość sporej ilości pozytywnych komentarzy o Wiwie HD-95 byłem w lokalnym sklepie i koleś stwierdził, że dekoder słaby i są zwroty, a jako że był to APS Polsatu to oczywiście polecał co ich. Cena w lokalnym sklepie trochę odstrasza, 120 z przesyłka z neta, w sklepiku 140 (za wiwe). Niestety musi to być kupione w sklepie lokalnym, nie mam na tym polu wyboru. Brać Wiwe czy coś innego do 150zł? Może w innych sklepach bym taniej znalazł. Dekoder ma być dla Babci do TV CRT (może w przyszłości LCD). Miliona+1 bajerów mieć nie musi, ważne by był w miarę niezawodny, euro+hdmi z wygodnym pilotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest może jakiś tuner który można podłączyć pod monitor komputerowy ? Mam monitor z wejściami hdmi/d-sub/vga i chciałbym kupić tuner który by do tego pasował, najlepiej jakiś mały. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/not-only-tv-tuner-dvb ... 66723.html . Wszystko mi pasuje tylko jakby był on pod hdmi. Podczas korzystania z tv nie chce mieć włączanego komputera bo tylko prąd ciągnie i hałasuje dodatkowo. Znajdzie się coś dla mnie ?

 

PS. Monitor jest z głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu smietana

mam nowy dekoder dvb-t wiwa hd-95, podpieta do niego antena szerokospamowa ze wzmacniaczem, TV dość leciwy przez euro-scart, wlaczylo sie automatyczne wyszukiwanie kanalow, przeleciało wszystko i nic.. sasiad pietro nizej ma tez szerokopasmowke skierowana w to samo miejsce i wszystko działa, co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu smietana

w takim tesco kupie wzmacniacz do anteny ? al taka wymiana pewnie bedzie sie wiazala z jakims lutowaniem ? w koncu kabel wchodzi do wtyczki gdzie jest wtyk antenowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Carrefourze, żadne lutowanie nie jest potrzebne, ponieważ we tej części wzmacniacza którą podłączasz do dekodera (czyli wtyczce antenowej) przewód antenowy albo przykręca się śrubkami albo wkręca.

Mocowanie na śruby:

zasilacz-antenowy_zs12v100ma_3.jpg

Mocowanie wkręcane:

IMG_7387_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze wiwy / korry? My jesteśmy zadowoleni z tego produktu bo napędzają nam sprzedaż TV i SAT. Wadliwość tego sprzęt jest ogromna a ludzie to polecają xD Dziennie potrafią przyjść 10 sztuk. Wszystkie mają wadliwe kości pamięci flash, za pierwszym razem pomaga wgranie softu serwisowego na 1-2 miesiące a drugi raz już tylko serwis (który wyrobił sobie pieczątkę "wymiana pamięci flash" bo pisać już im się nie chce) w ciągu miesiąca wysyłamy około 50 sztuk dekoderów do serwisu. Na taką skale serwisowania jeszcze nie było takiego produktu (czyt. złomu) ;) A serwis trwa równe miesiąc bo nie wyrabiają z naprawą. Jak dzwoniliśmy dlaczego to tak długo trwa to powiedzieli, że dostają dziennie kilka set dekoderów do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@kruger85, a nie wstydzicie się przypadkiem, sprzedawać takiego szajsu często niemajętnym ludziom?

 

Jak wiadomo, że jest to sprzęt awaryjny, to nie powinniście tego brać na sklepowe półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce klient ma. Zawsze informujemy, pytamy i doradzamy ale z wiedzą pochłoniętą z internetu nie wygramy. Zawsze polecamy dekoder CP T-HD 1000 bo jest to dobry sprzęt tylko nie czyta multimediów przez USB i serwis na miejscu poprzez wymianę na drugi egzemplarz bez czekania, wszystko od ręki (warunek zakup na gwarancję z rejestracją danych osobowych) mało kto chce okazać dowód osobisty do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatowski jest dla innych klientów, którym nie zależy na mulimediach a chcą np pół roku Polsatu-Film ;-). No ale co robić, gdy w telewizji nic interesującego nie ma?

A co do wcześniejszych postów- mam w domu dwie różne wiwy, niby działają, ale.. na obecnej antenie dachowej wiwy jeden multipleks łapią dobrze, drugi szatkuje, trzeciego nie znajdują. Myślę- wymienię antenę, ma swoje lata. Ale... trafił mi w ręce wspomniany Opticum HD-T90. Łapie wszystko bez zająkniecia!! O ile byłem fanem marki "wiwa" od kiedy kupiłem bodajże 9 lat temu ich pierwszy odtwarzacz dvd z obsługą divx, o tyle dziś nie mogę patrzeć na sprzęt z nazwą wiwa...

P/S Z zalet: Opticum ma soft robiony w Polsce, ma HDMI, ma wyświetlacz, ma odczyt divx, mkv, xvid, mp3 itd, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy w modelu Wiwy HD 102 MC istnieje możliwość odtwarzania losowego plików muzycznych ? Testowałem model HD 95 MC, w którym zadbano o taką możliwość, oraz model HD 100 MC, w którym odtwarzanie losowe można wykorzystać jedynie w przypadku plików filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem, jakieś dwa miesiące temu, dekoder Kruger & Matz KM 0201. :( Przeczytałem wcześniej wrażenia testującego ten sprzęt, opinie na kilku forach też były pozytywne. :read: Używałem go rzadko, bo tylko na działce rekreacyjnej więc częste zawieszanie się i restarty kładłem na karby a to wahań napięcia, a to silnego wiatru, tudzież płaskiej przejściówki przez okno. :crazy: Dopiero miniony weekend uświadomił mi, że ten dekoder to [beep]. :oops: Nie dość, że wyłącza się dosłownie co minutę to i pilot trzeba przystawiać do samego odbiornika żeby przełączyć kanał. :( Wysłałem dzisiaj do naprawy ale najchętniej bym go wymienił na inny lecz czytam, że i zachwalane Wiwy też padają. :/ Czy faktycznie najlepiej wziąć dekoder Polsatu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...