Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Potrzebuje tuner dvb-t tak do ~100zł i widzę że ludzie polecają produkty WIWA i zastanawiam się nad modelem HD-95, zależy mi głównie na dobrym odtwarzaczu multimediów żeby filmy z pendrive się nie zacinały i napisy były poprawnie odczytywane, to moje główne kryterium, czy ta wiwa hd-95 będzie dobra ?

A co powiecie o modelu Cabletech URZ0195 ? może jeszcze coś godnego uwagi w tej cenie ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @john czyli rozumiem, że pod względem multimedialnym(odtwarzanie video z usb) w tej cenie nie ma znaczenia co wybiorę ? A jakościowo, pod względem oprogramowania co jest lepiej wykonane, bardziej stabilne i czytelne ?

Wiwa hd-95, Cabletech URZ0195 czy może Ferguson Ariva T65 czy jeszcze jakiś inny wynalazek ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiwy hd-90 i hd-95,nie wiem jak jest z odtwarzaniem filmów ale jakość obrazu na nim według mnie jest dobra,tuner stabilny,lekko się nagrzewa ale to wina małej obudowy,nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu.Zegar w trybie czuwania.Dobra głowica.Przy nagrywaniu w formacie FAT dysku dzieli pliki co 500MB.Przy NTFS nie ma tego ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nadajnika MUX1 i MUX2 masz jakieś ~ 15 km, MUX3 jakiś kolometr, a MUX4 jakieś ~ 5km , więc możesz popróbować z anteną pokojową. Odradzam jakiś tam cudów z napisami DVB-T . Zastosuj o np. taka. Ja z takiej korzystam w jednym z pokoi, gdyż żadko jest tam włączany telewizor, a kabla nie opłaca mi się ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze że antena pokojowa odbiera źle kanały, moja babcia ma antene pokojową i odbiera wszystkie polskie kanały a mieszka 40km od nadajnika... Czy antena pokojowa odbierze kanały MUX 4 polsatu? (kanały ekstra) mieszkam 10-15km od nadajnika TV Mobilnej polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena zbiorcza, jeśli jest dobrze ustawiona i ma odpowiednie parametry dla Twojego położenia w zupełności wystarczy do odbioru DVB-T.

Z tych dwóch tunerów jakie podałeś brałbym wiwe, ale w ogólnym ujęciu wziąłbym fergusona - http://www.skapiec.pl/site/cat/98/comp/3364038

Wiwa mam wrażenie jest jakaś taka przymulasta w stosunku do fergusona, widać to np. przy przełączaniu kanałów albo odtwarzaniu plików z nośnika USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wróżyć z fusów, wszystko zależy od położenia nadajnika jak i anteny. Jeśli masz możliwość i jakiś inny tuner DVB-T, wystarczy sprawdzić poziom sygnału na częstotliwości MUX4.

 

ściaga mi wszystkie polskie razem z ekstra i do tego z 10 czeskich stara antena pokojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...