Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś tunery DVB-T z funkcją grabbera sygnału analogowego (standalone - nie na USB jak np. Not Only TV HYBRID LV5HD).

Chodzi o to aby oprócz nagrywania kanałów z DVB-T potrafiło przechwytywać i nagrywać na dysk sygnał analogowy z dekodera satelitarnego.

 

Znalazłem AVerLife XVision HD, ale jest raczej niedostępny i zdecydownie za drogi... Jakieś inne opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam Golden Media MANIA HD. Żaden tuner nie ma tak czułej głowicy jak ten model - sprawdzone. Poza tym dopracowane oprogramowanie, świetny pilot, dużo opcji konfiguracyjnych, bezproblemowe nagrywanie na pendrive, własna lista kanałów z opcja wyłączenia aktualizacji, zasilanie wzmacniacza antenowego, zegar na wyświetlaczu, do tego jeszcze atrakcyjna cena no i godny zaufania producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tuner DVB-T i mój wybór padł na dwa tunery...WIWA HD-90 lub Ferguson Ariva T65, który bardziej polecacie? Chociaż z tego co czytam, to więcej jest zwolenników WIWY :)
Ja polecam Wiwę. Ferguson ma niedopracowane softy. Również czułość głowicy jest trochę lepsza. Ogółem Wiwa HD90 to świetny tuner.

dzięki za pomoc, też mam podobne zdanie i jestem zdecydowany na kupno WIWY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja i moi znajomi kupiliśmy tuner dvb-t Tele System TS6512HD. Pozwala na odbiór transmisji telewizyjnych w najwyższej jakości dźwięku dzięki wyjściu HDMI, w które jest wyposażony. Po podłączeniu pamięci zewnętrznej poprzez port USB umiejscowiony w przednim panelu, użytkownik może teraz nagrywać swoje ulubione programy. Dodatkowo, dekoder może służyć jako odtwarzacz multimedialny używany do odtwarzania nagrań wideo i filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - potrzebuję dwa tunery dvbt . jeden do nowszego lcd z wejściem hdmi a drugi do starego telewizora który posiada tylko wejście scart (euro). Co do tego pierwszego to nie mam problemów natomiast co do tego drugiego to nie wiem jak wygląda kwestia przyszłości programów SD. Jeśli telewizor posiada tylko złącze scart to jaki mam wybrać model dekodera który pozwalałby na takim dekoderze oglądać kanały HD? Bo z tego co czytałem te dekodery podłączane przez scart nie mają możliwości odbioru HD. Nie chodzi mi o jakość tylko w ogóle o oglądanie tych kanałów. Nie chcę kupić dekodera gdzie za rok - dwa gdy tvp czy cokolwiek przejdzie na hd zostanę z bezużytecznym sprzętem. Są jakieś tanie dekodery z hd które można podłączyć przez scart i one skalowałyby hd do sd? To odbiornik starszej osoby i nie zależy mi na wodotryskach - chodzi po prostu tylko o odbiór i łopatologiczne przerzucanie kanałów przez tą osobę. Czy jak przejdą na nadawanie hd to taki telewizor jest po prostu do wy[beep]a?

Do tego LCD planuję kupić opticum t50 albo jakąś wiwę. natomiast do tego drugiego to nie wiem... Jeślibym miał pewnoć ze nie przejdą na HD to bym kupił coś najtańszego ale nei wiem kiedy oni zaczną coś majstrować i żeby nie zostać z tym badziewiem nieprzydatnym do niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... tylko właśnie nie wiem czy dekodery podłaczone przez scart moga odbierać HD bo widzę że one mają dopiski - nie odbiera hd? Nie jest tak że HD idzie tylko po HDMI? w takim wypadku wszystkie tv ktore nie mają tego złącza po przejsciu nadawców na HD będą bezużyteczne. Prawda czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder, który może odbierać kanały w wysokiej rozdzielczości zawsze będzie je odbierał. I nie ma znaczenia czy dekoder z telewizorem połączysz przez kabel Scart czy HDMI, bo te kable przesyłają tylko sygnał (obraz i dźwięk) z dekodera do telewizora. Jeżeli podłączysz dekoder z telewizorem Scartem to kanał HD będzie wyświetlany na telewizorze, ale nie będzie to wysoka rozdzielczość. Ale skoro mówisz, że telewizor nie ma wejścia HDMI to nie ma to znaczenia, bo i tak nie obsługuje wysokiej rozdzielczości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro mówisz, że telewizor nie ma wejścia HDMI to nie ma to znaczenia, bo i tak nie obsługuje wysokiej rozdzielczości. ;)

No to oczywiste. Mnie po prostu zaintrygowała kwestia kanałów HD na dekoderze odbierajacym tylko SD. Rozumiem że taki dekoder nie pokaże w tym wypadku nic - czarny ekran? I czy ktoś może wie kiedy tvp będzie przechodzić na HD i czy oznacza to wygaszanie nadawania w sd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kolega @forresty mówi o odbiorniku, który odbiera tylko kanały SD, więc w takim sytuacji na ekranie telewizora nic nie zobaczy. :)

I czy ktoś może wie kiedy tvp będzie przechodzić na HD i czy oznacza to wygaszanie nadawania w sd?

Jeżeli chodzi o kanały Telewizji Polskiej w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to w HD będą nadawały TVP 1 i TVP 2. Docelowo, czyli najpóźniej do kwietnia 2014 roku, TVP będzie nadawać tylko poprzez trzeci multipleks - Jedynka i Dwójka będą nadawały tylko w wysokiej rozdzielczości, a pozostałe kanały TVP w SD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...