Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę "scyfryzować" telewizor u mnie na działce. Telewizja jest tam oglądana przez 3 miesiące, więc nie jest potrzebny super sprzęt. Sprawdzałem odbiór z T-HD 1000, na zwykłej siatkowej antenie ze wzmacniaczem dekoder wyszukał na skanerze 52 kanały. Ale do rzeczy. Dzisiaj roznosili SPAM reklamowy u mnie. Zacząłem przeglądać gazetkę z hipermarketu "Carrefour" i to przykuło moją uwagę:

83603725320784657571.jpg

W sumie tam jest potrzebny tylko sprzęt do oglądania telewizji, czasem może odtwarzania jakiś plików z pendrive. Czy ten dekoder będzie dobry, czy lepiej poszukać czego innego? Dodam, że mam dość mocno ograniczony budżet na zakup! Ograniczenie to 100 zł. Słyszałem też, że dekodery mniej znanych firm mogą nie odbierać poprawnie telewizji cyfrowej. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat jak wszyscy

mam do wyboru

 

1-THOMSON THT501 (w sklepie bardzo zachwalali bardzo czuły i dopracowany...prawda?)

 

2-Ariva t65 (Byłem właśnie po niego w sklepie...wszystkie wyprzedane czyżby taki dobry?)Ps.podobno ostatnia partia była totalnie skopana pozostałe bez zarzutu ok rok sprzedawane

 

3-wiwa hd90

 

Zależy mi:

 

1-odtwarzanie filmów z dysku twardego (podobno można ustawić ograniczenie usb żeby nie pobierało prądu w sytuacji nieużywania )

 

2-odtwarzanie mp3 (koniecznie z katalogu wskazanego...wiadomo na dysku będzie wszystko)

 

3-odtwarzanie mp3 losowo (bardzo ważna funkcja) jak dla mnie

 

 

Bardzo proszę podpowiedzieć jakie z wskazanych modeli mają takie funkcję (oczywiście sprawdzając, a nie według opisu,różnie z tym bywa)

 

Jednym słowem zależy mi na tunerze TV z funkcją do oglądania filmów i słuchania mp3 (losowo)

 

Dodam że mam jeszcze 24H na podjęcie decyzji w niedziele w nocy jestem bez TV (wyłączają )

także:

BARDZO PROSZĘ ....PILNE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego (Thomson) nie znam, drugi (Ariva) posiadam i gorąco polecam, trzeciego (Wiwa) nieznam, jednak sporo osób tutaj je poleca, więc chyba też może być.

 

Problemy z oprogramowaniem tyczyły się odbiorników Manta. Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików mp3, to zaraz sprawdzę to u siebie na Arivie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie :lol:

 

1-A powiedz mi jak jest z tym odtwarzaniem mp3 jaka jest jakość?

(liczę na zbliżoną do karty muzycznej z komputera mam Creative SB Live! series(WDM) jeden z pierwszych modeli także nie aż taki wypas)

2-W tej arivie-T65 jest audio 5+1

3-Masz może podłączony do niej dysk twardy oglądasz z niego filmy (można potraktować ten dekoder jak dvd do oglądania filmów)

4-jak już wspomniałem na arive-T65 już postawiłem ale Ci w sklepie trochę mi namieszali tym :THOMSON THT501 że niby taki super może ma ktoś taki i się też wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest jakość dźwięku, ale przy wyjściu cyfrowym (hdmi lub spdif) to nie robi żadnej różnicy. Dźwięk jest wielokanałowy. Nie znalazłem nic co by odpowiadało za losowanie utworów, ale normalnie można przeglądać katalogi w których się znajdują. Swobodnie odtwarza mp3, ale niestety nie ogg (wyrzuca komunikat "nieobsługiwany plik").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rodzicom tego FERGUSONA T650i i powiem tyle, że ten dekoder jest super. Szybko i stabilnie pracuje, jest mały, ma fajny pilot, a to wszystko za niewielką kasę (130 PLN).

 

Nie ma co pchać się w dziadostwo poniżej stówki, lepiej dołożyć i mieć lepszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda identycznie jak przeglądanie katalogów na komputerze, tylko widok ustawiony w formie listy. Pojawiają się wszystkie pliki, odtwarzane są tylko te poprawne.

 

1-Nie wiem jak mam to inaczej sprecyzować chodzi mi o to że wskazuje folder naciskam ok i on odtwarza wszystkie pliki znajdujące się w tym folderze już bez mojej ingerencji po kolei aż do rana ( bardzo mi zależy żeby losowo)

 

2-Dalej czekam na wypowiedzi na temat tego THOMSON THT501 ma ktoś taki? jak go porównać do ferguson ariva-T65 na który już jestem prawie zdecydowany

 

3-Ponawiam prośbę o działanie podłączonego dysku można skusić się do porównania tego zestawu do komputera który odtwarza nam ulubione kawałki mp3 jakieś filmy czy fotki rodzinne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie TV Analogowej już za nami. Mam dokładnie 100 zł na dekoder. Znacie jakiś sklep w Łodzi gdzie można za 100 zł kupić dekoder Manty lub Wiwy? Nie chcę się pchać w Arivę, tam telewizję rzadko się ogląda :wink: W hipermarketach mają tylko jakieś gnioty, w Selgrosie Wiwa chodzi po 120 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapasowy drugi dekoder ARIVA 210 Combo, który ma ten sam procesor co ARIVA 120 Combo i powiem tyle, że ma okropny wygląd OSD, menu ustawień chodzi wolno, tak samo przeglądanie EPG i ogólnie lubi zamulać ten dekoder, na te ARIVY z procesorem ALI M3602 niby wyszły jakieś poprawki, ale nie wgrywałem i nie wiem czy coś się zmieniło, bo korzystam z lepszego dekodera TVSAT, a DVB-T mam wbudowane w TV.

 

Jak potrzebujesz tunera tylko do DVB-T (bo to są Combo, czyli DVB-T+TV SAT), to wziąłbym 150 Combo, ma lepszy procesor i będzie szybko działał, poza tym ma ładniejsze OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...