Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja wygląda w ten sposób, że okna są w stronę Jaworzna i Sosnowca a w kierunku na Mysłowice mamy ścianę. Czy anteny nie można ustawić np. na telewizorze i skierować na Mysłowice? ściana jest problemem?

 

No niestety, ale ściana jest poważnym problemem, właściwie nie do pokonania. Anteny pokojowe kieruje się w stronę okna. Jeśli nadajnik jest z innej strony, to żeby coś złapać, sygnał musiałby być bardzo silny i odbijać się od czegoś np. od ściany bloku naprzeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś MM i widziałem tam tuner Manta DVBT02. Nazwa może niezbyt wdzięczna, ale cena dość atrakcyjna... Wracając wstąpiłem jeszcze do zaufanego sklepu ELEKTRONIKA/SAT i tam też widziałem ten sam tuner. Nie miałem jednak czasu popytać się o szczegóły, stąd moja wizyta w tym wątku. Co sądzicie o tym tunerze?? Czy są na forum może jacyś jego użytkownicy?? Jak sprawuje się pilot, no i jakie jest zużycie prądu?? Z góry dziękuje, za odpowiedzi i opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 szt dla rodziny i muszę powiedzieć ,że wszystko jest ok, pilot działa poprawnie i precyzyjnie,EPG działa,kanały HD również, przełączanie ścieżek też, tuner skanuje w miarę szybko, trzeba patrzeć na nr seryjne bo są 2 wersje tego tunerka ( nawet inne softy - nie wiem czym różnią się w środku, pytaj na forum Manty) np od DVBT02SDM0012939 w górę to wersja 2 softu i tunera ma białe pudełko, pomarańczowe pudełko było w v1., ma np. DD+ i wyjście audio (Jack 3.5mm),chipset MSD7818 więc E-AC3 też, kupiłem w Selgrosie za 110zł - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Najpraktyczniej kupić dekoder z wymiennymi tunerami i żonglować tunerami zgodnie z potrzebami, ale to rozwiązanie relatywnie drogie.

Dla prawdziwych twardzieli najlepszym rozwiązaniem są dekodery z trzema tunerami (S2-S2-S2, S2-S2-T, S2-S2-C, czy S2-S2-T2).

 

Za dekoderami T2, warto się rozglądać tam, gdzie ten standard zatwierdzono, np. na Ukrainie (przy okazji mistrzostw dużo łatwiej ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...