Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie będę szukał regulaminów itp.Sugeruję się tym co jest w ofercie. A to że mam takie doświadczenia z Orange jakie mam to nie mam przekonania że będę miał z tych 300 przynajmniej 100 mega. Bo ich konsultanci notorycznie kłamią i wprowadzają w błąd. Troche umów juz było podpisywanych przez jakieś 27 lat. Przy podpisywaniu umów to ja miełem nie raz obiecywane złote góry przyjemności u nich się kończą zaraz po podpisaniu umowy. Przed to  mało ci nie wejda w cztery litery byleby zarobić na kolejnym aneksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czerstwy napisał:

U innego operatora mam jak byk przy 300 mega pisemna gwarancja  prędkości 80-120% a nie zupełne nic bo niby obca sieć.

 

I co ta gwarancja jak byk daje?

Jeśli nie wyciągnę 300 Mbps do serwera w Burkina Faso to operator mi to zrekompensuje i poprawi połączenie dla klienta za 60 PLN/msc? :D

Prędzej dostaniesz wypowiedzenie umowy, a operator wskaże "brak możliwości technicznych do świadczenia usługi".

Takie deklaracje to sprytny marketing i niewiele więcej, nikt nie będzie zabiegał o takiego klienta, bo to żaden interes.

 

Co innego jak masz łącze biznesowe z SLA i fakturą na kwotę 4-cyfrową (chociaż też nie zawsze :))

 

 

 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że  podpisujac umowę na 300 mega wymagam tych 300 mega? Chcę tylko ewentualną furtkę gdy internet słabo działa.A nie będę miał np z 300 mega 50 i muszę się kisić z umową przez 2 lata a konsultanci będa mi się śmiać w twarz i straszyć mnie opłatami za bezzasadne wzywanie serwisu. Ja już miałem przypadki że wyłączyli mi internet gdy był opłacony i stwierdzili że nie mają wolnych łączy😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czerstwy napisał:

Ja już miałem przypadki że wyłączyli mi internet gdy był opłacony i stwierdzili że nie mają wolnych łączy😂

Pierwszy raz słyszę o takich rzeczach.Powiem szczerze,aż się nie chce wierzyć,co Ty piszesz. Podpisując umowę,dostajesz jasne i przejrzyste warunki korzystania z internetu.To dotyczy obie strony.! 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zefir dokładnie to było tak że byłem na czasie nieokreślonym i wypowiedziałem umowę. I pomimo opłaconego rachunku dzień lub dwa po wypowiedzeniu umowy wyłączyli usługi. Dlatego teraz mam rabat na do 10 mega ok 14-15 zł  i płacę 34.99zł. Ta umowa obecnie jest na bezterminowej i pomimo że miesiac przed  końcem dzwoniłem i mnie zapewniali że cena zostanie po staremu na bezterminówce  wystawili rachunek na ok 50zł. Nie ma umowy by nie było podobnych cyrków lub usterek z którymi jest problem. Daletego nigdy nie maiłem dobrego zdania o tej firmie. Jeszcze usługi to rozumiem mam kabel blisko 30 letni i 5000 metrów kabla od centrali ale obsługa abonenta i ich infolinia to jedna wiekla katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz rozumię.Ja byłem początkowo w orange od 30 lat i żadnych specjalnie problemów nie miałem.Na kilka lat przeszedłem do netii i wróciłem z powrotem do orange.Wszędzie jest tak,jeśli płacisz,to też wymagasz. Co do infolini,to mam sposób.Idę do ich punktu( 50 m ode mnie) i oni tam już wszystko załatwiają.Szybko,miło i rzetelnie.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tymi punktami to też mam inne doświadczenia. Chcesz pospisać umowę to jesteś inaczej traktowany coś załatwić to najlepiej  infolinia itp a nie u nich. U mnie tez jest problemem że umowa jest na innego domowinka i zawsze jest problem bo niby nie mog udzielić informacji.Za to kasa z mojego konta czy rachunki na mojego meila im n ie przeszkadzają. Za telefon rachunki kilka miesiecy temu były listownie teraz sobie sami zmienili i meila pobrali z innej umowy czyli z internetu. Taka to firma że nawet nie moge dostać jednego rachunku za telefon stacjonarny i Neostradę. Telefon stacjonarny jest w usługach mobilnych ale rabat mi za fakturę na meila nie przysługuje😂Kiedyś przyznali ale po 2-3 miesiacach zabrali😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czerstwy napisał:

U mnie tez jest problemem że umowa jest na innego domowinka i zawsze jest problem bo niby nie mog udzielić informacji

 Zasilać,to możesz nawet moje konto,ale dostępu do niego Ci  nie dadzą i bardzo dobrze.! Żeby cokolwiek załatwić,musisz być włascicielem,lub mieć odpowiednie upoważnienia.Dotyczy to wszystkich umów itd.Zawsze się znajdzie,ktoś niezadowolony.Ja z ich punktami i to nie tylko orange,mam pozytywne doświadczenia.Infolinia - musisz wysłuchać wraz z oczekiwaniem kilka minut,za to zapłacisz,a i tak nie wszystko załatwisz. W punkcie robią to za Ciebie,nie płacisz i jest dużo szybciej. Moja rada dla wszystkich zainteresowanych,to dokładnie czytać umowy.!!! (oczywiście ze zrozumieniem ) Po mojej żonie i naszych dzieciach.wiem,że tylko ja z naszej rodziny to robię. ( porażka,szybko uczy człowieka -kiedyś wykolegowano mnie na bardzo dużą kasę,bo nie doczytałem tzw.małych literek i słów których znaczenia nie znałem.) Teraz sytuacja się nieco zmieniła,bo jest UOKiK - Instytucje Konsumenckie - Rzecznicy konsumentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko było zgłaszane nie raz przez właściciela że udziela mi prawa do umowy i do zmian na tej umowie. Najzabawniejsze że właściciel nawet z nimi nie rozmawia od lat odnośnie przedłużen itp. Wtedy nie mają żadnych obiekcji. Powiadasz czytać umowy? Która umowa zezwala na zmanę formy przekazywania rachunku bez zgody właściciela? Albo wyłączenai usług  gdy obowiązuje umowa i jest opłacona? Nie na darmo miałem sporo reklamacji i wiekszość zasadne. Najzabawniejsze że teraz to ja jestem panem sytuacji bo mam wiele alternatyw by mieć internet bez limitów i stabilny.A taki Orange ma z mojej kieszeni minimum 70 zeta za internet o żenującej prędkości. Bo telefon stacjonarny tylko z tego powodu jest opłacany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem,że należy czytać umowy,bo na ich podstawie możesz dochodzić swoich praw. Każda umowa o świadczeniu internetu,ma wyrażnie napisane warunki między dawcą,a biorcą.Z reguły,są to warunki technicze,czas trwania,zmiany podczas trwania umowy,itd.Jeżeli odbiegają od tego,co tam napisano,to masz zawsze prawo się odwoływać.!!! Jaką masz rzeczywistą prędkość internetu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Simi90 napisał:

...z dopłatą 20zł


No właśnie stawiam na to że nie będzie dopłaty bo inaczej to żadna konkurencyjność. NJU Światłowód ma być tym czym jest dziś NJU Mobile - czyli tanio i dużo. A jeśli będzie dopłata to niech sobie w **** wsadzą takie promocje... :) Zobaczymy jak skończą się testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niespodziewanie zjawił się u mnie (dom jednorodzinny) czarodziej  i zaproponował światłowód Orange do 300 Mb/s za jedyne 83.97zł miesięcznie.

Rozumiem, że ta cena zawiera dopłatę 20zł, chociaż wydawało mi się, że gdzieś czytałem, iż w POPC ta dopłata nie powinna obowiązywać, ale widocznie mi się tylko wydawało...

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w trzech punktach by sprawdzić ofertę na światłowód. I tak orange  przy 300 mega gwarantowane 100 mega ale nagle pojawiła sie opłata +20 za domek😂 Play przy 300 mega dwóch konsultantów szukało prędkości minimalnej i nie znależli. W UPC nie ma oferty na sam internet dla mojej lokalizacji🤣 W Plusie gość w miare wiarygodnie to rozpisał i przy umowie 300/50  zwykle dostępna 210/35  niminalna i zarazem gwarantowana 60/10 .Mało ale  jest zabezpieczenie że jak internet działa fatalnie można się pozbyć umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.07.2022 o 18:53, czerstwy napisał:

I tak orange  przy 300 mega gwarantowane 100 mega ale nagle pojawiła sie opłata +20 za domek

Nagle? PRzecież w Orange od dawna jest dopłata za internet w domku jednorodzinnym(teoretycznie utrzymanie łącza), tyle, że z tego co kojarzę było to 14,99 do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał:

Pytanie czy twoje rozumienie słowa fatalnie jest równe ich, bo nie zawsze tak jest. ;)

Dokładnie oni nigdy nie powiedzą że ich usługi działają słabo. @mingo byłeś przy rozmowie że negujesz to co napisałem? Gdy chę podpisać umowę to raczej wczęśniej sprawdzam zasady i opinie i to przez jakiś czas a nie podpisuje z dnia na dzień. Gość przedstawił mi ofertę a za dwa tygodnie w innym punkcie twierdza że mnie oszukał i wprowadził w błąd. I tak jest od dawna z krętaczami i oszustami z Orange.Wiem to z doświadczenia bo usługi u tego operatora są od wielu lat. U mnie temat jest zamknięty mam już światłowód z innej firmy teraz tylko wypowiadanie usług w Orange wolnym czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zdecydowałem się na Orange Światłowód.  Instalacja w bloku wielorodzinnym. Miałem do wyboru dwóch operatorów Orange i T-Mobile. T-Mobile znacznie tańszy przy prędkości do 300 Mb/s. Ja wybrałem Orange do 300 Mb/s i router Funbox 6. Po zniżkach mam do opłaty 63,97 zł. Aktywacja za 0 zł. Muszę przyznać że miało być 300 Mb/s i jest. Przy podłączeniu kablem od routera do PC wychodzi 312 Mb/s. Przy korzystaniu z WiFi  rożnie, zależy od karty WiFi w urządzeniu.  W miarę nowym laptopie  po Wifi jest 300 Mb/s. Na karcie Wifi mini podłączonej do PC stacjonarnego znacznie mniejsze prędkości, zależne od pasma czy 2,4 GHz, czy 5 GHz. Na Chromecast 4 w pasmie 5 GHz dochodzi do 200 Mb/s. Zasięg routera dociera w całym 67 metrowym mieszkaniu.  Zastosowałem mimo to w połowie drogi dwupasmowy wzmacniacz sygnału Wifi . Funbox 6 pracuje w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Można skonfigurować że będzie pracował wspólnie na dwóch pasmach lub rozdzielić.  Na razie jestem zadowolony.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...