Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Kiler napisał(a):

To jest w ogóle realnie do wykorzystania i da się "odczuć" taką prędkość? Dla mnie to bardziej chwyt marketingowy niż realna korzyść. 

Ścigają się, a skoro Play ma 5 Gb/s, to Orange musiał dać więcej. Oczywiście maksymalna prędkość tylko przez kabel, bo WiFi 7 jeszcze nie ma.

Download: 8 Gb/s

Upload: 1 Gb/s

Cena 200 zł - https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-8

 

Ciekawe ile serwerów w speedtest pokaże maksymalną prędkość 😀

37 minut temu, white snake napisał(a):

Dekoder Multi i Funbox 10 pasują do siebie.  Za kilkanaście m-cy można pomyśleć o nowym modemie. :-)

Podobne.

a771e494-0314-4138-9e8f-cd19842bcbbe.jpg01a2d550-36b1-4256-a461-af6d1a6ff844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściganie się na prędkości przypomina mi trochę to co działo się na rynku TV kilkanaście lat temu. Ekran 200 Hz, u innych 300, jeszcze inny proponował 600 Hz.

Tu może fizycznie jest to bardziej mierzalne ale dla zwykłego użytkownika internetu nie ma większego znaczenia. Sam miałem jeszcze ponad rok temu internet 100 mbps, teraz mam 1 gbps. Różnicę widzę w pomiarach na sppedteście i w pobieraniu gier na Xboxa (a i tu nie zawsze bo czasami serwery mają jakiś lejek i ściąga z np. 1/3 prędkości). Poza tym nie ma żadnej różnicy bo do obsługi Netflixa, YT czy stron internetowych spokojnie wystarcza 100 mbps czy nawet 50. 

 

Sens może mieć to w przypadku firm i dużych biur, które odbierają/wysyłają sporo danych. Ale też nie myślę, że ktoś jest w stanie wykorzystać takie łącze poza jakimiś sporadycznymi przypadkami. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wsie - dzielnice małych miast gdzie tylko kable miedziane telefoniczne max to VDSL2+ 80/8 choć i tak realnie to ADSL/ADSL2+ gdzie w miarę stabilnie to jest 8 Mbit/s - 1 Mbit/s.

O światłowodzie w takiej lokalizacji to użytkownik może pomarzyć tylko.

 

Magia cyferek działa ale na korzyść Orange - więcej kasy będa mieli na koncie.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jeśli chodzi o szybkości to owszem komputer połączony po kablu zarejestruje taką szybkość. Wtedy wysyłanie czy ściąganie będzie szybkie, ale już sprzęt typu Smart TV, czy sieć bezprzewodowa WiFi, czy jakiś repeater nie, bo one mają przepustowość do odpowiedniej prędkości. Więc dla domu takie prędkości nie są przydatne.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, white snake napisał(a):

Funbox 10 będzie proponowany tylko do najwyższej prędkości? Zawsze to lepiej mieć jak najbardziej nowoczesny sprzęt.

Aktualnie jest tylko przy tej ofercie, a przy pozostałych stary Funbox 6.

4 minuty temu, Janio napisał(a):

To znaczy jeśli chodzi o szybkości to owszem komputer połączony po kablu zarejestruje taką szybkość

O ile komputer ma kartę sieciową LAN 10Gb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jerzykowski napisał(a):

10 GB/s to już prędkość nie w kij dmuchał

 10GB/s = 80 Gb/s. Z takim łączem internetowym to miałbyś dozgonny szacun na dzielni. 😉

 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange światłowód + TV + telefon. Router Funbox 6. Orange 600Mbps, TV 136 kanałów, telefon nieaktywowany. I tak: prędkość mierzona na PC Speed testem firmy Ookla po kablu ethernet 630 Mbps, po WiFi 5G 250Mbps, natomiast wzmacniacz sygnału tp-link (Mercusys ME30)w innym pokoju po kablu ethernet ok. 97 Mbps, po WiFi 5G ponad 120 Mbps. Czyli prędkości w pokoju gdzie telewizor wystarczające do oglądania streamingu przez wzmacniacz. Teraz przystawka 4K Mutli. Przez aplikację ściągniętą ze sklepu prędkość po kablu podłączonego do rutera na 4K MUlti ok. 95 Mbps, za to po WiFi 5G ok. 425 Mbps. Zastanawiam się dlaczego każdy sprzęt po kablu daje mniejszą prędkość niż po WiFi 5G, za wyjątkiem pc. Tam jest na odwrót. Zastosowałem tansmiter sieciowy żeby się przekonać czy coś się poprawi w temacie prędkości. Okazał się niewypałem prędkości były jeszcze niższe. Zwróciłem do sprzedawcy. Z tego wynika że mimo iż telewizor i 4K Multi stoją w drugim pokoju oddalone od Fanboxa 6 o około 8-9 m, to najlepszą prędkość osiąga WiFi 5G z routera. Chyba trzeba to zaakceptować i zostawić takie połączenie. Czekam teraz na przystawkę do multirumu. Ją podłączę po kablu ethernet żeby nie obciążać WiFi. Pogodziłem się już że sceny dynamiczne są rozmazane. Pozostałe obrazy , reklamy , studio czy filmy wyświetlane są dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Twój TV oraz Multi mają ethernet 100, a komputer ethernet 1000.

Wiem że to zależy od karty sieciowej czy przewodowej. Tylko tak jak pisałem 4K Multi po WiFi prędkość ponad 400 Mbps, a po kablu niecałe 100 Mbps. Też ma dwie karty do WiFi i do Eternet? Po kablu wolniej niż po WiFi.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jest promocja 6x0 ale tylko w pakietach love mini i wyżej, jak ktoś chce światłowód+ TV+abonament komórkowy to w 6 miesięcy można sporo zaoszczędzić, nie zmienia to jednak faktu że przez pozostałe 18 miesięcy rachunek będzie srogi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśredniona kwota już taka sroga

nie jest. ;-)

W podobnej grudniowej promce dołożyli Eleveny gratis.

Szkoda, że już nie proponują C+ 4K i online, w tym MP za free. To też było wtedy warte dołożenia do umowy ogólnie  z 3 miesięcznym gratisem.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...