Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Sorry, że nie odpowiem na Twoje pytanie, ale mam zamiar właśnie kupić dysk zewnętrzny i upatrzyłem Seagate Expansion 2TB, o taki:

http://www.komputronik.pl/product/16712 ... B_3_0.html

 

Czy masz taki sam i czy dobrze Ci działa? Dzięki wielkie z góry za informację, zakupu chcę dokonać gdzieś za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby uściślić to musisz sobie odpowiedzieć na przynajmniej jeszcze 2 pytania. Mianowicie:

 

1. czy chcesz nagrywać inny program niż oglądasz w danym momencie ?

2. dvb-t czy od razu dvb-t2 ? nie wiem jaki obecnie jest wybór takich dekoderów, jakiś czas temu jeszcze nie było ich zbyt wiele i cenowo też szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

w związku z tym, że TVP 2 jest tylko w HD, a niedługo MŚ w Brazylii postanowiłem zakupić nowy dekoder.

Co mnie interesuje:

-odbiór programów w HD

-oglądanie filmów avi, mp4 itd

-korzystanie z napisów txt oraz srt (chodzi mi też o to, by napisy były dosyć duże oraz z obrysem. w aktualnym dekoderze są małe i bez obrysu przez co często przy jasnych scenach niczego nie można odczytać)

-dobrej jakości PILOT (by nie trzeba było podchodzić na pół metra od dekodera by przełączyć)

-łatwo dostępny port USB

budżet do 100zł

nie nagrywam programów.

 

 

myślałem też nad TV Boxem, który posiadałby tuner DVB-T i możliwość odbioru HD, ale nie wiem czy takie istnieją i jak się sprawują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Opticum.

Odbiornik DVB-T Opticum HD T90

 

i HD T 80Plus,

HD T80 Eco - Posiadam ten dekoder i wszystko działa stabilnie, wgrany najnowszy soft (trzeba uaktualniać oprogramowanie - poprawia stabilność i szybkość dekodera), jeśli chodzi o odtwarzanie filmów(napisy do filmów również czyta - rozszerzenie .txt) czy muzyki wszystko działa bardzo dobrze), podłączałem pendrive 4gb i czyta go, zapewne 16gb, 32gb i 64gb również, jeśli chodzi o dyski twarde to z 160gb dekoder nie dał sobie rady(może te dyski z zasilaniem zadziałają - nie wiem). Najlepiej zaopatrzyć się w jakiś dysk opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego opticuma ma moj tata i te filmy ktore u mnie nie dzialaja u niego chodza bez zajakniecia. Slot usb wolalbyk z przodu bo w tym jest ono dosc dziwnie umiejscowione

 

Ariva t650i z adapterem wifi moze byc? Z checia skorzystalbgm czasem z orange sport na ich stronie czy ipli ale w jaki sposob bede mogl uzywac przegladarki?

 

Ewentualnie dvbt i dvbts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kupiłem Cabletecha URZ0319. Jeszcze go nie podłączyłem, ale wydaje się OK. Slot usb z przodu i czytałem, że można podłączyć pod satelitę i będzie można oglądać stamtąd kanały.

 

Jak po samym wyglądzie oceniasz sprzęt to życzę powodzenia :crazy: Proponuję postudiować postawy, co to jest naziemna telewizja cyfrowa i telewizja satelitarna :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...