Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele lepsza jest Wiwa HD-90. Jest bardziej dopracowana. Jednak oba te tunery są bardzo podobne do siebie. I obojętnie czy weźmiesz HD-90 czy HD-100 to nie odczujesz większej różnicy. Oba są bardzo dobre, zresztą jak cała seria Wiwy na Mstar 7818.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po śmierci mojego dziadka, moja babcia z uwagi na skromną emeryturę i fakt, iż niewiele ogląda TV wypowiedziała umowę z UPC - abonament za 60 zł.

 

Jak uważacie: czy lepiej jej kupić dekoder z mpeg4 czy podpisać nową umowę z UPC na pakiet minimalny za 6 zł?

 

Czy fakt, iż na bloku, w którym mieszka babcia nie można montować anten telewizyjnych jest przezkodą do używanie dekoderów mpeg4? Widziałem na allegro masę różnych dekoderów mpeg4, część z antenami, część bez anten i nie za bardzo wiem o co w tym chodzi? cvzy oprócz anten dużych montowanych na na bloku są jeszcze potrzebne takie małe anteny?

Babcia ma stary telewizor Sony (ok. 10-12 letni).

 

Z góry dziękuję za pomoc - jeśli ktoś ma jakieś linki do dekoderów, które nie wymagają dużych anten montowanych na bloku to proszę o podesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twojej lokalizacji i jaki masz zasięg NTC. A czy babcia nie ma balkonu gdzie można by przymocować antenę do barierki? Z tunerów STB proponowałbym ci WIWA HD-90, duży i czytelny pilot w sam raz dla starszej osoby.

 

Jak podasz lokalizację pomyślimy o antenach.

 

Aha sprawdź czy w bloku nie ma instalacji zbiorczej tzw. AZART-u, zapytaj w administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cię spółdzielnia zmusi do zdjęcia anteny ze swojego balkonu? To w takim razie zapytaj ich o AZART.

 

Sosnowiec aktualnie jest w zasięgu nadajnika Katowice?Kosztowy

 

MUX-2, kanał 49, moc 63 kW

MUX-1, kanał 55, moc 25 kW, ale ma być uruchomiony do 31.05.2012 r.

MUX-3, kanał 51, moc 2,5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w Sosnowcu, a nadajnik jest w Katowicach, to masz go po stronie zachodniej, czyli tam gdzie Słońce zachodzi. Co widzisz z okna po tej stronie? Czy jest to otwarta przestrzeń? Które to w ogóle jest piętro?

Ogólny schemat działania jest taki, że najpierw trzeba kupić jakikolwiek (najtańszy) tuner DVB-T MPEG-4, a potem zamiast anteny podłączyć do niego kawałek drutu i wyrzucić go za okno po właściwej stronie. Następnie należy w tunerze przeprowadzić automatyczne wyszukiwanie kanałów i zobaczyć co się znajdzie. Dalsze działania zależą od wyników tego wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponownie stoję przed decyzją zakupienia tumera DVB-T, potrzebny mi drugi. Ogólnie nie byłoby problemu bo kupiłbym tego samego jeszcze raz (jTab), ale... Pojawia się jedno ale - większość tunerów DVB-T pobiera czas z przychodzących danych od aktualnie aktywnego kanału i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku z tym że w mojej telewizji kablowej (osiedlowa telewizja kablowa nadająca sygnał DVB-T) większość kanałów nadaje złą godzinę i datę bardzo często jest tak że ustawia się na domyślne ustawienia czyli 00:00. Co uniemożliwia korzystanie z funkcji nagrywania, bo tu jak wiadomo trzeba mieć poprawnie wstawiony czas aby zaplanować zadanie.

 

Pytanie moje jest takie czy moglibyście polecić mi jakiś dobry tuner w przyzwoitej cenie który ma możliwość ustawienia daty i godziny ręcznie?

 

Proszę o rady i porady. :)

 

PS. sam osobiście poszukałem i znalazłem np. taki http://www.spam.org/tuner-tv-evolve-h ... xy-424149/ przeczytałem instrukcje w pdf i tam jest napisane że można ręcznie ustawić czas, tyle że nie za wiele wiem o tym tunerze, czy jest hmm "dobry".

 

Pozdrawiam Konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie ma tutaj tematu czułość tunerów .Na pewno jest róznica miedzy tunerami który przy danej takiej samej instalacji anteny i położeniu od nadajnika i takich samych warunkach pogodowych jeden tuner bedzie lepiej przyswajał sobie sygnał a drugi gorzej.Jeden potrzebuje na wejściu czystego sygnału a drugi mniej czystego i sobie poradzi z przekształceniem na wizję i paradoksalnie tunery z niższej pólki moga odczytywać lepiej gorzej dostarczony sygnał. W przypadku manty taka opinia chodziła odnosnie odtwarzaczy że czytał wszystko czesto to czego wyzsza półka nie dawała rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że w telewizorach z dekoderem MPEG-4 są bardziej "czulsze" głowice niż w dekoderach MPEG-4. A guzik prawda, podam przykład mam 2 TV i jednego STB WIWA HD-90.

 

1. Sony KDL-40W5500

2. Samsung 32UED5000

3. WIWA HD-90

 

Wszystkie te 3 sprzęty "podpięte" do jednej anteny i odbiór z nadajnika Warszawa/Raszyn MUX-1 (bo z PKiN, mam MUX-2 i 3). I sprawa wygląda tak:

1. na TV Sony MUX-1 czasem się "pokazuje" a jak jest to przycina nie da się oglądać, (w zimie działał, ale wtedy była inna propagacja fal, odbicia)

2. na TV Samsung "żadnego" odbioru MUX-1, raz mi się w zimie pojawił, ale strasznie go cięło

3. na STB WIWA HD-90, MUX-1 działa, da się oglądać.

 

Więc proszę mi nie piszczie, że wbudowane w TV dekodery MPEG-4 mają lepsze głowice od STB.

 

A dodam, że mam jeszcze Maximum T-102 i działa podobnie jak WIWA HD-90, czyli MUX-1 działa.

 

A dla ciekawostki podam, że podpinałem pod instalację wzmacniacz Terra AB-012 z regulacją wzmocnienia i efekt był taki, że MUX-1 z Raszyna wogóle nie działał, "brak" sygnału" a MUX-y z PKiN działały. Po odłączeniu wzmacniacza MUX-1 na STB się pojawiał, dziwne.

 

A nie podałem mam antenę z symetryzatorem Dipola 11-to elementową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tuner masz obecnie? Prawie każdy ma taką możliwość. Ja mam Wiwa HD-90 i da się ustawić ręcznie bez problemu.

 

obecnie jestem w posiadaniu jTab FS815-T no nie ma opcji żeby ustawić tam godzinę ręcznie. Wiwa HD-90 powiadasz? zaraz poszukam jakiejś instrukcji w pdf.

 

//edycja:

http://www.wiwa.info.pl/assets/files/Ma ... %20new.pdf

patrząc po wyżej podanej instrukcji nie widzę tam opcji w tym tunerze do ręcznego ustawienia konkretnej godziny oraz minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co piszą burito i kris ,czyli zewnetrzne tunery lepiej widzą sygnały niż tunery w Telewizorze .Ja mam tv crt i nie narzekam na swoją arivę 60 ale nie mam Telewizora z wewnętrznym tunerem dvb-t i trudno mi to określić który tunr\er potrzebuje lepszego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o zastosowana glowice. mowienie takich rzeczy mija sie z celem, bo zaraz ktos napisze, ze ma w telewizorze lepszy sygnal niz na tunerze zewnetrznym.

 

tunery ktore stosowalem to: wikami 777 (nie polecam, brak aktualizacji, slaba glowica), wiwa hd-80 old (nie polecam, slaby kontrast na scart), wiwa hd-80 new (polecam, mocna glowica), wiwa hd-90 (polecam, mocna glowica), lumatron dvb-t40 (polecam, mocna glowica) i canva t710 (nie polecam, mocna glowica). uzywajcie tunerow, do ktorych sie firmy przyznaja i zapewniaja wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...